8089 відвідувачів онлайн

НАТО робить помилку, не змінюючи доктрину у підготовці до наступної війни, - Залужний

залужний

Країни НАТО уникають переосмислення своїх військових доктрин і просто переобладнують свої армії сучаснішою зброєю, чого, однак, не достатньо, щоб бути реально готовими до наступної війни.

Таку думку висловив колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"У країнах НАТО вважають, що це переозброєння буде чарівною паличкою, яка їх виручить в будь-який момент. А я кажу: ні. Бо нове озброєння за собою тягне нову тактику застосування, нові форми і способи застосування, що тягне за собою нові структури, в яких воно застосовується, і як наслідок, потребу у новій доктрині застосування. Як наслідок – потребу у новій системі підготовки, новому фінансуванні. І для будь-якої країни НАТО – це десь років п’ять", - сказав Залужний.

При цьому він зауважив, що наразі у НАТО є затверджена доктрина щодо застосування, розбудови, політики розвитку тощо, але вона зовсім не співпадає з тими новими технологіями, які зараз є на полі бою.

"П’ять років - це якщо сьогодні вони долучаться до процесу. Але я спостерігаю мабуть півтора роки мінімум, як це "сьогодні" в них має наступити, але воно ще не наступило. …Між заявами політичних лідерів і наслідками якихось практичних дій в системі оборони, на жаль, великий провал", - зазначив Залужний.

"Нам треба допомогти країнам НАТО все це опанувати, побудувати ефективні платформи. І до цього вже треба залучати їхню систему підготовки, щоб вони вже бачили як оця зброя змінює ландшафт бойових дій, змінює тактику", - пояснив Залужний.

Топ коментарі
+21
И возможно - если бы сначала не мешали, а потом просто не убрали - текущая ситуация на фронте была бы получше. И я говорю не о конкретном Залужном - а о коллективном, тех военначальниках которые встретили начало войны. Их осталось мало, убрали активных - оставили удобных.
показати весь коментар
24.07.2025 18:08 Відповісти
+7
але він її не програв
показати весь коментар
24.07.2025 18:05 Відповісти
+7
Боротьба триває
показати весь коментар
24.07.2025 18:09 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
але він її не програв
показати весь коментар
24.07.2025 18:05 Відповісти
Боротьба триває
показати весь коментар
24.07.2025 18:09 Відповісти
Спитайте про це свого препіздента-крадія та вЯрховного ГОВНОкомандувача, куди він його призначив.
показати весь коментар
24.07.2025 18:38 Відповісти
И возможно - если бы сначала не мешали, а потом просто не убрали - текущая ситуация на фронте была бы получше. И я говорю не о конкретном Залужном - а о коллективном, тех военначальниках которые встретили начало войны. Их осталось мало, убрали активных - оставили удобных.
показати весь коментар
24.07.2025 18:08 Відповісти
а тих кому дали посаду посла - як назвати?
показати весь коментар
24.07.2025 18:09 Відповісти
А як називати тіх кто дав посаду посла?
показати весь коментар
24.07.2025 18:39 Відповісти
гниди
показати весь коментар
24.07.2025 18:40 Відповісти
+💯 👍🏿!

нальот ЗЄлі на КП ЗСУ страшніше ніж удар Іскандера -

"інвалідами" стали Головнокомандуючий, Нач. Генштабу та ще 20 топ Генералів та Полковників

