12783 відвідувача онлайн

Анонімні Telegram-канали стали інструментом маніпуляції та загрозою для держави, - Біденко

Telegram як інструмент маніпуляцій: експерт закликає до регулювання

Керівник Інституту інформаційної безпеки Артем Біденко у своєму блозі для Української правди заявив, що Telegram в Україні давно перетворився на один із головних інструментів маніпуляції суспільною думкою. 

"Тут легко підсилити одну тему, повністю замовчати іншу або подати подію під потрібним кутом, викликавши страх, обурення чи ейфорію. Людина гортає стрічку й думає, що бачить реальну картину дня – хоча насправді отримує вже відредаговану реальність, підібрану під конкретного замовника", — вважає Біденко.

За його словами, однією з головних причин цієї проблеми є анонімність більшості Telegram-каналів, через яку неможливо встановити відповідальних за поширення маніпуляцій або кампаній з дискредитації.

"Хто пише ці тексти? Хто вирішує, кого сьогодні "топити", а кого хвалити? Чиї гроші за цим стоять – політиків, бізнесу, зовнішніх гравців? Відповідей немає. А без імені, редакції та юридичного власника у публічному полі – немає й персональної відповідальності за брехню, маніпуляцію або кампанію дискредитації", — говорить Біденко.

Як приклад деградації анонімного сегмента Telegram Біденко навів історію з колишнім Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

"Історія з колишнім Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Ті самі анонімні канали, що ще нещодавно його буквально боготворили, згодом так само легко змінили тональність і перейшли до дискредитації. Героїзацію змінили токсичні "інсайди" і натяки. І за жодним із цих разючих розворотів – жодної відповідальності", — зазначає Біденко.

При цьому Біденко наголосив, що держава має негайно втрутитися в ситуацію, однак не через заборони чи обмеження свободи слова, а шляхом запровадження чітких правил. Серед необхідних кроків він, зокрема, назвав реєстрацію каналів із великою аудиторією як суб’єктів інформаційної діяльності, розкриття реклами та платного контенту, а також податкову відповідальність.

"По-перше, реєстрація каналів із великою аудиторією – скажімо, понад 50 тисяч підписників – як суб'єктів інформаційної діяльності. По-друге, розкриття реклами і платного контенту. Якщо канал отримує гроші за публікацію – читач має про це знати. Це не цензура, це базова прозорість, яку ЄС уже закріпив у Digital Services Act. По-третє, податкова відповідальність. Ринок Telegram-реклами в Україні – мільйони гривень на рік. Більша частина з них проходить поза будь-яким обліком. Це питання не лише медіаетики, а й прямої відповідальності фіскальних органів", — вважає Біденко.

Топ коментарі
+18
Т.е. сливные бачки ОПы сознательно занимаются дезинформацией в телеге под присмотром СБУ? Вай-вай-вай, какая неожиданность.
показати весь коментар
18.03.2026 17:16 Відповісти
+14
Лохомарафон в Україні давно перетворився на один із головних інструментів маніпуляції суспільною думкою!
показати весь коментар
18.03.2026 17:17 Відповісти
+13
шлюхомарофон не хочуть дивитися падлюки???відключити їм газ,воду,світло-вже,ТГ,інсту,....
показати весь коментар
18.03.2026 17:18 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Т.е. сливные бачки ОПы сознательно занимаются дезинформацией в телеге под присмотром СБУ? Вай-вай-вай, какая неожиданность.
показати весь коментар
18.03.2026 17:16 Відповісти
Власники анонімних Telegram-каналів заброньовані як "службовці СБУ в запасі", - Железняк. ВIДЕО

Ймовірні власники анонімних Telegram-каналів заброньовані від мобілізації як службовці в запасі СБУ.

Про це https://t.me/yzheleznyak/16503 розповів нардеп Ярослав Железняк, передає Цензор.НЕТ. Джерело: https://censor.net/ua/v3601930
показати весь коментар
18.03.2026 17:21 Відповісти
Приводя подробности, он отмечает, что наполнение «баклажек» - очень муторное занятие. Вода не бьет в пластмассу бодрой струей, нет - это, по словам журналиста, вяло изливающаяся струя койота, больного пиелонефритом. Все это мероприятие требует стоического терпения, хорошего слуха и внутренних часов.
Хтоническая неотвратимость. Пропустил свой «День воды» с 16 до 21 - все, без воды шесть суток

красіво говоріт, собака воєнкор стєшин про проблеми з водою на дамбасе

.
показати весь коментар
18.03.2026 18:30 Відповісти
крємлвського облізлого койота

