9566 відвідувачів онлайн

Спецтрибунал не судитиме ні Путіна, ні Лаврова, ні Мішустіна, поки вони перебувають на посадах, – Euronews

Спецтрибунал не судитиме Путіна

Спецтрибунал, який Захід хоче створити для переслідування за воєнні злочини проти України, не судитиме заочно російського диктатора Володимира Путіна, прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна та очільника МЗС РФ Сергія Лаврова, поки ті перебувають на своїх посадах.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Liga.NET, про це заявляє телеканал Euronews.

За даними медіа, такі умови викладені в проєкті договору, який забезпечить правову основу для створення спецтрибуналу у межах Ради Європи, правозахисної організації, яка базується у Страсбурзі. Це об'єднання не входить до складу Євросоюзу, але блок бере активну участь у процесі.

Euronews стверджує, що відповідно до угоди судове переслідування Путіна, Мішустіна та Лаврова буде дозволено лише в тому випадку, якщо вони будуть фізично присутні у залі суду, що "малоймовірно, враховуючи, що Росія не визнає вторгнення в Україну злочинним і рішуче налаштована проти співпраці із Заходом".

Як варіант заочний суд може бути проведений лише після того, як Путін піде з посади "президента" Росії, додає медіа.

Обмеження на заочний суд розглядаються як компроміс між країнами, наголосив анонімний представник ЄС.

За його даними, після декількох місяців обговорень це положення стало "вирішеною справою", яке практично не має шансів бути зміненим до презентації документа.

"Зрештою, йдеться про політику та переговори", – розповів посадовець.

Він зазначає, що технічна робота щодо спеціального трибуналу закінчилася наприкінці березня під час зустрічі Основної групи у Страсбурзі, котра підготувала три окремі документи: двосторонню угоду між Україною та Радою Європи, статут спецтрибуналу та договір, який визначає порядок керування цією інституцією.

Підписання має відбутися у Києві 9 травня, що збігається з Днем Європи, хоча точні терміни залежатимуть від політичного схвалення.

Після того, як Україна підпише угоду, текст буде винесений на голосування у Парламентській асамблеї Ради Європи. Для ратифікації потрібно буде дві третини голосів, що практично гарантовано завдяки "широкій підтримці серед країн-учасниць", зазначає Euronews.

Неназваний представник Ради Європи повідомив, що загалом понад 38 країн висловили політичну підтримку створенню спецтрибуналу, а також це зробив ЄС.

За даними джерел, після ратифікації інституція базуватиметься у Гаазі, Нідерланди, де вже працюють Міжнародний суд та Міжнародний кримінальний суд.

Водночас США не брали участі у зустрічі Основної групи наприкінці березня й незрозуміло, як прагнення президента Дональда Трампа до мирної угоди може вплинути на судові розгляди.

Раніше повідомлялося, що Європейська рада підтримає створення Спеціального трибуналу для покарання винних у злочинах агресії Росії проти України, але Угорщина не погоджується з частиною висновків.

