Діяльність фейкової "сільради" блоковано на Миколаївщині, - СБУ. ФОТО
Служба безпеки України документує діяльність незаконної сільської ради Миколаївської області. Створення фейкової ради ініціював місцевий прихильник ідеології так званого "народовладдя" для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр СБУ.
Встановлено, що зловмисник ініціював збори односельців, які незаконно обрали його "новим" сільським головою. Він підготував низку документів, які, на думку кураторів, мали легалізувати "орган самоврядування". Крім того, він розміщував у соцмережах повідомлення про свою "діяльність".
Досудове розслідування встановило, що очільник фейкового органу, зокрема, брав участь у "всеукраїнському національному конгресі" у грудні 2020 року в Києві. Захід мав на меті створити систему паралельних органів влади в Україні.
Під час обшуків правоохоронці вилучили у "сільського голови" печатку так званого органу місцевого самоврядування - "Держава Україна. Орган місцевого самоврядування". Він використовував її під час листування з держаними установами України.
У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення зловмиснику про підозру в скоєнні злочину.

