5890 відвідувачів онлайн

Публікували наклепи та видаляли їх за гроші: викрито схему вимагання грошей у підлітків

Вимагали гроші у підлітків через Telegram. Викрито схему

Чотири Telegram-групи, за допомогою яких зловмисники виманювали гроші у підлітків, заблоковано. Там публікували фейки та наклепи на неповнолітніх та вимагали в них гроші за видалення інформації.

Про це повідомила пресслужба прокуратури Житомирщини, передає Цензор.НЕТ.

"Зловмисники, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок коштів інших осіб, здебільшого неповнолітніх, у багатоплатформовому месенджері "Telegram" створили групи "ЖИТОМИР Зеркало", "ВИННИЦА Зеркало", "РОВНО Зеркало" та "ОДЕССА Зеркало". Розміщували інформацію принизливого характеру, а саме: фото-, відео- матеріали з нецензурними дописами, які не відповідали дійсності", - йдеться в повідомленні.

"Жертві" відправляли перелік цін про надання послуг за видалення таких постів. Видалення відбувалося лише після надходження коштів на карти зловмисників.

Загальна кількість підписників зазначених груп склала близько 10 тисяч осіб.

Було встановлено особу організатора діяльності цих груп та повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 КК України. Наразі діяльність груп із багатотисячною аудиторією учасників припинено.

Топ коментарі
+3
Ну звичайно класно, нафотографував себе коханого у всіх "ракурсах", понаписував фігні всілякої, а потім ще й гроші у батьків вкрав, щоб втихаря заплатити.
А потім знову - ми молодь, ми це не ви, ми це протест.... бла, бла.
І відразу ж до холодильника, в який нічого не клав... Класно так бунтувати.
показати весь коментар
08.04.2025 12:40 Відповісти
+1
Початкові матеріали брали з соцмереж.
Підлітки настільки заклопотані власним іміджем, що згодні платити гроші, аби на рівному місці лайном не закидували.
Чи не на рівному?
показати весь коментар
08.04.2025 12:15 Відповісти
+1
А в поліції є спецвідділи для боротьби із такими фактами - але мабуть пішли каву пити (із коньяком) і затрималися на пару місяців....
показати весь коментар
08.04.2025 12:22 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Початкові матеріали брали з соцмереж.
Підлітки настільки заклопотані власним іміджем, що згодні платити гроші, аби на рівному місці лайном не закидували.
Чи не на рівному?
показати весь коментар
08.04.2025 12:15 Відповісти
в підлітковому віці особливо заклопотані власним імиджем !

приклад - мода

.
показати весь коментар
08.04.2025 12:18 Відповісти
Моді здебільшого дорослі люди слідують, бо модні речі дорогі, мало хто з батьків таке собі виб'є.
Підлітки інакше імідж будують. Часто-густо - на протесті, "нє такой, как всє, но і нє лузєр". Субкультури ще всякі, в них частіше підлітки або юнаки/дівчата, ніж дорослі люди.
показати весь коментар
08.04.2025 12:25 Відповісти
шановний, Ви, мабуть вже забули що таке підлітки, особливо дівчатка і маєте вік ....

Муфасаіла, що росте в Каліфорнії. Її вік - близько 4790 років.
це сосна така.

.
показати весь коментар
08.04.2025 12:34 Відповісти
Щось у мене стійке відчуття, що принципово з часів давнього Риму мало що змінилось.
Дати їх підліткам смартфони і ******* систему освіти - побачили б те саме, що і зараз.
показати весь коментар
08.04.2025 12:40 Відповісти
зловмисники, Telegram-групи - пишеться через кому

НЕ забувайте !

.
показати весь коментар
08.04.2025 12:16 Відповісти
А в поліції є спецвідділи для боротьби із такими фактами - але мабуть пішли каву пити (із коньяком) і затрималися на пару місяців....
показати весь коментар
08.04.2025 12:22 Відповісти
Надо выявить всех кто платил за эти "услуги" и оштрафовать в 10-и кратном размере.
показати весь коментар
08.04.2025 12:29 Відповісти
а чи не простіше закрити тєлєграм та тік-ток ?
показати весь коментар
08.04.2025 12:35 Відповісти
показати весь коментар
08.04.2025 12:40 Відповісти
низя лишать молодежь свободы самовыражения и публичного самоиспражнения