15,3 млн грн зарплат для "мертвих душ": повідомлено про підозру п’ятьом службовицям санаторію МОЗ на Прикарпатті. ФОТОрепортаж
На Прикарпатті за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури викрито схему, за якою державний санаторій роками отримував бюджетні кошти на зарплати людям, які фактично там не працювали.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає Цензор.НЕТ.
Фіктивне працевлаштування
Як зазначається, у спеціалізованому санаторії МОЗ України фіктивно працевлаштували щонайменше 37 осіб. Їх оформлювали на різні посади, вносили до табелів обліку робочого часу, нараховували зарплати та премії. Насправді ж ці люди своїх обов’язків у закладі не виконували.
Організаторкою схеми слідство вважає 49-річну головну бухгалтерку санаторію, яка працювала в закладі майже 20 років, а з березня 2023 року стала заступницею директорки з економічної частини.
Перші фіктивні працівники з’явилися ще у 2019 році. Серед них були знайомі та родичі посадовиці. Зокрема, її матір оформили у лікувальне відділення сестрою медичною, сина - інструктором з праці, а чоловіка - провідним бухгалтером у її ж підрозділ.
Надалі головна бухгалтерка залучила ще двох працівниць бухгалтерії, інспекторку з кадрів та директорку санаторію. Це дозволило оформлювати нових "працівників", готувати потрібні документи, подавати їх до МОЗ і отримувати фінансування з бюджету.
Як діяла схема
Повідомляється, що фіктивних працівників підшукували серед знайомих, родичів та колишніх працівників закладу. Натомість їм пропонували офіційний трудовий стаж і відрахування до Пенсійного фонду.
Щоб усе мало законний вигляд, у документацію вносили неправдиві відомості про нібито відпрацьований час і виконання трудових обов’язків. Після цього документи підписувала директорка, а бухгалтерія нараховувала зарплати та премії.
Банківські картки, на які надходили гроші, і коди доступу до них, за даними слідства, були у головної бухгалтерки. Вона знімала готівку та розподіляла її між учасницями схеми.
Так упродовж 2019–2024 років із державного бюджету безпідставно перераховано понад 15,3 млн грн.
Оголошення підозри
Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури повідомили про підозру п’ятьом службовим особам санаторію.
- Головній бухгалтерці, яка з березня 2023 року стала заступницею директорки з економічної частини, директорці санаторію, бухгалтерці з оплати праці та інспекторці з кадрів інкримінують заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України).
- Заступниці головного бухгалтера, яка з березня 2023 року обійняла посаду головної бухгалтерки, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України.
Зазначається, що санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Запобіжні заходи
Також повідомляється, що 22-23 червня цього року суд обрав 4 підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави в розмірі 998,4 тис. грн, а заступниці головного бухгалтера – 1,6 млн грн.



