9848 відвідувачів онлайн

Сибіга про обмін територіями: Це те, чого прагне Путін. Україна на такі сценарії не піде

Глава МЗС Андрій Сибіга

Україна не розглядає жодних сценаріїв, які передбачають передачу агресору частини територій в обмін на мирну угоду.

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на спільній прес-конференції з главою МЗС Чехії Яном Ліпавським, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

Відповідаючи на питання журналістів про заяву Білого дому щодо можливих поступок, Сибіга нагадав про позицію президента Володимира Зеленського.

"Президент Зеленський вже публічно надав відповідь, а це - Конституція України. Конституція України містить усі відповіді на це ваше запитання. Україна прагне справедливого, всеосяжного, сталого миру, базованого на статуті ООН і нормах міжнародного права", - наголосив український міністр.

За його словами, політика поступок агресору повторює помилки "Мюнхена" та відповідає планам Кремля зі створення "Мюнхена-2" та збереження світового порядку, побудованого на поділі сфер впливу.

"А це, власне, те, чого прагне Володимир Путін: політика "Мюнхен-2", продовження Ялтинського світового порядку, який був побудований на поділі сфер впливу. Відповідно світ має протидіяти цьому спільними мирними зусиллями, спільною твердою реакцією, тому що Путін тестує", - додав він.

Сибіга підкреслив, що на даному етапі пріоритетом є запровадження режиму припинення вогню, який стане фундаментом для подальших переговорів.

Він нагадав, що п’ять місяців тому Україна прийняла пропозицію президента США Дональда Трампа про беззастережне перемир’я і тепер чекає аналогічної згоди від Росії.

"І звичайно, що ми потребуємо тут і залученість, і лідерство Сполучених Штатів, і ми вдячні за ці зусилля", - підсумував глава МЗС.

Топ коментарі
+9
Україна на такі сценарії не піде , а на який сценарій піде вся Україна в випадку не погодження? Де Сибіга собі маєток ВЖЕ придбав? Дуже в теплій країні?
показати весь коментар
12.08.2025 15:51 Відповісти
+8
Україна піде на сценарій як можна довшої війни, а скільки там територій за цей час встигне відкусити росія - Сибігу і його шефа не хвилює, він як і папередник Кулеба з сином тут жити не збирається.
показати весь коментар
12.08.2025 16:03 Відповісти
+6
Веселі зелені дебілята і ти Сибіга задавав це питання людям які в окопах?, вони за будь який договір лиш би повернутись живими, питання російських кабів вже півтора року ніяк не вирішується, тому нема надійних укріплень, а ці що є ворог розбирає і просувається вперед... у людей депресія і песимізм, бо варіантів переломити ситуацію вони не бачать...
на що Себіга надіється такими заявами? які не підкріплені жодними ресурсами і рішеннями які могли б реально переломити ситуацію у війні? покласти ще мільйон в окопах, а вже потім капітулювати, чи як..., так Україна не погодиться на обмін територіями і що далі?
показати весь коментар
12.08.2025 16:17 Відповісти

Завантаження...