ДТЕК планує відновити енергопостачання Авдіївського КХЗ до 2 лютого
Після подачі електроенергії Авдіївський КХЗ зможе відновити обсяги виробництва продукції протягом трьох-чотирьох діб.
Енергохолдинг "ДТЕК" розраховує відновити енергопостачання в Авдіївці протягом наступних двох днів. Про це під час прес-конференції заявив директор з дистрибуції електроенергії "ДТЕК-Енерго" Ігор Маслов, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"О 12:04 ми отримали дозвіл на роботу. Дві бригади розпочали огляд ліній (електропередачі, - ред.). ОБСЄ супроводжує, і це дає надію, що "зелений коридор" не порушений ... Якщо пошкодження виявляться нескладними, а саме - будуть обірвані дроти, ми відновимо сьогодні до кінця світлового дня", - зазначив він.
При цьому Маслов додав, що в разі пошкодження опори ЛЕП часу знадобиться більше. "Ми укомплектовані. Є опори для заміни, але це займе більше часу. В такому випадку ми завершимо роботи завтра", - сказав він.
Головне, на думку Маслова, щоб не поновилися обстріли, а на маршруті обстеження не виявилися мінні поля.
У той же час гендиректор Авдіївського коксо-хімічного заводу Мусса Магомедов зазначив, що якщо буде відновлено роботу ліній електропередач, що підходять до міста, то завод зможе відновити обсяги виробництва продукції протягом трьох-чотирьох діб.
Магомедов підкреслив, що в даний час дві батареї Авдіївського КХЗ перебувають у роботі і ще дві - консервуються. Підприємство виробляє 2-2,5 тис. тонн коксу за нормального обсягу - близько 6,5 тис. тонн.
Україна потребує лише 30% вугілля антрацитної групи, яке видобувають на тимчасово окупованих територіях. 70% вугілля, яке потрібне, належить до газової групи. Таке вугілля видобувають на шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну."Але ДТЕК приватизував три електростанції на західній Україні і не купує там вугілля газової групи. А навпаки - завозить це вугілля з окупованих територій. Тобто, не купують вугілля по 1100 гривень, а завозять за ціною 1700 гривень. Відповідно, різниця осідає в кишенях. З цієї різниці ще й утримуються незаконні збройні формування на Донбасі, які разом з росіянами воюють проти України,", ДТЕК не просто відмовляється купувати вугілля, а й вбиває весь регіон - адже там проживає близько 15 тисяч шахтарів та їхніх родин. Окрім того, додатково створюється і напруга в регіоні."Але чому нічого не зробили за ці три роки? Замість того, щоб наростити видобуток вугілля на заході країни і модернізувати шахти, де добувають вугілля антрацитної групи, його навпаки добивають",. Ціна за електроенергію та водудля жителів окупованих територіях в 7 разів менша, але навіть таку ціну вони не сплачують.