10819 відвідувачів онлайн

На підконтрольній Україні території проживають 30,5 мільйона людей, - Forbes. ІНФОГРАФІКА

На підконтрольній уряду України території проживають близько 30,5 млн людей, а ще кілька мільйонів залишаються на тимчасово окупованих землях.

Про це свідчать нові підрахунки аналітичного відділу Forbes Ukraine, передає Цензор.НЕТ.

На контрольованій Україні території проживає 30,5 млн людей

За основу журналісти взяли урядовий "мініперепис" 2019 року, який фіксував 37,3 млн осіб. Для оновленої оцінки населення було застосовано чотири методи: використання води, комбінований метод водоспоживання, метод народжуваності та класичну залишкову оцінку.

У Forbes уточнюють, що кожен метод має свою похибку. Зокрема, для залишкового методу слабкими місцями є неврахування людей, які перетнули кордон без реєстрації, та неточність у визначенні кількості громадян, що залишилися на окупованій території.

Отримані дані дали діапазон від 28 до 31,4 млн осіб. Підсумкова інтегральна оцінка - 30,5 млн людей, які проживають на підконтрольній уряду території. Загальна чисельність населення у міжнародно визнаних кордонах становить 35-35,5 млн, що близьке до показників 1920-х років і лише на 2 млн більше, ніж після Другої світової війни.

Аналітики також зазначають, що демографічний центр країни змістився на захід на 130-140 км. Основними напрямками внутрішньої вимушеної міграції стали Київ, Дніпропетровська та Львівська області.

Топ коментарі
+9
1+1 нас 52 мільйони
за 30 років більше 20 мільйонів, так навіть Станін не зміг.
показати весь коментар
24.11.2025 12:10 Відповісти
+5
"і лише на 2 млн більше, ніж після Другої світової війни."

Оманська Гнида влаштовує геноцид українців
показати весь коментар
24.11.2025 12:04 Відповісти
+3
Брехня! Скільки мільйонів виїхало, скільки на ТОТ, скільки загинуло? Це вони мабудь разують з реклами 10-ти річної давності на 1+1: нас 52 мільйони!
показати весь коментар
24.11.2025 12:18 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
"і лише на 2 млн більше, ніж після Другої світової війни."

Оманська Гнида влаштовує геноцид українців
показати весь коментар
24.11.2025 12:04 Відповісти
он не сам себя выбирал, заканчивайте отбелять население
показати весь коментар
24.11.2025 12:36 Відповісти
І не відбілюйте пропагандистів. Вони в першу чергу мають відповідати.
показати весь коментар
24.11.2025 12:40 Відповісти
а Ви не плутайте помилку у виборі ..зі свідомим злочином Оманської Гниди
показати весь коментар
24.11.2025 12:46 Відповісти
ну наступного разу буде жопенський, чи сракенський, знову наобіцяє і стадо побіжить голосувати.

Стадо не винне, завжди винен хтось інший ...
показати весь коментар
24.11.2025 12:54 Відповісти
1+1 нас 52 мільйони
за 30 років більше 20 мільйонів, так навіть Станін не зміг.
показати весь коментар
24.11.2025 12:10 Відповісти
Завезуть 20 мільйонів росіян і нас знову буде 52 мільйона!
показати весь коментар
24.11.2025 12:43 Відповісти
Неінформативно. Незрозуміло де показники м. Київ, а де Київської області? І це інфографіка "великого" Форбс...
показати весь коментар
24.11.2025 12:13 Відповісти
Брехня! Скільки мільйонів виїхало, скільки на ТОТ, скільки загинуло? Це вони мабудь разують з реклами 10-ти річної давності на 1+1: нас 52 мільйони!
показати весь коментар
24.11.2025 12:18 Відповісти
Не українців, а нас...
показати весь коментар
24.11.2025 12:41 Відповісти
проживають і існують трошки різні цифри
показати весь коментар
24.11.2025 12:21 Відповісти
Можна ще років надцять повоювати. Ач, скільки ще безхозного ресурсу!
показати весь коментар
24.11.2025 12:25 Відповісти
Меньше, гораздо меньше. Мобильные операторы, используя свои методики, говорят о гораздо меньших цифрах. Демографы говорят примерно о 28 млн. человек. Кстати, перед большим вторжением они называли цифру примерно в 42 млн.
показати весь коментар
24.11.2025 12:55 Відповісти
Не "партеся" - це все теоретично... Фактично - ще гірше...