23 мільйони гривень повернуто до бюджету: на Буковині викрито схему "дроблення бізнесу". ФОТОрепортаж
Прокурори Чернівецької обласної прокуратури спільно з БЕБ припинили схему мінімізації податкових зобов’язань через так зване "дроблення бізнесу".
До державного бюджету відшкодовано понад 23 мільйони гривень, інформує Цензор.НЕТ.
Подробиці
За даними слідства, власник мережі, що налічувала понад 100 продуктових магазинів у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, формально розподілив діяльність на 53 фізичних осіб-підприємців другої групи.
Насправді всі ці суб’єкти господарювання діяли як єдина мережа - з централізованим управлінням, спільними бізнес-процесами та підконтрольністю одному власнику. Такий підхід дозволяв штучно занижувати податкове навантаження.
Упродовж січня-вересня 2025 року внаслідок застосування цієї схеми до бюджету не надійшло понад 23 мільйони гривень податку на додану вартість. Підприємцю повідомлено про підозру.
У ході досудового розслідування завдані бюджету збитки відшкодовано в повному обсязі. До суду скеровано клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням шкоди.



Генпрокурор, АУ! За це (начебто) зняли твого попередника Костіна.