5033 відвідувача онлайн

Через пошкодження мереж Україна має труднощі з постачанням електроенергії в окремі регіони, - Держенергонагляд

енергетика

Енергосистема України працює як єдине ціле та залишається синхронізованою з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E, однак через пошкодження мереж передача електроенергії до східних регіонів залишається ускладненою.

Про це в ефірі марафону "Єдині новини" повідомив очільник Держенергонагляду Анатолій Замулко, передає Цензор.НЕТ

За його словами, Україна майже цілодобово імпортує електроенергію з-за кордону, використовує всі наявні потужності генерації та за потреби залучає аварійну допомогу.

"Українська енергетика працює як цілісний організм. Ми залишаємося об’єднаною енергосистемою, працюємо паралельно з Європою, виконуються всі перетоки відповідно до досягнутих з партнерами домовленостей, використовуємо потужності імпорту і за потреби користуємося аварійною допомогою", - сказав Замулко.

Він пояснив, що енергосистема балансується, зокрема, шляхом застосування обмежувальних заходів.

"Графіки аварійних відключень застосовуються як вимушений, превентивний захід, але важливий для збереження цілісності енергосистеми", - зазначив він.

Де найскладніша ситуація?

Найскладнішою залишається ситуація в регіонах, які постійно зазнають російських обстрілів. Зокрема, на Харківщині та Чернігівщині пошкоджена розподільна мережа, що ускладнює передачу електроенергії споживачам. Також складна ситуація спостерігається в Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській та Одеській областях.

Погодні умови

"В умовах морозів виникає додаткова необхідність у прискоренні проведення ремонтів і енергетики це розуміють та докладають для цього максимум зусиль", - додав в.о. голови Держенергонагляду.

У відомстві також зазначили, що зниження температури протягом останніх днів призвело до зростання споживання електроенергії. Водночас уряд запроваджує заходи для вивільнення потужностей і більш справедливого розподілу електроенергії з метою проходження періоду холодів із мінімальними обмеженнями для споживачів.

Топ коментарі
+9
А чого ще слід було очікувати після заяви прем'єрши свириденко про черговий гігаВат для населення, крім того, що стане гірше і дуже швидко після бравої заяви?
показати весь коментар
25.12.2025 17:51 Відповісти
+5
Через саботаж та розграбування донорської допомоги союзників на відбудову та будівництво нових альтернативних енергогенеруючих станцій друзями та призначенцями зеленського - Україна має труднощі з постачанням електроенергії в усі регіони - народ України.
показати весь коментар
25.12.2025 18:11 Відповісти
+3
Скільки це замулко краде на день? Хай назве у валізах
показати весь коментар
25.12.2025 18:00 Відповісти

Завантаження...