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:40 Відповісти
Бо мав в 2022 700 тисяч добровольців, а путч хотів взяти Україну 150 тисячами ваньок. Подивився я б зараз на нього
показати весь коментар
24.07.2025 18:09 Відповісти
Впевнений шо саме вас у лавах тіх добровольців не було.
показати весь коментар
24.07.2025 18:41 Відповісти
Як і вас, та інших 36,3 млн громадян України з 37 млн наявного населення на підконтрольній Україні території на 22 лютого 2022 року, ну добре, діточок і дідів і бабцями за 70 відкинемо, то вийде - як і інших 25 млн громадян, здатних тримати зброю в руках
показати весь коментар
24.07.2025 18:54 Відповісти
Ну хочь мужньо признались шо слимак.
Друге запитання - у 2019 році голосував за Zе та Слуг *****? Нужбо, будьте мужні та чесні і в цей раз.
показати весь коментар
24.07.2025 19:18 Відповісти
Перш, ніж відповісти на на ваше друге запитання дайте відповідь, чому самі не були серед тих 700 тисяч? Тільки не кажіть, що ви старий 80 річний дідо, що без палички не може й кроку ступити, бо якщо буде така відповідь, то ваші думки не будуть цікаві, і до вас буде тоді побажання сидіти собі в садочку і пердіти тихенько на пенсії
показати весь коментар
24.07.2025 19:30 Відповісти
А ви впевнені шо я не був серед них ще 24.02.2022?
Так, я не старий, а підстаркуватий, і нема у мене дрючка. Був з синами. 128. Потім, на прикінці травня, всіх кому 60 і більше списали.
А чому вас там не було? За 80 і з клюшкою?
То ви у 2019 році голосував за Zе та Слуг *****?
показати весь коментар
24.07.2025 19:56 Відповісти
Ну а я поступив як інші 95% населення України
показати весь коментар
24.07.2025 21:22 Відповісти
Як саме? Уточніть. І ви не відповіли на запитання яке я вам поставив двічі.
показати весь коментар
24.07.2025 21:24 Відповісти
На лютий 22 року в Україні було десь 10 млн чоловіків і 11 млн жінок у віці 18-60 років, тобто 21 млн дорослих громадян України, котрі по закону могли долучитися до ЗСУ, але чомусь тільки 700 тисяч з них, або 3% проявили таке бажання, інші 20,3 млн вирішили не долучатись
показати весь коментар
24.07.2025 21:49 Відповісти
Ви вперто не маєтє бажання відповісти. Чому?
показати весь коментар
24.07.2025 22:15 Відповісти
показати весь коментар
25.07.2025 00:22 Відповісти
До...вбень?
показати весь коментар
25.07.2025 05:57 Відповісти
З вашого мрвчання можливо зробити висновок шо ви або голосували за Ze та Слуг ***** і сдрисинули за кордон, або ви голосували за Ze та Слуг ***** і ховаєтесь під спідницею дружини (матусі, бабусі), або ви прихований москаль.
показати весь коментар
25.07.2025 06:30 Відповісти
ховатись під спідницею - гідно.
померти - не гідно.
показати весь коментар
01.08.2025 10:46 Відповісти
про що ти мелеш ?

які 700 тис. всіх (!!!) ЗСУ в лютому-березні 2022 р.

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:41 Відповісти
Це ти мелеш, де було написано про лютий березень? Я говорю про весь 22 рік. Резніков в липні 22 заявив, що чисельність ЗСУ зросла до 700 тисяч, а на лютий 22 було 200. Якщо знаєш математику, то навіть якщо ні один солдат не вибув до липня то вже було мінімум 500 тисяч добровольців. А до кінця 22, разом з тими, хто взяв добровільно повістку і прийшов в ТЦК, котрих теж можна вважати добровольцями цифра зросла десь до 700 тисяч добровільно мобілізованих.
Де я збрехав?
показати весь коментар
24.07.2025 21:27 Відповісти
Не было даже 200к. 160к максимум(вкл. 8к срочников). Офигенный некомлект , на ротации в ООС боевые подразделения пополняли кем могли.
показати весь коментар
24.07.2025 22:17 Відповісти
Zелений?
показати весь коментар
24.07.2025 18:37 Відповісти
..прєЗЄльоний, як моя тоска

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:43 Відповісти
В них є одна досить ефективна доктрина підготовки до війни, але її не можна озвучувати, бо ще забанять)
показати весь коментар
24.07.2025 18:04 Відповісти
Так доктрина у них і так не дуже. СШП отримували люлєй та кидали союзників, у всіх війнах в яких брали участь з 1945-го...
показати весь коментар
24.07.2025 18:07 Відповісти
залужний прям так непогано ******** зельоним гнидам..

мабуть за посаду в Лондоні
показати весь коментар
24.07.2025 18:08 Відповісти
а подробнее ?

