7563 відвідувача онлайн

23 мільйони гривень повернуто до бюджету: на Буковині викрито схему "дроблення бізнесу". ФОТОрепортаж

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури спільно з БЕБ припинили схему мінімізації податкових зобов’язань через так зване "дроблення бізнесу".

До державного бюджету відшкодовано понад 23 мільйони гривень, інформує Цензор.НЕТ.

Подробиці

За даними слідства, власник мережі, що налічувала понад 100 продуктових магазинів у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, формально розподілив діяльність на 53 фізичних осіб-підприємців другої групи.

Насправді всі ці суб’єкти господарювання діяли як єдина мережа - з централізованим управлінням, спільними бізнес-процесами та підконтрольністю одному власнику. Такий підхід дозволяв штучно занижувати податкове навантаження.

Упродовж січня-вересня 2025 року внаслідок застосування цієї схеми до бюджету не надійшло понад 23 мільйони гривень податку на додану вартість. Підприємцю повідомлено про підозру.

У ході досудового розслідування завдані бюджету збитки відшкодовано в повному обсязі. До суду скеровано клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням шкоди.

Прокурори припинили схему мінімізації податкових зобов’язань
Прокурори припинили схему мінімізації податкових зобов’язань
Прокурори припинили схему мінімізації податкових зобов’язань

Топ коментарі
+5
А скільки з вкрадених мільйонів повернули до бюджету хмельницькі прокурВори?
Генпрокурор, АУ! За це (начебто) зняли твого попередника Костіна.
показати весь коментар
24.03.2026 13:51 Відповісти
+3
двушки на москву досі їздять чи ні
показати весь коментар
24.03.2026 13:57 Відповісти
+2
на то это и бизнес, он сам решает дробить себя или не дробить, при чём здесь дыржава со своими бездельниками у корыт за мои налоги
показати весь коментар
24.03.2026 13:46 Відповісти

Завантаження...