можна добавити
показати весь коментар
18.03.2026 18:36 Відповісти
Лохомарафон в Україні давно перетворився на один із головних інструментів маніпуляції суспільною думкою!
показати весь коментар
18.03.2026 17:17 Відповісти
шлюхомарофон не хочуть дивитися падлюки???відключити їм газ,воду,світло-вже,ТГ,інсту,....
показати весь коментар
18.03.2026 17:18 Відповісти
а всім відомі тг канали типу Лачена чи відомі пропагандони-маніпулятори Петров, Іванов, Гладких і сотні інших заброньованих владою, вони хіба не представляють небезпеки для української держави?
показати весь коментар
18.03.2026 17:19 Відповісти
не так важлива держава, як нація

але режим зе є екзистенційною загрозою для української нації та України, бо він відмовляється створити ядерну зброю, а без неї не буде ані України, ані української нації.
показати весь коментар
18.03.2026 17:19 Відповісти
Взагалі Інтернет не для безмозглих ідіотів, які все сприймають за чисту монету! Якщо у людини з мізками порядок, то навряд чи на неї вплинуть телеграмні чи якісь інші інформаційні(дезінформаційні) помийки на зразок мосійчуцького телемарафону!
показати весь коментар
18.03.2026 17:19 Відповісти
Сто процентів.Багато людей на інтернеті,та й політики, минулі і *******,ладні цілими годинами розжовувати відверту брехню на радіо чи тб.
Напр.,навіть не мусійчук з г+г,а з радіо нв,ведуча,вона і в радіо Свобода ведуча,з радіо,яке фінансує США, приймає в ефірі кол.міністра зс Огр.,який виголошує: "Трамп остаточно і безповоротно став на бік путіна" і при цьому абсолютно нічого не поправляє свого гостя програми.
показати весь коментар
18.03.2026 17:34 Відповісти
Именно так

показати весь коментар
18.03.2026 17:43 Відповісти
Всі тільки за. Викликайте Дурова і нехай змінює політику месенджера.
І за одно за телемарафон візьміться. Там теж однобока збочена пропаганда.
показати весь коментар
18.03.2026 17:20 Відповісти
На телеграмі так само легко моніторити і протистояти росзепропаганді.Тільки цим мало займаються,лише щось трохи узагальнив Печерський холм від Разумк.
показати весь коментар
18.03.2026 17:23 Відповісти
Хіба можливе життя без марахвону і анонімних ТГ зараз, які зализують владні дупи до блиску?....
показати весь коментар
18.03.2026 17:25 Відповісти
Основне "Анонімні". Не бачу питань по закриттю цих помийок. Все інше -маніпуляції в кацапському стилі .
показати весь коментар
18.03.2026 17:25 Відповісти
Де-анонімізація технічно неможлива. Це я вам просту річ сказав, бо складну ви не зрозумієте. Складна річ: анонімність важлива для свободи слова.
показати весь коментар
18.03.2026 19:28 Відповісти
Давайте не будемо розказувати, хто "складні речі" розуміє, а хто ні. Це контрпродуктивно. Добре що є одна проста річ. Хтось з'ї#ався в Німеччину і звідти пи₴дить "на умняку".
показати весь коментар
18.03.2026 20:19 Відповісти
Ви точно не розумієте. Тому не продуктивно вам щось пояснювати. Свобода слова для вас далеко не головна річ. Ви ********** диктатуру. Насолоджуйтесь!
показати весь коментар
18.03.2026 21:09 Відповісти
Анонимность считалась всегда крайне важной чтобы можно было открыто выражать свое мнение. Но вот многим это не нравится. Без анонимности люди боятся говорить.
показати весь коментар
18.03.2026 17:26 Відповісти
Тут легко підсилити одну тему, повністю замовчати іншу або подати подію під потрібним кутом, викликавши страх, обурення чи ейфорію. Людина гортає стрічку й думає, що бачить реальну картину дня - хоча насправді отримує вже відредаговану реальність, підібрану під конкретного замовника" Джерело: https://censor.net/ua/n3605926