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:44 Відповісти
обязан?
показати весь коментар
24.07.2025 20:48 Відповісти
Оманській Гниді просто е-бал треба вибивати ..а тут таке

показати весь коментар
24.07.2025 20:51 Відповісти
достаточно подробно ?
показати весь коментар
24.07.2025 20:53 Відповісти
ким був Залужний, коли загинув Сержант Журавель ?

(липень 2016-го, якщо не помиляюсь).

.
показати весь коментар
24.07.2025 21:10 Відповісти
він обіймає гниду що під Особистий контроль взяла питання врятувати Журавля.

Бачу Вам клепок не вистачає

Гниду що розмінувала Чонгар
Гниду що побачила мир в очах пуйла
показати весь коментар
24.07.2025 21:33 Відповісти
ок ..задам питання просто

Ви би обійняли Оманську Гниду ?
показати весь коментар
24.07.2025 21:34 Відповісти
Цей неук що є - дуже прямо хороший а дисертант теж зовсім мені не заходить бо орки в перший день проїхали як вітер через містечко, жодного бійця на сотні км не було навкруги, він же ДУМАВ (?!) що вони тільки на донбасі підуть.
показати весь коментар
24.07.2025 18:37 Відповісти
Ні! Він думав,що рашисти зайдуть,воно все підпише,а далі парад з ******,і йому великій концерт з астрономічним гонораром,і шашликами на 9мая.
Про шашлики у маю - пам'ятаємо!
показати весь коментар
24.07.2025 19:17 Відповісти
"ми Тамарой ходим парой"

