11572 відвідувача онлайн

Конституція, прагнення до членства в ЄС і наші європейські зобов’язання - "червоні лінії" України для угоди про надра із США, - Шмигаль

шмигаль щодо угоди про надра зі США

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна має власні "червоні лінії" щодо укладення угоди про надра зі Сполученими Штатами, це Конституція, прагнення України до членства у ЄС і наші європейські зобов’язання.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Європейську правду, про це Шмигаль сказав на спільному з європосадовцями брифінгу з нагоди засідання Ради асоціації Україна-ЄС 9 квітня.

Так, на запитання про перемовини зі США стосовно угоди про надра і про "червоні лінії" для України Шмигаль наголосив: "Звісно, у нас є червоні лінії".

"По-перше, це наша Конституція. По-друге – це наше прагнення до членства у ЄС і наші європейські зобов’язання. Також це міжнародне право. Також ми розуміємо, що це має бути партнерська угода – з рівними умовами для обох сторін", – розповів прем’єр.

За його словами, нині Україна формує склад делегації технічного рівня та співпрацює з міжнародними юридичними фірмами.

"Наприкінці цього тижня ми відправимо до США нашу делегацію разом з юристом. І, думаю, технічні перемовини триватимуть цими вихідними і наступного тижня, а далі ми побачимо результати… Ми налаштовані оптимістично", – додав Шмигаль.

Наприкінці березня президент США Дональд Трамп заявив, що президент Володимир Зеленський хоче відмовитися від угоди щодо рідкісноземельних металів.

23 березня Київ отримав від американської сторони новий проєкт угоди про контроль над критично важливими мінеральними ресурсами та енергетичними активами України. Утім, США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки й "агресивно розширюють свої попередні вимоги".

Міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що Україна отримала новий текст угоди. За її словами, українська сторона опрацьовує її та намагатиметься досягнути консенсусу з американськими партнерами.

Президент України Володимир Зеленський доручив СБУ розслідувати витік інформації про останню пропозицію США щодо угоди про корисні копалини.

Топ коментарі
+9
***** нам розмінувзльні машини?
ви стефанчюка бачили?
ну от і котить йього по полях...
показати весь коментар
09.04.2025 20:01 Відповісти
+8
"Наприкінці цього тижня ми відправимо до США нашу делегацію разом з юристом." (с)
А "юрист" буде такий же кваліфікований, як у Трампа економіст?
показати весь коментар
09.04.2025 20:01 Відповісти
+4
а як же "кордони 1991-го" - Бубочка вже забув, як "рвав на собі тельняшку"?
а як же "Конституція на паузі" - Бубоча забув, як нею "підтерся"?
а як же призначення своєї свахи на керівництво Рахункової палати, що суперечать ПРЯМИМ обіцянкам керівництву ЄС та прийняття Законів, що СУПЕРЕЧАТЬ європейськім зобов'язанням?
показати весь коментар
09.04.2025 20:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
"Наприкінці цього тижня ми відправимо до США нашу делегацію разом з юристом." (с)
А "юрист" буде такий же кваліфікований, як у Трампа економіст?
показати весь коментар
09.04.2025 20:01 Відповісти
спеціаліст по мафам єрмачило,той ще адвокат,та і татаров ще кращий
показати весь коментар
09.04.2025 20:19 Відповісти
Далеко ходити не будуть: Баканов - юрист з бонусом "друг дитинства найвеличнішого". Інший юрист вже за кордоном - Рєзніков (той що "яйця по 17"). Ну і найвеличніший, звичайно (з подарунковим, від папи Саши, дипломом).
Так що "спеціалістів" у них - хоч греблю гати!
показати весь коментар
09.04.2025 20:26 Відповісти
бавляться дві нарцисулькі,
літаки тудом сюдом ганяють. а вихлоп буде ноль...
по причінє особистої неприязні...
тут решалово *****, а в папи доні до нього претензій нема..
їм обом до сраці вбиті діти...///
показати весь коментар
09.04.2025 23:03 Відповісти
***** нам розмінувзльні машини?
ви стефанчюка бачили?
ну от і котить йього по полях...
показати весь коментар
09.04.2025 20:01 Відповісти
ти напевно голову забив падаючи з ліжка. звідки у зеленодупих конституційна більшість?
показати весь коментар
09.04.2025 20:08 Відповісти
Тампон вже довів, що будь-яка ВИГІДНА Україні угода з США при ньому НЕМОЖЛИВА!
показати весь коментар
09.04.2025 20:04 Відповісти
ви не розумієте - найголовніший юрист в Українні - це папа буби!
з пожнизяною пенсією....
показати весь коментар
09.04.2025 20:05 Відповісти
не вгадав, це антимайданний мусорок з ОПи.
показати весь коментар
09.04.2025 20:09 Відповісти
Конституцію Найрозумніший поставив на паузу, а з теперішнім рівнем корупції - Україну не те, що в ЄС не візьмуть, а й, навіть, в Африканський Союз побояться запрошувати
Для кого цю мульку він розводить?
показати весь коментар
09.04.2025 20:10 Відповісти
У самурая нема цілі, є лише шлях(в ЄС та НАТО)
показати весь коментар
09.04.2025 20:19 Відповісти
показати весь коментар
09.04.2025 20:11 Відповісти
План Перемоги дозволяв мінерали України віддавати, а тепер Конституція вже забороняє - дивно якось
показати весь коментар
09.04.2025 20:26 Відповісти
показати весь коментар
09.04.2025 20:11 Відповісти
То щоб ухилянтам не було де ховатись. Все для фронту, все для перемоги!
показати весь коментар
09.04.2025 20:20 Відповісти
Ну да, а потом еще Насиров поедет и "заминирует" там все...
показати весь коментар
09.04.2025 20:21 Відповісти
пес ойго знає хто тут не вгадав в 19му...
мабуть вбити кацапнею діти і могли би щось сказати,
але до Бога вже їхні слова...
показати весь коментар
09.04.2025 20:17 Відповісти
а нахера згадувати конституцію, кови на неї поклали те чим боневтік грав на роялі???
чи Українська конституція як дишло???
як продати землі сільшосппризначення, куй на неї
як провести мобілізацію, теж куй
як подовжувати ВС, куй
коли щось потрібно банді зе, завжди на неї куй!!!!
а тут на.....
у нас є конституція!!!!! тваюблєтьмєть!!!!
показати весь коментар
09.04.2025 20:25 Відповісти
шо-шо? конституція? нею ноги витерло зеленечмо в 2019 коли відмовився від проходження наркообстеження. смішно комусь, до сліз....
показати весь коментар
09.04.2025 20:30 Відповісти
Ресурси України вже передані олігархам, а зе уних в долі, ось головна червона лінія для ОПи.
показати весь коментар
09.04.2025 20:41 Відповісти