9477 відвідувачів онлайн

Привласнили понад 5 млн грн, виділених на розвиток агропромислового комплексу: повідомлено про підозру ексміністру та його спільникам, - СБУ. ФОТОрепортаж

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували на Черкащині масштабну схему привласнення бюджетних коштів, виділених державою на розвиток агропромислового комплексу центрального регіону України.

Про це повідомляє Служба безпеки України, передає Цензор.НЕТ.

Ексміністра підозрюють у розкраданні коштів

Причетний ексміністр

Встановлено, що до організації оборудки причетний ексміністр охорони навколишнього природного середовища часів Януковича.

Наразі він – один із власників місцевої агрокомпанії, яка отримала з держбюджету 5,6 млн грн грантових коштів на створення нових ліній з виробництва комбікорму. За ці гроші бізнесмен та його партнери мали придбати відповідне технологічне обладнання й організувати нові робочі місця.

Але замість модернізації виробничих потужностей, власник підприємства та його спільники розікрали грантові гроші, розподілили їх між собою, а в держоргани подали завідомо неправдиві звіти.

Ексміністра підозрюють у розкраданні коштів

Підробили документи

Зазначається, що у підроблених документах ділки зазначали, що "придбали" сільгоспобладнання та нібито "розширили штат" працівників агрокомпанії.

Ініційована правоохоронцями судово-економічна експертиза підтвердила факти незаконної діяльності фігурантів.

Під час обшуків за місцями їхньої роботи та проживання вилучено комп’ютерну техніку та чорнову документацію із доказами оборудки.

Про кого йдеться?

Так, СБУ не називає прізвища ексміністра, однак, за даними джерела УП, йдеться про ексміністра охорони навколишнього природного середовища України часів Януковича (2010 р.), нардепа IV скликання, очільника наглядової ради Національного університету біоресурсів і природокористування України Віктора Бойка.

Оголошення підозри

Наразі ексміністру, його партнеру по агрокомпанії та їхньому бухгалтеру повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • чч. 2, 3 та 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (співучасть, організація та пособництво у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

У СБУ додали, що зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Завантаження...