10294 відвідувача онлайн

Через парафію збирав гроші для армії РФ: судитимуть колишнього священника УПЦ МП, - СБУ

Ієрея УПЦ МП судитимуть за підтримку армії РФ

СБУ завершила досудове розслідування щодо ієрея УПЦ МП, який після переїзду до Росії активно підтримував її армію.

Про це у фейсбуці повідомила СБУ, передає Цензор.НЕТ.

Як зазначається, клірик є громадянином України і до початку повномасштабного вторгнення служив на одній із парафій у Києві. Наразі справу з обвинувальним актом скеровано до суду.

За даними слідства, священник через власну парафію та телеграм-канал збирав кошти для армії РФ, за які регулярно закуповували техніку, амуніцію, зв’язок і харчі для окупантів. Серед придбаного - дрон, тепловізор, маскувальні сітки, засоби РЕБ, транспорт, а також понад 200 тисяч одиниць провізії. Усе це передавалося на тимчасово окуповані території.

Крім цього, клірик брав участь у російських пропагандистських марафонах і фестивалях, публічно підтримував агресію проти України та поширював тези про "сатанізм" і "неонацизм" серед українців. Він також відкрито виступав проти ПЦУ та закликав залишити УПЦ у підпорядкуванні Московського патріархату.

Священнослужителя обвинувачують за ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 111-2 КК України - за посягання на територіальну цілісність і пособництво державі-агресору. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Топ коментарі
+11
Колишніх агентіа ФСБ РПЦ МП не буває.
показати весь коментар
05.08.2025 14:25 Відповісти
+8
УПЦ МП - диверсійні підрозділи ФСБ.
показати весь коментар
05.08.2025 14:34 Відповісти
+7
Залиште поки що тих вошей,що виїхали. Займіться своїми гнидами.
показати весь коментар
05.08.2025 14:28 Відповісти

Завантаження...