5754 відвідувача онлайн

НБУ випустив монету до Дня пам'яті полеглих захисників України. ФОТО

Національний банк України 26 серпня ввів в обіг пам'ятну монету "День пам'яті полеглих захисників України".

Про це повідомляється на сайті регулятора, передає Цензор.НЕТ.

"Присвячена увічненню героїзму і вшануванню пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. В новітній історії нашої держави та українського війська відображені подвиги воїнів, які самовіддано обороняли нашу землю", - йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі півколом розміщено напис "Україна", малий Державний Герб України, по обидва боки від нього вказано рік карбування - 2020 року, нижче зліва - номінал 10 гривень.

"У центрі зображено алегоричну композицію - поле соняшників, які здавна вважаються одним із символів української землі, уособлюють тепло, радість, життя; саме соняшники стали своєрідними оберегами і зберегли життя багатьом нашим воїнам під час запеклих боїв на сході України; праворуч на полі, як поранений воїн, - великий соняшник з перебитим стеблом", - зазначили в Нацбанку.

НБУ випустив монету до Дня памяті полеглих захисників України 01

На реверсі монети зображено велику квітку соняшника, який символізує Україну: внизу пелюстка-сльоза з тамгою - Крим, праворуч дві вигнуті пелюстки - Донецька і Луганська області. По колу розміщено напис "День пам'яті полеглих захисників України", праворуч - 29.08.

Топ коментарі
+6
**
Ми пили з соняхів росу…
Голівки соняхи схилили,
Та квіт гарячий той пече.
Пелюстя падає в могили

А «Град» січе, січе, січе…
Гвардійці в землю повкипали
А спрага спалює вуста.
Когось вже янголи забрали

Комусь - відстрочили літа....
Та що тих літ? Всього за двадцять -
І ті поранила війна.
За кимсь росою квіти плачуть,
Комусь, ковток як сила рятівна
показати весь коментар
26.08.2020 12:04 Відповісти
+4
А когда выпустит 13 грн. в честь празднования 29 лет независимости? Ну а че... па приколу... хуже ведь не будет... Там вон и зайца можно отчеканить с вяликим лидером современности. Как идея, нелохи зеленоплеснявые?
показати весь коментар
26.08.2020 11:57 Відповісти
+1
Та шо ж ти будєш делать... Знову у соєвих ідіотів приступ істерики з "України большє нєт!". Навіть в темі про вшанування пам"яті загиблих захистників України.
показати весь коментар
26.08.2020 11:59 Відповісти

Завантаження...