9271 відвідувач онлайн

Включно з халяльним та кошерним: Затверджено оновлену технічну специфікацію на сухпайок, - Міноборони

Сухпайок для ЗСУ

Затверджено оновлену технічну специфікацію на добовий польовий набір продуктів. Тепер, окрім звичайних, для військових можна закуповувати халяльні та кошерні сухпайки.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України, передає Цензор.НЕТ.

Як зазначається, халяльні сухпайки розроблені для військових, які дотримуються ісламських норм харчування. Водночас кошерні сухпайки відповідають вимогам кашруту і призначені для військовослужбовців, які сповідують юдаїзм.

Склад сухпайків

Загалом сухпайки складаються з трьох раціонів (сніданку, обіду, вечері) та містять:

  • Галети з борошна пшеничного першого сорту
  • Сухарі з борошна пшеничного першого сорту або з борошна житнього оббивного
  • Готова до вживання перша страва (борщ з м’ясом або супи з м’ясом в асортименті)
  • Готова до вживання друга страва (каші з м’ясом або овочі з м’ясом в асортименті)
  • Кава розчинна
  • Чай
  • Цукор
  • Мед натуральний
  • Джем фруктовий (в асортименті)
  • Перець чорний мелений
  • Сіль
  • Ложка пластикова одноразова
  • Серветка паперова
  • Серветка гігієнічна волога.

Залежно від типу сухпайка (звичайний, халяльний чи кошерний) асортимент перших страв складається з борщу з м'ясом яловичини або супів з м'ясом свинини, курки, баранини або яловичини. Відповідно і перелік других страв включає, зокрема, різноманітні каші зі свининою, яловичиною, бараниною, куркою тощо.

‎У Міноборони зауважили, що нові технічні специфікації враховують не лише релігійні стандарти, але й високі вимоги до якості продуктів та їхньої поживної цінності. Крім того, готові до вживання перша та друга страви мають фасуватися в реторт-пакети – сучасну упаковку, що забезпечує тривалий термін зберігання.

Своєю чергою начальник Центрального управління розвитку матеріального забезпечення Міноборони України підполковник Максим Кайола зазначив, що завдяки цій технології, страви зберігають свої смакові та харчові якості, при цьому не потребують додаткових умов зберігання, що є важливим для військових, які перебувають на передовій.

Ключові елементи специфікацій

  • Продукти халяльних сухпайків повинні відповідати вимогам ісламських норм харчування (стандарт Халяль) та бути сертифікованими акредитованим органом, який має право на проведення сертифікації харчових продуктів в Україні або в арабо-мусульманських країнах.
  • Продукти кошерних сухпайків повинні відповідати вимогам кашруту. Важливе зауваження: усі харчові продукти, що входять до складу кошерного сухпайка, не повинні містити інгредієнтів чи добавок, заборонених для кошерного харчування.
  • Враховано також зручність використання та швидкість приготування продуктів на полі бою.
  • Усі продукти відповідають стандартам безпеки та якості, встановленим законодавством України.

Також повідомляється, що найближчим часом закупівельна агенція Міноборони "Державний оператор тилу" планує оголосити тендер на закупівлю додаткової партії сухпайків, до яких мають увійти за новою технічною специфікацією вже і халяльні та кошерні.

