9282 відвідувача онлайн

64% українців за кордоном хочуть повернутися додому, але 36% не вірять у це насправді, - дослідження. ІНФОГРАФІКА

Частка українців, які декларують бажання повернутися з країн ЄС, у 2025 році зросла до 64%.

Про це свідчать результати другого етапу дослідження компанії Gradus Research, передає Цензор.НЕТ із посиланням на NV.

Це більше, ніж торік (55%), але все ще нижче рівня 2023 року, коли таких було 75%. 

64% українців за кордоном хочуть повернутися додому

Дослідники зазначають, що нинішнє зростання показника радше відображає емоційне прагнення, ніж реальну готовність до повернення. Багато українців хочуть додому, однак не бачать достатніх умов для цього - через економічні, безпекові та соціальні фактори.

"Українцям дедалі складніше обирати між емоційним бажанням повернутися й об’єктивними чинниками, що їх стримують. Люди хочуть додому, проте далеко не завжди бачать для цього відповідні умови", - зазначають у Gradus Research.

У компанії підкреслили, що попри втому, адаптацію і життя поза рідним домом, більшість українців продовжують підтримувати зв’язок із батьківщиною та стежать за подіями в Україні.

Топ коментарі
+10
От воно що.

99% хочуть додому, але 98% про це ще не знають
показати весь коментар
13.10.2025 12:54 Відповісти
+8
Я б також хотів одружився на Оксані з сусіднього села. Якби вона була 20-річною цицькастою молодицею з багатої сім'ї. А так - вибачте, не бачу достатніх умов для цього...
показати весь коментар
13.10.2025 13:00 Відповісти
+5
Тиловики -нафронтники- ваш вихід ))
показати весь коментар
13.10.2025 12:51 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тиловики -нафронтники- ваш вихід ))
показати весь коментар
13.10.2025 12:51 Відповісти
А які претензії до тих, хто виїхав законно? От якщо виїхав законно, сидиш у Варшаві (не сцикливо) й мрієш повернутися в країну після війни, нафронтники до тебе питань не мають. А якщо сидиш шифруєшся десь у Києві (сцикливо) й мрієш повернутися в країну після війни, то мають.
показати весь коментар
13.10.2025 12:56 Відповісти
Якщо людина сидить у Києві - він вже в Україні. Куди він має повернутись?
показати весь коментар
13.10.2025 13:01 Відповісти
В країну після війни.
показати весь коментар
13.10.2025 13:02 Відповісти
показати весь коментар
13.10.2025 13:20 Відповісти
свята правда ,хочемо ...але не при шоблі зеленського 🤡 !!!...
показати весь коментар
13.10.2025 12:52 Відповісти
От воно що.

99% хочуть додому, але 98% про це ще не знають
показати весь коментар
13.10.2025 12:54 Відповісти
Удивительно, но моя сестра хочет вернутся из Германии, потому что "тоска по дому съедает", но и-за недавнего обстрела, засомневалась...
показати весь коментар
13.10.2025 12:55 Відповісти
"Чувствую, шо на@ли, но вызить не могу"(с).
показати весь коментар
13.10.2025 12:56 Відповісти
який сенс повертатися в країну з меншою зарплатнею? зебіл зробив постріл в потилицю українській нації з цією безконтрольною еміграцією жінок та дітей.
показати весь коментар
13.10.2025 12:57 Відповісти
Я б також хотів одружився на Оксані з сусіднього села. Якби вона була 20-річною цицькастою молодицею з багатої сім'ї. А так - вибачте, не бачу достатніх умов для цього...
показати весь коментар
13.10.2025 13:00 Відповісти
Бо ви з розрахунку, а має бути кохання - навіть якщо вас по пиці луплять і в ту ж пику плюють. Кохай і все тут!
показати весь коментар
13.10.2025 14:41 Відповісти
ясєн пєнтіум, шо це дерьмаковські опроси )) але по опитуванням в тій же німеччині, 75% ні за яких умов повертатись не бажають!!! (зараз активують взвод зєлічкиних шавок, який відповідає за тему "повернення") ))
показати весь коментар
13.10.2025 13:10 Відповісти
Не толерую чоловіків, що здриснули за кордон.
Як же вони активно вчать мову країни, кули приїхали! Як активно прилаштовуються!
Це українську вони за все життя не могли вивчити.

Жіночки, особливо молоденькі, активно вояжують. Всю Європу об"їздили. Ті, що здають квартиру в Україні, на островах відпочивають.
Я не кажу, що це масово, але такі вояжі по Європі справді масові.
Наші все всюди знають. Всі транспорти, всі генделики та ресторани. Всі сири і всі вина. Потім активно обсирають країну, де мали прихисток.
Часто дорікають у дописах, що закордонні жінки не роблять манікюр, не доглянуті як жінки в Україні. Оце мене справді вкурвлює. Бо це правда. Бо я, за роки життя тут, не бажаю клеїти нігті-кігті, не малюю брови, не наклеюю вії. Бо це мені нафіг не всралося.
показати весь коментар
13.10.2025 13:16 Відповісти
є таке але ці люди не отримують соціалки а тратять гроши привезені з України так і до війни так було.
Оці й повернуться.
А нормальні люди вивчили мову вже працюють і х й повернуться.
Тч повернуться злодії і пенсіонери а роботящі зостануться там.
показати весь коментар
13.10.2025 13:52 Відповісти
Будет наоборот. Мужики уедут в Европу к жонам и детям.
показати весь коментар
13.10.2025 13:37 Відповісти
Більшість жон в Європі вже познаходили собі місцевих маргиналів чи арабів. Тих мужиків там не чекають.
показати весь коментар
13.10.2025 17:28 Відповісти
И в эту куйню опять "верится". Но только тем, у кого за 6 лет так и не выросли мозги.
показати весь коментар
13.10.2025 13:40 Відповісти
всі хочуть в країну мрій. а якого хера тоді молоді хлопці їдуть з України, ці опитування як і рейтинги боневтіка - *******
показати весь коментар
13.10.2025 13:58 Відповісти
найжахливіше біде пенсіонерам їх то випруть
там вони на соціальці оплата норм теплого житла гроші на їжу медична допомога яку пенсіонерам треба багато
а у нас на пенсію медична допомога тіки на спалення бо й на поховання не досить
ГЕНОЦІД
показати весь коментар
13.10.2025 13:58 Відповісти
На самом деле количество желающих вернуться будет увеличиваться пропорционально уменьшению субсидий в тех странах где они живут. Реально учат язык и ищут работу от силы процентов 20. Да и уехали в основном средний клас и не бедная прослойка. Они и в Украине неплохо себя чухали. А вот работяги или уже на войне или скоро там будут. Вот когда это закончится два этих мира поменяться местами. Одни миллионами поедут на заработки, а другие вернуться и будут уже тут по кафешкам и трц гулять.
показати весь коментар
13.10.2025 19:29 Відповісти
Брехня,повернуться в цю корупцію одиниці!Мабуть тому охвіс презерва.... сьогодні сказав:- після закінчення війни треба 20 млн емігрантів в Україну для їхньої економіки,туди б його...Скільки нас є,стільки й будемо жити(колись взагалі деінде були племена і нічого,відносимося)!
показати весь коментар
13.10.2025 20:01 Відповісти