Міносвіти пропонує скасувати обов'язкове знання іноземної мови для здобуття наукових ступенів
Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань", яку оприлюднено на сайті Міносвіти для громадського обговорення, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.
Згідно з чинними актами, для присвоєння відповідних вчених звань необхідно надати сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на рівні не нижче В2) або кваліфікаційні документи, пов'язані з використанням іноземної мови.
Згідно з чинними актами, для присвоєння відповідних вчених звань необхідно надати сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на рівні не нижче В2) або кваліфікаційні документи, пов'язані з використанням іноземної мови.
Водночас у пропонованих змінах цю норму скасовано.
Рівень знання мови В2 (вище середнього) - людина розуміє основні ідеї складних текстів на абстрактні і конкретні теми, зокрема технічні теми, які стосуються її спеціалізації, може взаємодіяти з певним ступенем швидкості з носіями мови без напруги для кожної зі сторін, а також вміє робити чіткі, зрозумілі повідомлення з широкого кола питань і може викласти свій погляд на основну проблему, показати переваги і недоліки різних варіантів.
что ходить тыкать бумажкой по кабинетам ?