18-річний наркозалежний готував теракти біля адмінбудівель Харкова, - СБУ. ФОТО
18-річний юнак на замовлення РФ готував серію терактів у Харкові.
Про це повідомила пресслужба СБУ, передає Цензор.НЕТ.
Подробиці
Хлопець мав виготовити саморобні вибухові пристрої та закласти їх біля адмінбудівель міста.
"У подальшому російські спецслужбісти планували дистанційно підривати бомби у годину пік за допомогою викликів на мобільні телефони, якими було споряджено вибухівки", - йдеться в повідомленні.
СБУ завчасно викрила плани ворога та затримала агента "на гарячому" в орендованій квартирі під час виготовлення СВП.
Хто працював на ворога?
Завдання виконував 18-річний наркозалежний, якого ворог завербував у Телеграм-каналі з пошуку "легких грошей на дозу".
Далі за інструкціями куратора з РФ агент придбав компоненти для саморобних бомб та розпочав їх виготовлення з підручних засобів.
Під час обшуків у тимчасовій оселі затриманого вилучено 2,5 л хімічної рідини, електричні компоненти для ініціації підриву, а також смартфон із доказами співпраці з окупантами.
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (пособництво у готуванні до терористичного акту, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Юнак перебуває під вартою, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

