11895 відвідувачів онлайн

38% українців вважають, що російську мову варто вивчати в школах. 58% - проти, - опитування КМІС. ІНФОГРАФІКА

Вивчення російської у школах. Що кажуть громадяни

В Україні продовжує зростати частка тих, хто вважає, що російську мову взагалі не варто вивчати в україномовних школах.

Про це йдеться в опитуванні КМІС, інформує Цензор.НЕТ.

У 2023 році таких було 52%, а зараз - 58%.

"Водночас з 42% до 38% стало менше тих, хто вважає, що російську мову варто вивчати в школах.

При цьому треба врахувати, що серед цих 38%, які вважають, що російську мову варто вивчати, лише 9% говорять про вивчення на рівні української мови або принаймні вищому рівні, ніж інші іноземні мови (наприклад, англійська мова). Решта 29% вважають, що вивчати варто на рівні інших іноземних мов або навіть нижчому рівні", - зазначили соціологи.

Вивчення російської у школах. Що кажуть громадяни

У КМІС зазначили, що у всіх регіонах України порівняно з 2019 роком стало значно більше тих, хто виступає проти вивчення російської мови. Водночас в період між 2023 і 2025 роками наразі "відкочування" не спостерігається. Навпаки, в окремих регіонах продовжується поширення думки про недоцільність вивчення російської мови в школах.

Топ коментарі
+40
хто хоче вивчати мову ворога хай їде її вивчати за перебрик..
показати весь коментар
29.04.2025 11:50 Відповісти
+28
А ті 38 відсотків планують жити на росії? Чи настільки тупі, що не розуміють ворожої мови без вивчення?
показати весь коментар
29.04.2025 11:51 Відповісти
+24
38 відсотків пі@рас@в
показати весь коментар
29.04.2025 11:53 Відповісти

Завантаження...