два кацапських кіздуна дуетом

.
показати весь коментар
24.07.2025 21:12 Відповісти
Бачили б Ви як це в перший день відбувалося конкретно на півдні Сумщині. А як Ви не знаєте цього то простіше всього обізвати за зеленою звичкою кацапом чи ще якось бо гірка правда не дуже заходить деяким.
показати весь коментар
25.07.2025 08:32 Відповісти
Бачили з інтернету! А хто три роки готував це втргненя?
Може саме загроза усуненя зє,і бігти йму до янека на рашу,змусила ху почати раніше,не чекаючи повного скороченя ЗСУ, закінченя стратегічних запасів зброї,амуніції,та іншого майна ,накопичених Порохом(за 3 роки не все використали)?
Попередчасним вторгненям Вова ху рятував Вову зє,свого найцінишого агента впливу!
показати весь коментар
25.07.2025 12:58 Відповісти
Я не про неука а про дисертанта який не організував оборону а інтервью давав, публічний такий собі.
показати весь коментар
25.07.2025 08:35 Відповісти
А хто не дозволив готуватися,і відводив своїм НАКАЗОМ ВСУ з напрямків вторгненя,не говорячи про розмінуваня і ЗНИЩЕНЯ обороних споруд?
Неук чи дисетртант,який дисертацію писав не один рік?
показати весь коментар
25.07.2025 12:45 Відповісти
Якщо президент не давав генералу з двома академіями робити те що треба було в умовах підготовки ворога до наступу то завжди є чесний для генерала вчинок ( як на мене, колишнього офіцера) - вихід у відставку. Але в результаті відсутності дій тільки в моєму містечку за місяць окупації загинули 37 жителів а в пам'яті живих до кінця життя цей жах буде.
показати весь коментар
25.07.2025 13:39 Відповісти
І щоб це змінило,коли накази віддає верховний головнокомандувач,президент Зєленський В.А.?!
Хіба ВСІ не бачили його "здобутків"? 9 з 10 доріг від східного кордону до центру,скороченя ЗСУ,озброєня,знищеня фортіфікацій?!
Зє поставив би якогось Тарна і наслідки булиб набагато гірші.
Так що все це наслідки дій зє,а ще - звинувачуйте себе за вибір 2019!
Ваш жах до кінця житя - галочка в бюлетені ,аж 2 рази!
показати весь коментар
25.07.2025 15:16 Відповісти
Це не до мене, я голосував за Юща і Пороха а ті всі мимо.
показати весь коментар
25.07.2025 18:11 Відповісти
Це до вас,мене і багатьох інших!
А ваше оточеня?! Тепер вигрібають всі,а ви досі не бажаєте бачити причини(зє),обвинувачуючи(як зє) генералів,хуйла і кого завгодно,крім першопричини - ЗЄленський!
Зімною багато досі не розмовляють,уникають контактів,бо не хочуть чути питань на кшалт
"Ну як,хуже не стало?"," Як покрашеня після обраня (тут варіанти)?","то тепер війна вигідна зє,чи як?",і подібні.
Коли починають жалітися на ціни,обстріли - відповідаю "самі обрали!".
Багато з ти,хто агітував/був у захваті і ТОЧНО обрав зє,зараз обурюються і відповідають як ви " я за него не голосовал(ла)!!!!",або "а за кого? За Порошенка что-лі?!"
показати весь коментар
25.07.2025 19:26 Відповісти
Що Ви мені доказуєте ? Я ще за Чорновола голосував і всіх цих кравчуків, кучм, янеків, зелених бачив наскрізь і у моїх все нормально з головами а з ідіотами я не вожусь як казав один персонаж. Якщо вважаєте себе в цьому всьому винним то і ладно а з мене Вас досить. Будь ласка.
показати весь коментар
25.07.2025 19:55 Відповісти
Я не зміг навіть вас переконати,як і всіх інших ідіотів,з якими ви не водитесь,але по вашим дописам нічим від них не відрізняєтесь.
Ось що погано! Не робите висновків зі своїх вчинків.
показати весь коментар
26.07.2025 01:08 Відповісти
В Заходу зовсім другі методи ведення війни - літаки - ракети - літаки - ракети і так місяць - потім заходять шоб зловити тих хто вижив
показати весь коментар
24.07.2025 18:13 Відповісти
Так літаки-ракети, а потім драп намотуючи соплі на кулак...
показати весь коментар
24.07.2025 18:24 Відповісти
То це вояки НАТО драп дали з Курщини. Так і запишемо
показати весь коментар
24.07.2025 18:25 Відповісти
Вояки НАТО бояться збити сраний шахед над Лиштвою чи Румунією. А зайти в Курщину вони б всралися зі страху
показати весь коментар
24.07.2025 18:28 Відповісти
Не бояться, а не бачать сенсу збивати - бо не їх країна веде війну Вони свої країни не довели до жебрацтва і стану війни
показати весь коментар
24.07.2025 18:29 Відповісти
А турок не побоявся збити цілий бомбардувальник, який маневром на 2 хвилини залетів до них, а ці попусти вже не одну ракету знайшли в своїх лісах
показати весь коментар
24.07.2025 18:34 Відповісти
А в який раз залетів? А скільки попереджень було?!
Вони від початку так літали(навпростець),а коли нарешті збили?
Не треба брехати,про "збили"!
показати весь коментар
24.07.2025 19:22 Відповісти
Значить путлера таки всі бояться? Не тільки європейці з американцями?
показати весь коментар
24.07.2025 19:39 Відповісти
Бачив відео де мавпа стріляє з АК?
Як жеж її всі африканці злякались! Навіть не пристрелили її чомусь.
Мобуть захисники з грінпіс.
показати весь коментар
24.07.2025 21:00 Відповісти
Путя вже направив на нас тих ракет, шахедів та КАБів стільки, що у всього НАТО навіть половини немає в сукупності. А літак проти країни з нормальним ППО це просто літаючий гріб
показати весь коментар
24.07.2025 18:26 Відповісти
А де в них гарне ППО - Іран з кацапськими С - 300 С - 400 нічого не зміг
показати весь коментар
24.07.2025 18:30 Відповісти
Але чомусь наші Ф16 ти Міражі не дуже активні на лінії фронту, а в основному полюють за шахедами та крилатими ракетами на Правобережжі
показати весь коментар
24.07.2025 18:36 Відповісти
Тому шо нашим Ф - 16 50 рочків а Ізраїль літав на ******** - ше муха не їбалась
показати весь коментар
24.07.2025 18:40 Відповісти
Так може й іранські С 300 теж якийсь злам списаний, а С 400 там тільки на папері?
показати весь коментар
24.07.2025 18:55 Відповісти
Я б не сказав шо іранці настільки дурачки - щоб металобрухт тримати
показати весь коментар
24.07.2025 18:58 Відповісти
Ну якщо в 2025 році тримають своїх жінок закутаними в лахміття з ніг до голови, то думаю, що не дуже розумні
показати весь коментар
24.07.2025 19:31 Відповісти
Так - аятола Іран охмурив - але не вони одні - кацапи пупси китайози .....
показати весь коментар
24.07.2025 19:34 Відповісти
Imeno tak i jest NATO prioritet letaki-raketi.No letaki F-35 eto teperesnego pokolenija,kotorix kak vydeli vojne Iran-Izrael ix nevydet PVO,kacapskije S-300 ili S-400 etix samoliotov nemozet sbit.Imeja premucestvo letakami kotorimi mozes letat gde xoces sovsem drugaja taktika vojni.
Dalse sto kasajetsia anglican u nix uze davno prioritet jest droni,oni nad etim davno rabotajet kogda ecio Ukraine ix i nebylo
показати весь коментар
24.07.2025 18:45 Відповісти
Мабуть в Пентагоні вивчають "патужний контрнаступ" 2023-го року. Все НАТО тремтить, генерали Бундесверу записують аналіз контрнатупу в блокнотики... Якщо б не військова допомога партнерів - все б давно скінчилося б...
показати весь коментар
24.07.2025 18:28 Відповісти
авжеж вивчають!

