9702 відвідувача онлайн

Без досвідчених командирів нові бригади зазнають великих втрат, - Сирський

Сирський пояснив, чому новим бригадам потрібні командири з бойовим досвідом

Нові бригади неможливо ефективно сформувати без командирів із бойовим досвідом, а економія на їх створенні може коштувати Україні територій.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це у коментарі LIGA.net заявив головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський.

"Потрібні командири і особливо сержанти, які мають бойовий досвід. Це звичайна військова практика загальноприйнята в усіх арміях. Коли створюються нові бригади, то частину командного складу беруть з тих підрозділів, які вже мають бойовий досвід", – зазначив головнокомандувач, відповідаючи на критику щодо створення нових бригад.

Він також відповів на критику від офіцерів, які вважають, що коли вони працюють над формуванням підрозділу, а потім у них забирають людей – це дуже демотивує.

"Війна диктує свої закони. І не створює зони комфорту. Війна – це випробування, які доводиться долати, зокрема, і за рахунок комплектування нових бригад", – сказав Сирський.

За його словами, виділений для Сил оборони бюджет дозволяє комплектувати нові бригади.

"Можна заощадити на формуванні бригад сьогодні і заплатити територією завтра", – додав головнокомандувач.

Що передувало?

Сирьский заявив, що на тлі потенційної загрози з боку Білорусі Україні необхідно формувати нові військові бригади для посилення оборони північного напрямку.

Топ коментарі
+14
Я як колишній солдат/офіцер можу сказати, що Сирського в ЗСУ просто ненавидять всі, від солдата до генерала. Всі, крім примазаних, звісно. Звичайно, що не можна дуже спрощувати. В чомусь він поганий, в чомусь хороший, але він просто вибивається з того напрямку, куди рухається ЗСУ зараз. В 2014 році такі як він були дуже потрібні, але зараз він просто все гальмує, бо просто вже не встигає за змінами в армії. Як технологічними, так і ментальними.
показати весь коментар
25.06.2026 12:17 Відповісти
+5
В большинстве существующих бригад ВСУ комплектность 30-50%. Надо создавать новые...
показати весь коментар
25.06.2026 12:19 Відповісти
+5
Де комбриг 72(Чорних запорожців)котрий провів всю Київську кампанію?Де безліч інших кваліфікованих командирів,котрих порозтасовували по Військовим навчальним закладам,по різним тиловим посадам,де генерали Наєв,Танцюра ,талановиті екс командувачі ДШВ,екскомандувачі ССО(котрих безпідставно прибрали),та багато інших?Ах да я згадав... вони ж не свої...Ну то не мандіть ротом!
показати весь коментар
25.06.2026 12:39 Відповісти

Завантаження...