Топ коментарі
+15
А вегетаріанський варіант? Веганський? Для фанатів кето-дієти? Для......
Ще багато роботи для Умєрова і Ко. Важливої роботи, а не всі оті озброєння та ********** з амуніцією.
показати весь коментар
30.04.2025 18:54 Відповісти
+14
Ну, як мінімум, верховний головнокомандувач.
показати весь коментар
30.04.2025 19:04 Відповісти
+13
Понти для тих, хто в тилу глибокому. На передову там спасибі, якщо взагалі вчасно щось змогли доставити, а хто під вогнем і в холоді сидить, то вже взагалі начхати на халяль, харам, вегетаріанство і все інше...
показати весь коментар
30.04.2025 19:02 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
не забудьте браковані міни в пайок
показати весь коментар
30.04.2025 18:47 Відповісти
А українцям можна халяльне та кошерне?
показати весь коментар
30.04.2025 18:51 Відповісти
А вегетаріанський варіант? Веганський? Для фанатів кето-дієти? Для......
Ще багато роботи для Умєрова і Ко. Важливої роботи, а не всі оті озброєння та ********** з амуніцією.
показати весь коментар
30.04.2025 18:54 Відповісти
скільки відсотків солдат їдять кошерне? 0.00001% ???
показати весь коментар
30.04.2025 18:56 Відповісти
Ну, як мінімум, верховний головнокомандувач.
показати весь коментар
30.04.2025 19:04 Відповісти
и все
показати весь коментар
30.04.2025 19:11 Відповісти
Ти нічо не попутав? Верховний мівіну в прикуску зі скумбрією хряпає.
показати весь коментар
30.04.2025 19:38 Відповісти
Що менше їсти, то більше бабок можна буде на цьому відмити
показати весь коментар
30.04.2025 19:17 Відповісти
Понти для тих, хто в тилу глибокому. На передову там спасибі, якщо взагалі вчасно щось змогли доставити, а хто під вогнем і в холоді сидить, то вже взагалі начхати на халяль, харам, вегетаріанство і все інше...
показати весь коментар
30.04.2025 19:02 Відповісти
Ці товарищі шашлики з якого м'яса жували?

