4226 відвідувачів онлайн

Кількість офіцерок у ЗСУ зросла з 4% до 21% за останні два роки, - радниця Генштабу Григор’єва

Офіцерок у ЗСУ стало вп’ятеро більше

Кількість офіцерок у Збройних силах України значно зросла за останні роки - з 4% до 21%.

Про це в подкасті "Громадського радіо" розповіла радниця з гендерних питань Генштабу ЗСУ Оксана Григор’єва, повідомляє Цензор.НЕТ.

Кількість офіцерок зросла 

Григор’єва зазначила, що значний ріст відбувся за час повномасштабного вторгнення.

"У нас є командири взводів дівчата, є ротні дівчата. Є навіть вже і командири військових частин. Правда, це в нас у Повітряних силах є в психологічній підтримці. Але це все ж командирка частини. Це дуже важливо. І в ТРО є командирка батальйону. Тобто в нас вже дають можливість. Бо раніше, знаєте, вже всі переконалися, що вони класно воюють, а до керування ще не дуже допускають. Але з часом ті стереотипи змінюються. І я вам хочу тепер сказати, дуже прекрасна статистика, у нас зараз офіцерок — якщо ми починали ще два роки тому і говорили про 4% — то на сьогодні 21% жінок — це офіцерки, зі всіх, хто служить у Збройних Силах України. Це дуже вже такий серйозний прогрес", - розповіла радниця Генштабу.

Проблеми щодо кар’єрного зростання ще є

Втім вона зауважила, що в плані розвитку кар’єрного зростання весь цей час залишалися ще проблеми.

"Ми ще не маємо на сьогодні жодної бойової генералки. Жодної. Ці наші 4 генералки, але вони в медичній службі. У нас немає у Збройних силах саме бойових генералок. Бо вони не пройшли ще свій тактичний, оперативний, стратегічний рівень освіти. Вони не командували бригадами", - сказала Григор’єва.

Топ коментарі
+23
Мені тут особливо подобається ..."є ротні дівчата"....
показати весь коментар
04.01.2026 02:38 Відповісти
+18
До чого тут твій тупий висер про рашку та пукіна? Людина написала що є частини з психологічної підтримки,в яких просто зникає бюджетне бабло,а психологічної підтримки 0, єдине чим займаються психологи так це анкети дебільні кожен тиждень роздають,а ефекту від їх " праці" 0 .
показати весь коментар
04.01.2026 06:41 Відповісти
+18
В нас"служить" жінка полкана СБУ,через неї в армію залізли ще десятки десятки подібних.У них служба полегшенної форми пів місяця ходить на каблуках з сумочкою в частину,а пів місяця вона на лікарняному.Гроші приближені жіночки отримають чималі,а служба мед.Воювати з них ніхто,ніколи не буде,в наряди вони майже не ходять,а гроші через них течуть рікою.Ось така у нас жіноча армія.
показати весь коментар
04.01.2026 08:48 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Мені тут особливо подобається ..."є ротні дівчата"....
показати весь коментар
04.01.2026 02:38 Відповісти
......
показати весь коментар
04.01.2026 02:49 Відповісти
Не ротні, а ротаті.
показати весь коментар
04.01.2026 10:33 Відповісти
У нас є цілі частини з психологічної підтримки? Бюджети розбазарюються з космічною швидкістю.
показати весь коментар
04.01.2026 02:48 Відповісти
У нас є цілі частини з психологічної підтримки !!!

пропонуєш як кацапи - за рашу! за хутіна ! ?

