Україна вперше не підтримала в ООН щорічну резолюцію Куби проти ембарго США
Україна вперше проголосувала проти щорічної резолюції на Генасамблеї ООН щодо зняття ембарго США з Куби.
Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак, передає Цензор.НЕТ.
Україна виступила проти
Серед причин рішення України проголосувати проти такі:
- громадяни Куби беруть участь у війні, яку розпочала РФ проти України, на стороні Росії як найманці;
- Росія використовує Кубу для обходу санкцій, запроваджених з метою змусити її припинити повномасштабне вторгнення.
"Це не про кубинський народ — це про протидію авторитарній експансії. Кубинський режим має змінити свою руйнівну політику", - додав Єрмак.
Про що резолюція
Усього 7 країн проголосували проти зняття ембарго з Куби. Це США, Україна, Аргентина, Угорщина, Ізраїль, Парагвай та Північна Македонія. 165 країн проголосували за резолюцію про зняття ембарго, 12 — утримались.
Вперше США наклали ембарго на продаж зброї Кубі у 1958 році, за часів режиму Фульхенсіо Батисти.
А 1960 року, майже через два роки після того, як кубинська революція повалила режим Батісти, США наклали ембарго на експорт на Кубу, за винятком продуктів харчування і медикаментів, після того, як Гавана без компенсації націоналізувала американські нафтопереробні заводи, що належали Вашингтону.
Після цього ембарго розширили й воно охопило майже весь експорт.
Починаючи з 1992 року Куба щорічно виносить на голосування в ООН резолюцію із закликом до США скасувати ембарго, і її переважно підтримує більшість країн світу.

- це все , що потрібно знати про вплив "більшості країн світу" ...
Давненько цього поца не було чути.
Після зустрічі зі студентами, Андрюша пройшов курс реабілітації, де він зачитував, що було написано на картонках протестувальників, та на ляльках показував лікарю-психологу, що з ним хотіли зробити студенти.