Анкара знову готова будувати "Турецький потік" разом із Росією
Туреччина оголосила про готовність розпочати будівництво першої нитки газопроводу "Турецький потік".
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.
Як повідомив у вівторок, 26 липня, міністр економіки країни Ніхат Зейбекчі, "існують політичні рішення про врегулювання питання щодо подальшої реалізації проекту". За його словами, тема будівництва чорноморського газопроводу зараз обговорюється на переговорах із російською стороною. "Турецький потік" вигідний для обох країн", - наголосив міністр.
Крім того, глава Мінекономіки Туреччини заявив, що Анкара зняла всі законодавчі бар'єри, що перешкоджали створенню АЕС "Аккую" поблизу міста Мерсін. У будівництві станції бере участь російська держкомпанія "Росатом". За проектом на території майбутньої АЕС буде зведено чотири енергоблоки, кожен з яких повинен мати потужність 1,2 ГВт.
Нагадуємо, в грудні 2014 року між Москвою та Анкарою була досягнута домовленість про будівництво газопроводу між Росією і Туреччиною по дну Чорного моря. Проект, названий "Турецьким потоком", передбачав прокладку чотирьох ниток загальною потужністю 63 млн кубометрів газу в рік. Спочатку планувалося, що 16 млн кубометрів буде поставлятися в Туреччину, інший обсяг намічено розподілити через газовий вузол на кордоні з Грецією. Після погіршення політичних відносин між Росією і Туреччиною в листопаді 2015 року реалізація проекту була припинена.
Топ коментарі
+108 Viktor Stecenko
показати весь коментар
26.07.2016 20:59 Відповісти Посилання +82 Глеб123
показати весь коментар
26.07.2016 20:58 Відповісти Посилання +71 Vova Kok
показати весь коментар
26.07.2016 20:56 Відповісти Посилання
))