7590 відвідувачів онлайн

Україна витратила близько 700 ракет Patriot цієї зими, - Кубілюс

patriot

Україна витратила менше ракет-перехоплювачів Patriot за зимовий період, ніж було застосовано США за три дні на Близькому Сході.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Euronews, про це заявив європейський комісар з питань оборони і космосу Андрюс Кубілюс.

Потреби України у ракетах перевищують поточні виробничі можливості Заходу

Він  наголосив, що тиск на глобальні ланцюжки постачання озброєнь через операцію США на Близькому Сході демонструє критичну потребу Європи швидко нарощувати виробництво ракет. Це необхідно для задоволення власних потреб та потреб України.

Кубілюс зазначив, що потреби України на полі бою, особливо у перехоплювачах, значно перевищують поточні виробничі можливості Заходу. За його словами, у 2025 році Україна зазнала майже 2000 ракетних ударів, з яких близько 900 були балістичними. Такі озброєння складніше перехопити і вони потребують передових систем протиповітряної оборони, зокрема ракетних комплексів Patriot.

За чотири місяці зимового сезону українським ЗСУ знадобилося близько 700 ракет-перехоплювачів Patriot, адже для знищення однієї балістичної ракети часто потрібно кілька перехоплювачів. При цьому у 2025 році темпи виробництва ракет PAC-3 компанією Lockheed Martin становили лише 600 штук.

"Американці не зможуть надати достатню кількість цих ракет для країн Перської затоки, для своєї власної армії, а також для України", - попередив Кубілюс, наголосивши на критичності ситуації та необхідності "дуже терміново і дуже швидко розвивати виробництво ракет".

Топ коментарі
+6
Ну тобто дефіцит ракет-перехоплювачів, про який західні ЗМІ писали, існує лише для України. У них в загашниках всього вистачає.
показати весь коментар
07.03.2026 11:21 Відповісти
+4
Байки про "обмежені виробничі можливості Заходу" це повна дурня. В будь якій ******** галузі виробництва виробництво, як процесс виготовлення готового виробу, не є проблемою. Проблема лише в фінансуванні. Якщо не виділяються кошти це означає що нема потреби, або проблему ігнорують.
показати весь коментар
07.03.2026 11:30 Відповісти
+3
Чим менше випускають, тим вища ціна - бізнес підхід трампона.