показати весь коментар
30.04.2025 19:09 Відповісти
показати весь коментар
30.04.2025 19:11 Відповісти
Може собі дозволити. Це скумрія по 8.
показати весь коментар
30.04.2025 19:40 Відповісти
Вони правовірні вегетаріанці. Основа раціону свіжа зелень, а особливо з портретом якогось янкі. А м'ясо то на гарнір, бо в Торі і Корані немає згадки, або слова - гарнір.
показати весь коментар
30.04.2025 19:16 Відповісти
Ї...ла жаба гадюку в рамадан і песах...
І без контрацептивів
показати весь коментар
30.04.2025 19:13 Відповісти
показати весь коментар
30.04.2025 19:13 Відповісти
Тепер зрозуміло чому чотири разовий не призвався...не було правильного сухпайка.
показати весь коментар
30.04.2025 19:21 Відповісти
Судячі з того що для українськіх захисників галети і сухарі готують з борошна першого сорту - це в країні яка експортує на мільярди лолл. зернові , можна уявити яка якість мяса, консервів , яєць та інших продуктів, звісно для себе халяльне і мошерне, а для захисників гіно і браковані міни.
показати весь коментар
30.04.2025 19:23 Відповісти
Надо с кацапами еще за шаббат договориться.
показати весь коментар
30.04.2025 19:23 Відповісти
Прибрати совок з армії не на часі. За те усяке поквзове лайно робити так залюбки. Вже не знають на чому моєна відмити гроші.
показати весь коментар
30.04.2025 19:23 Відповісти
Комусь нема куди подіти гроші..
показати весь коментар
30.04.2025 19:36 Відповісти
А якщо хлопці захочуть хахяльне чи мошерне, бо Умеров цей... за народні кошти кормить їх кислими консервами, мясом нашпигованим водою і бракованими мінами, то, давать будуть на підставі чого,- справки з сінагочи чи мечеті чи по обличчу?. Ушлепки як завжди для народа дрег, джля себе коханих все.
показати весь коментар
30.04.2025 19:38 Відповісти
Незнаю наскільки це правда, але коли я служив в армії, ще при совку, у нас в роті служили чеченці, молдавани та ін. Якось запитую у чеченця, а чого ви свинину не їсте? Це ж смачно. Чи вам взагалі заборонено, ніхто ж не бачить? Приїдете додому скажете шо не їв... Один чеченець каже, шо їм не можна їсти з якоїсь частини туші, а з іншої частини можна. Але ж вони не знають той чи інший шматок м'яса з якої частини, тому й не їдять її взагалі. Чи це він так дипломатично викрутився, чи воно дійсно так? Може хтось мільше мене знає про таке?
показати весь коментар
30.04.2025 19:45 Відповісти
Ну не знаю...
В нас, коли служив в Приморʼї, було декілька узбеків, так сало чікали - аж за вухами тріщало!
Коли спитали в них " Так Аллах же ж забороняє свинину їсти!", відповіли - батьки прийшли до мулли, і спитали, чи є на час служби у війську якісь послаблення, той відповів, що можна відходити від Корану, і це не буде мати жодних наслідків.
показати весь коментар
30.04.2025 20:02 Відповісти
Ну чечени і узбеки вони по характеру різні. Чечени більш імпульсивні з вищим темпераментом.)))
показати весь коментар
30.04.2025 20:07 Відповісти
Так я ж не про темперамент...
Причому той, з яким говорили про це - він такий продвинутий був, бойовий, на відміну від більшості затюканих узбеків.
Це було якраз під час дії антиалкогольного закону...
показати весь коментар
30.04.2025 20:15 Відповісти
Аааааа.... Ну якщо під час дії антиалкогольноГОГОГО...
показати весь коментар
30.04.2025 20:30 Відповісти
Ну - так - ДМБ-87!
Але про муллу, і послаблення під час служби у війську - це таки так.
Наскільки це правда - не берусь судити.
Як то кажуть - "За що купив - за те продав". Ви ж саме за це питали?
показати весь коментар
30.04.2025 20:39 Відповісти
Ну да... Тільки у мене ДМБ-82 було
показати весь коментар
30.04.2025 20:46 Відповісти
Ну - різниця не така вже й велика!
Головне - я розповів про те, як мусульмани сприймають ті речі, які не відповідають Корану. Чи це так насправді - треба питати саме в їхніх наставників, в релігійних діячів.
Але так чи інакше - цей крок із сухпайками однозначно характеризує ставлення України до різних релігій як миролюбне і толерантне, тож не сприймаю деякі коментарі у обговоренні, які критикують таке рішення, як правільні, і тим більше як своєчасні.
показати весь коментар
30.04.2025 20:56 Відповісти
В нас також їли, говорили, Аллах в армії дозволяє.
показати весь коментар
30.04.2025 21:10 Відповісти
Не знаю, что за служба в тебе была, у нас и таджики и узбеки ели все, что можно было есть. Бо если было не есть того сала с шерстью, то оставалось только вареная капуста (борщом ее называли почему-то)и перловка с кусочком хека - ноги быстро протянешь.
показати весь коментар
30.04.2025 22:19 Відповісти
Ну, скажу так. Служба була серйозна. Годували добре. Не буду говорити де, не то у шо якась таємниця, а тому шо зразу ''знавці'' служби налетять та будуть питаннями засипати. А я людина обов'язкова, задовбаюсь всім відповідати))
показати весь коментар
30.04.2025 22:41 Відповісти
Никого не должно волновать, где ты служил. И мне не нужно. А с рассказов друзей знаю, что хорошо кормили у погранцов и на флоте. А епаной савецкой армии, в линейных ротах, кормили гамном, это я прекрасно помню.
показати весь коментар
30.04.2025 23:11 Відповісти
Ви на 100 відсотків праві. Я там і служив.
показати весь коментар
30.04.2025 23:46 Відповісти
- А теперь посмотрите направо. Перед вами памятник неизвестному солдату Изе Рабиновичу.
- Позвольте, почему же неизвестному? Вот и имя,и фамилия.
- Потому что неизвестно, был ли Изя Рабинович солдатом.
показати весь коментар
30.04.2025 20:29 Відповісти
У раввина Аксмана погиб сын на фронте, а ты гандон с под спидныци , решил шутку пошутить.
показати весь коментар
30.04.2025 22:21 Відповісти
Це просто анекдот. Якщо наприклад я розказую анекдот про тещу, це зовсім не означає, що я маю на увазі твою тещу. Якщо ти цього не розумієш, то це твої проблеми. А може ти просто туповатий, - хто зна.
показати весь коментар
30.04.2025 22:30 Відповісти
Може я и туповат, хто зна. Но ты точно *******, если бессмысленные кацапские анекдоты пересказываешь
показати весь коментар
30.04.2025 23:12 Відповісти
То точно тормоз. Це єврейський анекдот.
показати весь коментар
30.04.2025 23:22 Відповісти