як здійснити контрнаступ з десятою частиною потрібного війська за умов повної відсутності авіації

є над чим поміркувати !!!
чи не так ?

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:49 Відповісти
"Ошибки НАТО и как с ними бороться", дело серьезное.
показати весь коментар
24.07.2025 18:28 Відповісти
це тема опусів років через п'ять-десять,

після війни з Жьолто-россієй.

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:51 Відповісти
Що значить чувак під час кровопролитної війни захистив дисертацію у ківалова! Краще б розказав правду про вплив на дії наших військових проросійських аматорів єрмака та зеленського і як сміливі генерали не змогли протидіяти їх безглуздим забаганкам!
показати весь коментар
24.07.2025 18:30 Відповісти
"чувак" був нагороджений мечем Королеви як кращий випускник військової академії.

тебе, певен, нагородили черенком лопати в сраку, абіженка

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:53 Відповісти
Слідкуй за своїми нагородами!
показати весь коментар
24.07.2025 21:01 Відповісти
та вийми ти вже нарешті того черенка !

чи вже й приятно?

.
показати весь коментар
24.07.2025 21:15 Відповісти
А мені раніше здавалося, що ти нормальний!
показати весь коментар
24.07.2025 21:17 Відповісти
Як відомо, США вступили у Другу світову війну після нападу Японії на американську військово-морську базу в Перл-Харбор на Гаванях.
Як вбачається, першопричинами цього є наміри Японії позбутись ембарго США на поставку у країну-нападника нафти і нафтопродуктів. Тобто війна, в яку втягнулись США, спалахнула через накладені ними санкції на одного з учасників Осі Берлін-Рим-Токіо.
Щось подібне намічається і в нинішній міжнародній ситуації.
Ось деякий матеріал на цю тему:

@ (в перекладі):