Тільки одне але, коли виробник зовсім знахабнів, то покупці будуть шукати нові аналоги, котрі вже зможуть виготовити та покрити необхідну кількість протиракет, а не для бутафорії.
показати весь коментар
07.03.2026 12:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну тобто дефіцит ракет-перехоплювачів, про який західні ЗМІ писали, існує лише для України. У них в загашниках всього вистачає.
показати весь коментар
07.03.2026 11:21 Відповісти
Дивні висновки. LM виготовляє 600 за рік. Україна витратила 800 за три місяці. США витратили більше за три дні. В тебе висновок що вистачає.
показати весь коментар
07.03.2026 11:30 Відповісти
Тобто зараз у них склади порожні? Я правильно зрозумів ТВІЙ коментар?
показати весь коментар
07.03.2026 11:52 Відповісти
Неправильно.
показати весь коментар
07.03.2026 11:56 Відповісти
ОК
показати весь коментар
07.03.2026 12:02 Відповісти
Ізраїльській ППО не вдалося збити трохи менше, ніж 20% повітряних цілей. Це приблизно така сама статистика, яку демонструє українська ППО.
показати весь коментар
07.03.2026 11:26 Відповісти
Тут ще важливо враховувати, чим були збиті ті цілі.
КР чи "шахед" можна збити як дорогущим "петріотом", так і з допотопного "Максима".
І якщо запас патронів можна відносно швидко поповнити, то з протиракетами трохи складніше.
Якою буде ефективність ізраїльської ППО/ПРО, якщо масовані атаки Ірану продовжаться?
Щоправда, у них цим може щільно зайнятися авіація. Ракет "повітря-повітря" наштамповано дофіга і ще трошки, і професійні пілоти там є.
показати весь коментар
07.03.2026 11:45 Відповісти
Байки про "обмежені виробничі можливості Заходу" це повна дурня. В будь якій ******** галузі виробництва виробництво, як процесс виготовлення готового виробу, не є проблемою. Проблема лише в фінансуванні. Якщо не виділяються кошти це означає що нема потреби, або проблему ігнорують.
показати весь коментар
07.03.2026 11:30 Відповісти
Це ти покупцям памʼяті розповідай
Які до кінця 2027 року тільки підвищення ціни очікують.
показати весь коментар
07.03.2026 11:33 Відповісти
Треба дякувати Samsung (Південна Корея) Kingston (Тайвань) Western Digital (США). Це картельна змова яку очолила та організувала Sаmsung. В результаті ці фірми отримують надприбутки про які чотири роки назад (до війни у нас) вони навіть мріяти не могли. Коли це почалось (припинення виробництва SSD M.2 на Samsung) швиденько і дешево поміняв свої HDD на SDD M.2 та збільшив (замінив) память на всіх домашніх пристроях. У нас все на і5T 9 покоління - ще років на 5 вистачить. І що по вашому я маю "розповісти покупцям памяті"? Можу тільки порадити зайнятим переглядом тік-току уважно читати статті в мережі про те що відбувається в цій галузі. Думаєте поможе?
показати весь коментар
07.03.2026 12:51 Відповісти
Пройти по ринку купи дешевше @
Я в цій галузі 25 років, тому Тік-Ток мені не треба. Трійка виробників DRAM Samsung, SK Hynix i Micron. Kingston продає готові плашки пʼяті. WD продає Тошибу. І тільки NAND памʼять, хоча і на неї дефіцит.
показати весь коментар
07.03.2026 13:18 Відповісти
Память подорожчала у всьому світі, але у нас ще й спекулятивна націнка зашкалює. Тому щось нове для мене вже надовго недоступне і навіть не потрібне. В ігри не граюсь, графікою не займаюсь. Для інтернету вистачає з великим запасом. Вінда завантажується за 4 секунди.
показати весь коментар
07.03.2026 13:38 Відповісти
Я в нас вже 15 років нічого не купую.
Тільки Amazon.
А колись у мене на чотирьох найкрутіших постачальниках була третя лідерська колонка
показати весь коментар
07.03.2026 14:19 Відповісти
З передплатою не купую. Нічого. Навіть дешево. Спершу реальний товар який можна помацати і хоча б візуально вважати придатним до використання. Але навіть з усіма пересторогами мені минулого року втюхали товар з іншими параметрами. Дуже часто продавці завищують параметри та характеристики товару, в надії що після отримання не повернуть. Я так розумію що це спрацьовує масово. Я теж не повертаю нічого. Лінь витрачати час і нерви. Втратив і забув. Просто вношу продавця в свій "чорний список". Це як позичити людині невелику суму яку ладний подарувати. Якщо не повертають, то не нагадую і вважаю що легко відбувся і тепер знаю що цій людині (конторі) довіряти не можна. То ж я навіть задоволений - заплатив за знання. Став таким занудою що поки не вичитаю всі характеристики і відгуки про продавця нічого не замовляю.
показати весь коментар
07.03.2026 15:10 Відповісти
Арабы деньги платят. За деньги и ресурсы все найдется.
показати весь коментар
07.03.2026 11:36 Відповісти
Служити Білій людині почесно. І гарантія що білі не вб'ють, хоча б лижайшіе пару років.
показати весь коментар
07.03.2026 11:50 Відповісти
Білі люди давно вбивали за золото і рабів. Дуже давно. Зараз навіть за чорне золото не вбивають. Не займай білих людей і вони тебе не займатимуть.
показати весь коментар
07.03.2026 11:59 Відповісти
За чорне золото не вбивають? А що відбувається зараз і завжди відбувалося? Ви забули що в Ірані багато нафти?
показати весь коментар
07.03.2026 12:04 Відповісти
Ну і що. Скільки США та Ізраїль заробляють на нафті з Лівії, Сирії і Іраку?
показати весь коментар
07.03.2026 12:14 Відповісти
Члєнограй, де "Кільчень"?
показати весь коментар
07.03.2026 11:40 Відповісти
США схвалили контракт на продаж 730 ракет Patriot Саудівській Аравії за 9 мільярдів доларів. Тобто все це добро за експортними цінами коштувало більше 9 мільярдів. Тільки за зиму. Якщо те що говорить Кубілюс правда, американці значно применшили витрати за три дні в Ірані.
показати весь коментар
07.03.2026 11:42 Відповісти
Саудівці свої ракети ще майже не витрачали
показати весь коментар
07.03.2026 12:00 Відповісти
До того ж. Схвалили контракт це ще не підписано контракт. А після підписання таких контрактів до закінчення поставки можуть пройти роки.
показати весь коментар
07.03.2026 12:06 Відповісти
Справа не контракті, а в космічній ціні ракет.
показати весь коментар
07.03.2026 12:07 Відповісти
Пройдись по ринку купи дешевше @
До того ж велика ціна для саудитів і еміратів. У них там свої розклади які інших не стосуються.
показати весь коментар
07.03.2026 12:12 Відповісти
В чужих руках х---й завжди товший. Базікання влади--показує провали в дипломатії з зарубіжними країнами.,провал (як не свідомі дії) в оборонному комплексі, делітанти при владі.та корумпованість на всіх ланках влади Хлопчики з пісочниці--придатні для "ліги сміху" і 95 кварталу ,а не для керування державою,особливо під час війни. Базікати---не мішки носити.!!!!
показати весь коментар
07.03.2026 11:55 Відповісти
Чим менше випускають, тим вища ціна - бізнес підхід трампона.

Тільки одне але, коли виробник зовсім знахабнів, то покупці будуть шукати нові аналоги, котрі вже зможуть виготовити та покрити необхідну кількість протиракет, а не для бутафорії.
показати весь коментар
07.03.2026 12:00 Відповісти
Тромб дебіл в деменції. Але біля нього є багато людей які ще готові до раю на відпочинок. Тому тільки вчора він зобовʼязав ВПК вчетверо збільшити виробництво важливих компонентів зброї. В тому числі ракет для Петріотів і Томагавків.
показати весь коментар
07.03.2026 12:09 Відповісти
Якщо не купувати, в один прекрасний день можна прокинутися "кривавим режимом" з дулом у носа. Араб добре розуміє силу. Шукати нові аналоги шкідливо для здоров'я араба.
показати весь коментар
07.03.2026 12:15 Відповісти
Ну то й не так багато, я думав кілька тисяч витратила.
показати весь коментар
07.03.2026 13:13 Відповісти