.
показати весь коментар
04.01.2026 03:17 Відповісти
До чого тут твій тупий висер про рашку та пукіна? Людина написала що є частини з психологічної підтримки,в яких просто зникає бюджетне бабло,а психологічної підтримки 0, єдине чим займаються психологи так це анкети дебільні кожен тиждень роздають,а ефекту від їх " праці" 0 .
показати весь коментар
04.01.2026 06:41 Відповісти
Осталось развернуть в Корпус Психологической Поддержки и будут генералки, согласно мечтам и чаяниям.
показати весь коментар
04.01.2026 07:52 Відповісти
будет куда пристроить своих женушек
показати весь коментар
04.01.2026 09:32 Відповісти
Так новина і про це, пристроїли в тилові служби своїх жонушок та коханок на ключьові посади, а органцізація служби як була так і осталась на найнищому рівні, відгрібають прості солдати.
Як кажуть в нашій совковій армії: солдат має бути завжди зайобаний.
А для диванних тролів скажу: вище написане по власному досвіду проходження служби в армії 22-25 роки.
Ще є одна проблема про яку не говорЯть це діти офіцери які закінчили совкову академію по пришвидшеній програмі, і рвуться за галочками на пагонах...
показати весь коментар
04.01.2026 10:48 Відповісти
Станом на 2024 рік жінки становлять 36% офіцерського складу Збройних сил Ізраїлю (ЦАХАЛ), що відображає значне зростання представництва жінок на керівних військових посадах.
Цей стрибок стався після збільшення на дев'ять відсоткових пунктів за останні п'ять років, причому тепер жінки становлять одну третину всіх професійних військовослужбовців у ЦАХАЛ.

israelhayom.com
показати весь коментар
04.01.2026 02:49 Відповісти
Статистика за період з 2019 по 2024 рік демонструє стабільне зростання представленості жінок серед офіцерів середнього рівня, хоча на вищих посадах суттєві розриви зберігаються.
показати весь коментар
04.01.2026 02:51 Відповісти
Вищі звання розповідають іншу історію: представництво жінок на посаді полковника зросло з дев'яти відсотків до 14%, але на рівні бригадного генерала воно зменшилося з восьми відсотків у 2019 році до всього п'яти відсотків у 2024 році.
На посаді генерал-майора, після того як у 2021 році однa
жінкa займала цю позицію (7%), їхня кількість залишалася незначною, коливаючись останніми роками між 7 та 8%.
показати весь коментар
04.01.2026 02:53 Відповісти
Тяготи, які Ізраїль пережив за останні два роки, змусили суспільство звернути увагу на тих, хто не йде служити в армію. Влада почала закликати ортодоксів до армії.
За сімдесят років існування Держави Ізраїль частка ультраортодоксів у населенні подвоїлася і зараз становить 14%. Коли вводили звільнення від служби, йшлося про кілька сотень харедім. На момент початку війни в Газі від призову були звільнені вже 60 тисяч молодих людей.

За минулий рік їм було виписано близько 24 тисяч повісток, але на службу, як повідомили в парламенті представники армії, з'явилися лише близько 1200 осіб.
Тверда більшість - за те, щоб відбирати у них допомогy, конфіскувати паспорти та позбавляти їх права голосу на виборах.
показати весь коментар
04.01.2026 05:28 Відповісти
Місяць тому від рук протестувальників постраждали два депутати Кнесету від релігійних партій, які представляють інтереси харедім у парламенті: в одного заблокували будинок, іншому розбили скло в машині.

Незадовго до цього натовп ультраортодоксів оточив офіцерів військової поліції, які збиралися заарештувати ухилянта, і їх визволяли спецназ прикордонної поліції.