"Світ стрімко наближається до нової світової війни, де зіткнуться російсько-китайський союз та НАТО, а головні битви розгорнуться далеко за межами України.
Тож наступає такий собі переломний момент.
Глобальна геополітична ситуація продовжує дедалі більше характеризуватись зростанням глибинних протиріч між провідними світовими центрами впливу. За нескінченним інформаційним шумом ********* справді значущі процеси, а саме можливе наближення нової світової війни, в якій воюватимуть російсько-китайський альянс проти сил НАТО.
На думку вищих осіб із командних структур країн Заходу, вже 2027 рік стане періодом "найнебезпечніших часів з 1945 року".
Тут виникає суттєве питання: де саме протікатиме глобальна ескалація? Перше, що спадає на думку, так це випадання з потенційних зон бойових дій Близького Сходу. Тут сталося падіння режиму Асада в Сирії, ослаблення Ізраїлем сил іранських проксів у Лівані та Ємені, переможна 12-денна війна проти Ірану, яка спеціально зберегла ретроградний режим іранських мулл. Ізраїль своїми оборонними та наступальними діями убезпечив себе. Тепер тут, у регіоні Близького Сходу, панує інша логіка - політична нормалізація з подальшим масованим заходом під ізраїльською егідою американського бізнесу, зокрема Саудівську Аравію.
Друга ймовірна точка ескалації - війна рф проти України з метою знищення її державності та здобуття сухопутного плацдарму для вторгнення до Європи для відкидання НАТО на рубежі до 1999 року й відновлення буферної зони у часткових периметрах країн-учасниць Варшавського договору.
Якщо Україні та країнам-союзникам не вдасться зупинити експансіоністські амбіції виснаженого кремля, то задіявши китайські підкріплення, рашисти можуть розширити війну за межі України. Та, використовуючи фактор деморалізації Заходу, цілком можливо глибоке вклинювання російських війсь углиб територій країн ЄС.
Але вже з'явилися чутки про якусь "суперзброю" Заходу, у т.ч. і для надання військової допомоги ЗСУ.
Поки що іноземна допомога в Україні має обмежений характер.
Йде війна колишнього покоління, якщо відкинути складову дронів, і в цій війні росія не перемагає від слова "зовсім". Потуги воєнщини путіна у війні проти України криваві, страшні, одіозні, але з погляду глобального впливу непереконливі. росія загрузла в розв'язаній бійні і за це довго розраховуватиметься.
Тому, найімовірнішою є саме третя можлива зона Великої війни: пряме військове протистояння США і Китаю. Без огляду на теперішню пустопорожню риторику Трампа, Америка бачить саме у китайцях свого світового конкурента, чиї позиції необхідно підірвати, а потуги нейтралізувати.
Помірна протидія Росії у 2022-2024 роках були лише тренуванням перед воістину переломним моментом - битвою з величиною умовно порівнянної зі США за низкою параметрів. Китай поступово будуть ізолювати і відрізати від партнерів по Глобальному Півдню.
У Пекіні розуміють, що на них чекає потужна битва, а тому докладають зусиль для продовження війни проти України для виграшу часу. Але часу цього залишилося обмаль - рік чи півтора."
показати весь коментар
24.07.2025 18:31 Відповісти
битва з Жьолто-россієй неминуча !!!!

лиця жовтиє над Києвом кружаться ...

.
показати весь коментар
24.07.2025 20:56 Відповісти
Американцы только на прошлой недели первый раз попробовали сбрасывать гранаты с дронов,отставание на три года.
показати весь коментар
24.07.2025 18:49 Відповісти
та да, років п'ять чи три милились і .....

нарешті !!!!

сержант, який скинув гранату з дрона навіки увійшов в анали US ARMY !!!!

то в чому неправий Генерал Залужний ?

.
показати весь коментар
24.07.2025 21:00 Відповісти
А що чути стосовно заміни палубної авіації на американських авіаносцях дронами?
показати весь коментар
24.07.2025 19:37 Відповісти
Думаю, що з розвитком дронів, всі ці авіаносці разом зі своєю палубною авіацією, перетворюються в жирні цілі, що будуть дуже скоро потоплені в можливій новітній війні
показати весь коментар
24.07.2025 19:42 Відповісти
а з ППО авіаносців у американців повна ж...па, як показала війна з йєменськими тапочниками

.
показати весь коментар
24.07.2025 21:02 Відповісти
Провально просрав контрнаступ, але точно знає, що має робити НАТО.
показати весь коментар
24.07.2025 20:38 Відповісти
...почавши контрнаступ з 1/10 потрібних військ і без авіації.

а потім ЗЄ-боунапарте вирішив по дорозі на Мелітополь взяти ще й "фортецю Бахмут".
показати весь коментар
24.07.2025 21:05 Відповісти
зелених плющить від Залужного