Це про телемарафон?
показати весь коментар
18.03.2026 17:28 Відповісти
Цих піздаб*лів потрібно обкладати податками за зставкою надприбудків,
нічого не роблять лише язиками ляпають
показати весь коментар
18.03.2026 17:28 Відповісти
Є в Києві будинок- архітектурна пам'ятка- "Будинок з хімерами"- дуже цікаве рішення... А навпроти - будинок з ПОТВОРАМИ- ОП тимчасово виконуючого (так, сяк ) обов'язки Президента України, і саме звідти розповзається кацапське лайно по теренах України... Ті випускники Трускавецьких курсів, наймити, під керівництвом випускника ФСБшного КВНу, заради збереження їхніх рожевих дупок- здають москалеві все і всіх!
показати весь коментар
18.03.2026 17:32 Відповісти
Все вірно. Тому давайте імена тих, хто після липневої атаки на НАБУ висвітлював їх як ворогів держави. Чи це дещо інше?
показати весь коментар
18.03.2026 17:35 Відповісти
Марафон с хмосійчучкою раєвською оце воно
показати весь коментар
18.03.2026 17:37 Відповісти
переживає вова гундосний, що його брудом обливають? Як же так? сонцеликого який не втік! ?
показати весь коментар
18.03.2026 17:39 Відповісти
Я за повне блокування і видалення з магазинів додатків всього московського і байдуже що там хто говорить. московське значить зло а значить потребує знищення , абсолютно все не тільки додатки
показати весь коментар
18.03.2026 17:46 Відповісти
Прозвучала слабо завуальована теза
"в телеграм-каналах часто показують інформацію, яка протирічить офіційній пропаганді і телемарафону, тому з цим треба щось робити".
показати весь коментар
18.03.2026 17:48 Відповісти
Все вірно. Я маю досвід присутності на: Труха,Інсайдер ЮА,Україна Онлайн,Всевидящее Око тощо. На них десь до 80% кацапів,причому,кацапи наловчилися писати українською і видають себе за українців,деякі,особливо нахабні-за бійців ЗСУ та ТрО. тактика така: прямої агітації за Рашку немає,Путіна наче не існує,весь негатив проти ТЦК,укрвлади,Зелі,Заходу і невпинне ниття про мир з Рашкою і припинення геноциду українців. А Рашки просто не існує у світі. Є і замовні статті,проти Залужного від імені "авторитетних" військових типу Ю.Берези тощо... І такий стан речей владу влаштовує,СБУ нічого не бачить
показати весь коментар
18.03.2026 17:51 Відповісти
до речі,на вказаних каналах мене забанили,у відповідь на мої жорсткі антиросійські висловлювання....ось так....
показати весь коментар
18.03.2026 17:54 Відповісти
Тому ти бажаєш усім іншим заткнути рота. Щоб помститися за свою невдачу.
показати весь коментар
18.03.2026 19:30 Відповісти
В СБУ за кого не візьмись - або дружина когось "консультує" на мільйони, або 75-ти річна мама "Порш" дарує синочку...
показати весь коментар
18.03.2026 18:00 Відповісти
хоч якась відрада у суворих буднях мужніх контррозвідників з холодними головами,гарячими серцями і чистими руками....
показати весь коментар
18.03.2026 18:08 Відповісти
А пошукати інформацію на інших ресурсах, проаналізувати, спів ставити, зробити висновки?
Чи тупо вірити тому що пишуть будь де?
Для того вона і свобода слова - висловлювати свої або чужі думки.
Чи краще дивитись виступи Брежнева на партійному з'їзді, кожен день?
показати весь коментар
18.03.2026 19:07 Відповісти
В гівномарафон несе чесність і незламну потужність в маси? В першу чергу телеграм це зручний месенджер для спілкування..це можна так підвести під одну лінію і те що ножі теж використовують злочинці, значить треба їх заборонити? Дебіли ви.
показати весь коментар
18.03.2026 17:57 Відповісти
Зеленському не кажіть, бо ще образиться!😟
показати весь коментар
18.03.2026 17:59 Відповісти
То не читайте все підряд, а може власну думку мати краще?
показати весь коментар
18.03.2026 18:19 Відповісти
І що цікаво - в кацапів ровно ТЕ Ж САМЕ - "телеграм - це кубло антіросійської пропаганди, там СБУ і ЦРУ вербують чесних росіян, це притулок терорістів.." і т.п..
показати весь коментар
18.03.2026 18:24 Відповісти
Вангую результат:
Для того чтоб избежать какой-либо ответственности, ТГ каналы не будут где-либо регистрироваться, а счета для оплаты рекламы начнут открывать в ЕС. Как результат произойдет снижение налоговых поступлений и всё.
показати весь коментар
18.03.2026 19:11 Відповісти
Навпаки - Біденко є інструментом маніпуляції та загрозою для держави
показати весь коментар
18.03.2026 19:25 Відповісти
сделать регу как СМИ с данными как Буданов предлагал да и все
показати весь коментар
18.03.2026 19:45 Відповісти
Чому все НАСТІЛЬКИ синхронізовано з рашкою ? ЦІКАВО !!!!
показати весь коментар
18.03.2026 20:29 Відповісти
... це все відомо, іванов петров, та інші наближені до трону,за вкрадені гроші, відкати, виконують вказівки...