5754 відвідувача онлайн

НБУ вводить в обіг монети, присвячені пісні "Червона калина". ФОТО

нбу,нацбанк

Національний банк України продовжив випуск колекційних монет, що присвячені героїчній боротьбі українців проти російських окупантів

18 липня Національний банк вводить в обіг пам’ятні монети "Ой у лізу червона калина". Про це повідомляється на сторінці НБУ в Фейсбук, передає Цензор. НЕТ.

Монети присвячені пісні січових стрільців, яка з моменту повномасштабного вторгнення російських окупантів в лютому на територію України стала новим символом незламності українського народу.

На аверсі монет зображено козака, січового стрільця та військового Збройних Сил України. Вони разом підіймають калину, обриси крони якої нагадують мапу України. Угорі розміщено напівколом напис: "А ми тую червону калину підіймемо!".

На реверсі викарбувано продовження куплету: "А ми нашу славну Україну, гей, гей розвеселимо!". У центрі зображено листок та китиці калини. Дизайнери та скульптори: Дмитро Кривонос, Святослав Іваненко та Володимир Атаманчук.

Випущено монети номіналом 5 гривень (із нейзильберу) та 10 гривень (зі срібла).Тираж монет зі срібла – до 5 000 штук (у тому числі – до 2 500 шт. у 2022 році), з нейзильберу – до 250 000 штук (у тому числі – до 75 000 шт. у 2022 році, в сувенірній упаковці).

НБУ вводить в обіг монети, присвячені пісні Червона калина 01

Топ коментарі
+8
Це прям вдалий хід зі сторони НБУ. Водночас і "напечатати" грошей, і "заморозити" цей об'єм на руках населення.

Я в тому сенсі, що якщо мені десь попадеться ця монета, то, звісно ж, я її собі залишу на пам'ять - тобто вилучу з обігу
показати весь коментар
18.07.2022 13:09 Відповісти
+4
Дуже гарний дизайн!
показати весь коментар
18.07.2022 13:04 Відповісти
+3
...а як на мене, то ти звичайнісенький дурень, а може навіть довбо*об
показати весь коментар
18.07.2022 14:12 Відповісти

Завантаження...