4684 відвідувача онлайн

Щонайменше 51 громадянин Китаю долучився до армії РФ воювати проти України, - росЗМІ

51 громадянин Китаю уклав контракт із ЗС РФ, щоб воювати проти України

Із червня 2023 по травень 2024 року щонайменше 51 громадянин Китаю пройшов через пункт відбору у Москві на військову службу за контрактом до армії РФ.

Про це повідомляє російське видання "Важные истории", передає Цензор.НЕТ.

Зазначається, що більшість з них вирушали укладати контракт одразу після прибуття в Росію. 31 військовий із КНР звернувся до цієї установи у 2023 році, ще 20 - 2024 року.

Наймолодшому контрактнику з Китаю 20 років, найстаршому — 51 рік.

Щонайменше один із них уже загинув на війні в Україні. Так, 38-річний Жуй Чжао уклав контракт із російською армією наприкінці вересня 2023 року, а вже в грудні 2023-го, за даними українських ЗМІ, був ліквідований у Запорізькій області.

Іноді китайські найманці приходили укладати контракт із російською армією парами. Щонайменше одна така пара –– 38-річний Мінлян Ван і 43-річний Даочен Лі –– прибула в Росію одним і тим самим рейсом, встановили "Важные истории",

Медіа також знайшло блог у соціальних мережах одного з громадян Китаю, який підписав контракт із ЗС РФ та проходив службу у російській армії. Йому 41 рік, він прилетів до Росії з наміром служити в армії та воювати проти України.

Деякі з найманців з Китаю командували загонами іноземних найманців у російській армії. Так 38-річний китаєць був командиром загону найманців з Непалу. Він закінчив службу в армії РФ та повернувся до Китаю.

Громадяни Китаю в армії Росії: ЗМІ дізналися кількість найманців РФ
Громадяни Китаю в армії Росії: ЗМІ дізналися кількість найманців РФ

Громадяни Китаю у полоні ЗСУ

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що українські захисники взяли в полон двох громадян Китаю у Донецькій області. Вони воювали у складі армії РФ.

За словами президента, ЗСУ вступили в бій з шістьма китайцями у Донецькій області в межах населених пунктів Тарасівка і Білогорівка, після чого двох взяли у полон.

Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю через участь громадян країни у війні Росії проти України на боці РФ.

Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс заявила, що Штати знають про те, що Україна взяла в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці Росії.

Топ коментарі
+6
А що вони мають відповідати? Що у них на 1,5 мільярди жителів знайшлось декілька десятків придурків охочих підзаробити?
Так якби "наші" виродки ставили такі захмарні виплати за участь у війні, то і до нас парочка прибігла б.
показати весь коментар
11.04.2025 16:57 Відповісти
+5
Добре ху....лостан Китай підставляє, сі опускає з його заявами
показати весь коментар
11.04.2025 16:52 Відповісти
+3
ну шо китає? шо на це відповіси?
знов лабуду на кшталт " в нас немає інформації"?
цікавий хід від кацапів, певно стьопа вітьков пояснив ***** наслідки "несознанки"...
показати весь коментар
11.04.2025 16:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
11.04.2025 16:57 Відповісти
ну так, ну так
і рекламу у своїх ретельно контрольованих змі не бачили, за кацапських рекрутьорів у добре контрольованому китаї не чули...
гарна казочка для лохів
показати весь коментар
11.04.2025 16:59 Відповісти
Так завдяки нашій "мудрій" закордонній політиці китайці впевнені, що то Україна напала на русню.
Маємо що заслужили.
Краще б раділи, що тих китайців 50, а не мільйон.
показати весь коментар
11.04.2025 17:17 Відповісти
і ще питання до китаю: а чого це добровольці з китаю не записалися до іноземного легіону ЗСУ?
шоби, так би мовити, забезпечити паритет на війні, урівняти сили та задля швидшого забезпечення миру, якого так прагне китай...
показати весь коментар
11.04.2025 16:57 Відповісти
Двоє воїнів з Китаю стали до лав батальйону безпілотних систем 110-ї бригади ЗСУ...
показати весь коментар
11.04.2025 17:15 Відповісти
Бачу, таки "дружба на века" )) За допомогою рудого психопата, ***** вирішило поторгуватися з Китаєм
показати весь коментар
11.04.2025 16:56 Відповісти
Китаю по@й. На этом все.
показати весь коментар
11.04.2025 17:00 Відповісти
Надо продати китайців Китаю за великі гроші. Як альтернатива- таскати їх по всьому світу і ганьбити китай та його керівництво.
показати весь коментар
11.04.2025 17:09 Відповісти
можна вважати випадковістю, якби не той факт, що кацапам дозволена агітацію у китайських соцмережах, а це можливо лише за сприяння їхнього аналогу кдб
показати весь коментар
11.04.2025 17:19 Відповісти
вони живі? якщо живі, то наші дипломати мають відразу викликати посла чайни на коврик і вимагати, щоб чайна судила їх як військових злочинців, які воювали на стороні країни-агресора. і тут не потрібно вестися на ту комуняцьку вилку, що, мовляв, уряд Китаю закликає своїх громадян не брати участь в "українській кризі" за жодну із стонін. бо це все куйня для відмазки. нема сторін. є сторона агресора, за участь в якій учасники мають понести покарання, і є сторона жертви агресії за участь у якій покарання не передбачається, оскільки ця сторона - це жертва нападу, агресії, терору. тут і перед Рудим бал отримаємо, заодно і світу покажемо які ці комуняки є нещирі і брехуни. не засудить цих найманців уряд чайни, значить він на стороні агресора.
показати весь коментар
11.04.2025 17:22 Відповісти
На стороне кацапсин воют тысячи граждан Украины, огромное количество оккупантов имеют украинские корни.
Что, их украинское правительство отправило или может как то изменить ситуацию ???
показати весь коментар
11.04.2025 17:29 Відповісти
Сколько вступили Китайцев в Российскую армию сказать сложно ,они все на "одно лицо " в Россию прибывают по "одному " паспорту тысячами ,и таким образом заселяют Сибирь . И при таком наплыве Китайцев в Россию многие захотят стать "милионерами " и пойдут воевать. Многи даже непреставляют что это такое.
показати весь коментар
11.04.2025 19:14 Відповісти