10273 відвідувача онлайн

Іран відновлює ракетну програму за допомогою Китаю, - CNN

іран

За інформацією CNN, Іран нарощує виробництво балістичних ракет попри відновлення санкцій ООН.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

За даними європейських спецслужб, до іранського порту Бендер-Аббас із Китаю прибули кілька партій перхлорату натрію — ключового компонента твердого палива для ракет середньої дальності. Йдеться приблизно про 2 тисячі тонн речовини.

Кілька суден, які доправляли вантаж, уже перебувають під санкціями США. Поставки здійснювалися після відновлення старих санкцій проти Тегерана через порушення умов ядерної угоди 2015 року.

У CNN підтвердили маршрути частини суден — зокрема, MV Basht, Barzin, Elyana та Artavand, що курсували між китайськими портами й Іраном від вересня до жовтня. Одне з них вимкнуло систему стеження AIS, щоб приховати свої переміщення.

Китай офіційно заявив, що "не знайомий із конкретною ситуацією", але дотримується "всіх міжнародних зобов’язань щодо експортного контролю". У Пекіні водночас назвали повернення санкцій "неконструктивним" і "перешкодою для дипломатичного врегулювання".

Експерти вважають, що перхлорат натрію може бути проміжним елементом у виробництві забороненого перхлорату амонію, який використовується в ракетних двигунах. Саме "лазівка" в санкційних формулюваннях, що прямо не згадують цю сполуку, дозволяє Китаю юридично уникати порушень.

Топ коментарі
+9
Китай і Сосія роздають направо і наліво ракетні і ядерні технології дикунам по всьому світу щоб посіяти хаос на землі. Нажаль американські і європейські дебіли не розуміють що рятуючи Сосію від розвалу вони наближають кінець світу
показати весь коментар
30.10.2025 00:09 Відповісти
+6
Україна має купити яз в Пакистану
показати весь коментар
30.10.2025 00:04 Відповісти
+5
у них можна купити центрифуги для збагачення урану!
показати весь коментар
30.10.2025 00:06 Відповісти

Завантаження...