У відповідь на арешти тих, хто ухиляється від армії, ортодокси створили систему оповіщення під назвою «Чорна тривога», за допомогою якої вони швидко збирають людей, щоб заважати цим арештам.
показати весь коментар
04.01.2026 05:41 Відповісти
Чудово) Ще б додати статистику частки жінок в армії Ізраїлю в цілому. А потім порівняти з частками жінок в цілому та в керівництві ЗСУ України.
показати весь коментар
04.01.2026 10:44 Відповісти
Все правильно.
Ттому в нас і воює на нулі 300 тис з мільйонної армії...
показати весь коментар
04.01.2026 07:11 Відповісти
Вже кажуть менше 300 тисяч , фронт поступово обвалюється але в тилах 800 + тисяч спокійно сидить і там без змін.
показати весь коментар
04.01.2026 10:50 Відповісти
Ну, за три роки служби я стикався з жінками-медиками і то навіть не ротними, кухарями, плюс в бригаді біля комбрига крутилися непогані лялечки не старші 30 і всі як не капітанші так майорші.
показати весь коментар
04.01.2026 07:31 Відповісти
З зачісками, надутими губами, нарощеними віями і манікюром в вигляді стилет
показати весь коментар
04.01.2026 08:32 Відповісти
Звичайно.
показати весь коментар
04.01.2026 08:44 Відповісти
Подумайте скільки взагалі непотрібних і "безпонтових"посад у війську,а це прокакування грошей..... А воювати нікому... Сумно до крику!!!
показати весь коментар
04.01.2026 08:19 Відповісти
Ні, ну не порядок, а де генералогиня.
показати весь коментар
04.01.2026 08:28 Відповісти
Старшая-майстриня-сержантеса. Генералогиня-лейтенатиня
показати весь коментар
04.01.2026 09:04 Відповісти
...генералка
показати весь коментар
04.01.2026 09:10 Відповісти
Жінки змушені воювати, бо недомужики тікають з ЗСУ, ховаються, і ждуть, що їм принесуть мир на тарілочці з голубою кайомочкою.
показати весь коментар
04.01.2026 08:37 Відповісти
так і хочеться запитати: Як тобі без мозку живеться, Антончику?
показати весь коментар
04.01.2026 09:31 Відповісти
А ти під якою спідничкою сховався що висрав свій висер?
показати весь коментар
04.01.2026 10:49 Відповісти
В нас"служить" жінка полкана СБУ,через неї в армію залізли ще десятки десятки подібних.У них служба полегшенної форми пів місяця ходить на каблуках з сумочкою в частину,а пів місяця вона на лікарняному.Гроші приближені жіночки отримають чималі,а служба мед.Воювати з них ніхто,ніколи не буде,в наряди вони майже не ходять,а гроші через них течуть рікою.Ось така у нас жіноча армія.
показати весь коментар
04.01.2026 08:48 Відповісти
Количество женщин-офицеров в ВСУ выросло с 4% до 21% за последние два года, - советник Генштаба Григорьева Источник: https://censor.net/ru/n3593715
===========
Щось я не бачу у зоні бойових дій кожного 5 офіцера-жінку
показати весь коментар
04.01.2026 09:28 Відповісти
я думал левацкая пропаганда уже идёт на спад после прихода трампа
показати весь коментар
04.01.2026 09:30 Відповісти
У нас есть командиры взводов девушки, есть ротные девушки.
Источник: https://censor.net/ru/n3593715
===========
А вот раньше были полевые жены, а теперь ротные девушки. Прогресс однако.
показати весь коментар
04.01.2026 09:38 Відповісти
фемініз то добре(
що це якісно дає ЗСУ???
показати весь коментар
04.01.2026 09:51 Відповісти
Солдат завжди зайобаний і не в кращому розумінню цього вислова
показати весь коментар
04.01.2026 10:53 Відповісти
ага 99% це сосалки всяких полковничків і генеральчиків, які пригріли своїх "польових жінок" і видають що дають можливість стати офіцерками
показати весь коментар
04.01.2026 10:21 Відповісти
Це дуже прозорий натяк на мобілізацію жінок.
Хоча, з такою ситуацією на фронті, це треба було зробити ще в листопаді 2025 року.
показати весь коментар
04.01.2026 10:35 Відповісти
Це спеціальні дівчата з інстаграму, вділися в чистеньку форму пофоткалися і назад, в цивільне життя (як козловський і Вакарчук)
показати весь коментар
04.01.2026 10:48 Відповісти
Погано, що в нашій армії немає роти добрих послуг капітана Панталеона.
показати весь коментар
04.01.2026 11:14 Відповісти
Роздули штати психологічними підтримками, стратегічними комунікаціями та іншим непотребом.
показати весь коментар
04.01.2026 11:32 Відповісти