Топ коментарі
+12
та да
отже ніколи
отак і розчавлюються палкі мрії про компенсації за війну, репарації, посадку *****
вливали народу лайно у вуха, щоб не питали у зебіла де наша зброя, де гроші, чому всі твої депутати і чиновники нажили величезні статки , всі до єдиного
показати весь коментар
10.04.2025 21:45 Відповісти
+9
рашка не югославія ,а путлєр не мілошевич ,його ніколи рашка не видасть і не мрійте і викиньте з голови ці пусті ілюзії .
показати весь коментар
10.04.2025 21:49 Відповісти
+8
ці євроімпотенти навіть цього зробити не можуть! навіть заочно осудити!!! кончені розумово відсталі перелякані дебіли. Уявляю як путін регоче
показати весь коментар
10.04.2025 21:52 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
та да
отже ніколи
отак і розчавлюються палкі мрії про компенсації за війну, репарації, посадку *****
вливали народу лайно у вуха, щоб не питали у зебіла де наша зброя, де гроші, чому всі твої депутати і чиновники нажили величезні статки , всі до єдиного
показати весь коментар
10.04.2025 21:45 Відповісти
Ви знову перевели стрілки на українську владу. Мова ж про дії колективного Заходу в якому ******* наша влада ніхто.
показати весь коментар
10.04.2025 21:54 Відповісти
я так розумію що нам влада взагалі не треба, бо вони тільки крадуть
а все хороше президенти інших країн дають
показати весь коментар
10.04.2025 21:55 Відповісти
Це ваша власна думка. Мені потрібна. Я не хочу жити при анархізмі.
показати весь коментар
10.04.2025 21:59 Відповісти
Ви живете в тоталітарному хаосі і вам подобається. А претензії висуваєте не за адресою, представникам іншим країн. Якщо користуватись вашою логікою, то скажіть в яку країну і кому мені написати за відсутність опалення в місті , коли вже тиждень вночі мороз мінус 5 або 6.
Не нашу ж владу турбувати такими дрібницями
показати весь коментар
10.04.2025 22:04 Відповісти
З ваших слів, влада вам не потрібна. Шукайте вихід власноручно.
показати весь коментар
10.04.2025 22:12 Відповісти
Як мені відчути той тоталітаризм, про який багато кажуть та мало хто бачить в Україні? Наприклад, я колись був у М'янмі, то відчув його в перші години перебування. І це як іноземець. Про місцевих і годі казати.
показати весь коментар
10.04.2025 22:17 Відповісти
Коли вас "ніжно" бусифікують з десяток кабанів, напишете з окопу, ну коли прийдете до тями, подискутуємо
показати весь коментар
11.04.2025 02:26 Відповісти
порядні люди не навчяються на політруків
і порядні мамки за таких не виходять.
джерело близьке до тіла...
показати весь коментар
11.04.2025 09:08 Відповісти
Хочете приклад ?
От дивіться , поставлений зеленським головою військової адміністрації під час війни, щоб забрати повноваження обраними киянами мера, такий собі тимур ткаченко.
А знаєте що випливає з його діяльності на цій посаді ? Останні його ініціативи це підвищення плати за користування комунальними туалетами в Києві, і обурення блокування побудови якогось там переходу.
Перепрошую , де в його діяльності натяк на слово у посаді " військовий "
показати весь коментар
10.04.2025 22:01 Відповісти
Цей висер має якесь відношення до теми новини? Чи вам аби випорожнитися і все одно де це зробити?
показати весь коментар
10.04.2025 22:31 Відповісти
А то глазік виколю! - путлєр
показати весь коментар
10.04.2025 21:49 Відповісти
рашка не югославія ,а путлєр не мілошевич ,його ніколи рашка не видасть і не мрійте і викиньте з голови ці пусті ілюзії .
показати весь коментар
10.04.2025 21:49 Відповісти
Поэтому единственный шанс наказать всю эту свору - пойти путем Моссада - выкрасть и судить, как делали евреи...
показати весь коментар
10.04.2025 22:00 Відповісти
Не смішіть СБУ і ГУР до Моссаду ,як до неба рачки , бодунов вміє хіба що про кавувялті розповідати.
показати весь коментар
11.04.2025 16:07 Відповісти
Злилися… Огидно це все… Передасти
показати весь коментар
10.04.2025 21:50 Відповісти
ці євроімпотенти навіть цього зробити не можуть! навіть заочно осудити!!! кончені розумово відсталі перелякані дебіли. Уявляю як путін регоче
показати весь коментар
10.04.2025 21:52 Відповісти
А я уявляю як він від сміху повний чемодан насрав.
показати весь коментар
10.04.2025 21:55 Відповісти
Пока живы судить не будут. А для обычных людей так можно?
показати весь коментар
10.04.2025 21:53 Відповісти
Воруй, убивай, но пока на работу ходишь, судить нельзя.
показати весь коментар
10.04.2025 21:57 Відповісти
У вас пропущено *** гусей 🤣
показати весь коментар
10.04.2025 22:01 Відповісти
Гусей не хочу.
показати весь коментар
11.04.2025 02:18 Відповісти
Яловичина...
показати весь коментар
10.04.2025 21:55 Відповісти
Значить ніколи. В росії з таких посад тільки на цвинтар. А мертвих який сенс судити.
показати весь коментар
10.04.2025 21:57 Відповісти
Передайте цим ідіотам що ***** буде царювати до кінця своїх жалюгідних днів.
показати весь коментар
10.04.2025 21:58 Відповісти
При нормальній владі та достатній підтримці Україна й сама може їх судити.
показати весь коментар
10.04.2025 21:59 Відповісти
Так а нахер они тогда нужны? 🤔
показати весь коментар
10.04.2025 22:00 Відповісти
юридично все правильно : коли Німеччина підписала капітуляцію в 1945 гьорінг та шпеер автоматично втратили посади

але з точки зору здорового глузду весь цей процес є гаянням часу, поки росію не розбити на полі бою - нема про що сперечатися
показати весь коментар
10.04.2025 22:09 Відповісти
Це все, що треба знати про справжні європейські цінності!
показати весь коментар
10.04.2025 22:09 Відповісти
цілком зрозуміла позиція
от якщо їх переможуть і путін стане колишнім президентом то тоді він стане підсудним
показати весь коментар
10.04.2025 22:13 Відповісти
І президенти скоюють злочини.Що ж це за право якщо до злочинця не можуть бути застосовані юридично процесуальні дії?
показати весь коментар
10.04.2025 22:15 Відповісти
Наверняка это часть договорняка с Путиным по замораживанию войны. Это заявление вышло сразу после окончания переговоров амеров с русскими в Стамбуле, куда приехал и министр иностранных дел Украины. Все как-то противно мутное
показати весь коментар
10.04.2025 22:15 Відповісти
а пам'ятаєте, як гейропа хотіла судити каддафі? а америкоси - хусейна? чи та ж європа - гітлера? чи ті ж америкоси - бін ладена?

ось і я такого не пам'ятаю! просто пристрели/повісили всіх, хто їм був невгодний, ось і весь суд! а пукіна-шаломова і коня лаврова не просто не хочуть пристрелити, а навіть і за суд вже мова не йде....

в гробу я бачив таких "партнерів"!😡
показати весь коментар
10.04.2025 22:17 Відповісти
То на хіба такий суд потрібний! Щоб ще кілька десятків клерків отримували високі зарплати і нічого не робили?
показати весь коментар
10.04.2025 22:23 Відповісти
Тобто ніколи, бо вони з посад підуть тільки вперед ногами.😡
показати весь коментар
10.04.2025 22:34 Відповісти
Ясно.
Вся надія на самокати і пейджери.
показати весь коментар
10.04.2025 23:04 Відповісти
Идиоты...
показати весь коментар
11.04.2025 06:58 Відповісти
А хтось думав що буде по іншому?. Ну так вот він який світ сьогодення насправді.
Вже не 43-й с Тегераном,час не той,союзники-партнери не ті та і взагалі інтереси вже не ті.
показати весь коментар
11.04.2025 08:01 Відповісти
Лохи какие-то , можнож было еще лет 10 изображать бурную деятельность по заочному суду над путлером и грести бабки , или бабло уже урезали на этот цирк ?
показати весь коментар
11.04.2025 08:07 Відповісти