Громадянина РФ, який коригував удари російських військ, затримано у Запорізькій області, - СБУ. ФОТО
Громадянин РФ збирав розвіддані про українські артпозиції та ППО для наведення ударів по Запоріжжю та прифронтових районах.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє пресцентр СБУ.
"Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника російських обстрілів по Запорізькій області. Зловмисником виявився громадянин РФ, який жив у прифронтовому селищі регіону і наводив повітряні атаки рашистів по обласному центру та прилеглих районах", - йдеться в повідомленні.
Вербування через проросійські коментарі
За даними слідства, підозрюваний потрапив у поле зору російських спецслужб після того, як почав публікувати проросійські коментарі в соціальних мережах.
Згодом він був завербований і почав виконувати завдання кураторів, збираючи розвідувальну інформацію про позиції Сил оборони України.
За вказівкою ворога фігурант регулярно обходив місцевість у радіусі приблизно 20 км від лінії бойового зіткнення на Запорізькому напрямку.
Його завданням було виявлення координат українських військових об’єктів для подальших ударів дронами-камікадзе та керованими авіабомбами.
Особливу увагу агент приділяв:
- позиціям артилерії ЗСУ, яка стримує російські штурмові групи;
- пунктам базування української протиповітряної оборони, що прикриває обласний центр.
Затримання під час розвідвилазки
Служба безпеки України встановила особу зловмисника та затримала його під час чергової дорозвідки поблизу військового об’єкта.
Перед цим було вжито заходів для захисту локацій Сил оборони.
Під час обшуку у підозрюваного вилучили засоби зв’язку, через які він підтримував контакт із представником російських спецслужб.
Підозра та загроза покарання
Слідчі СБУ повідомили агенту про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України — несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ в умовах воєнного стану.
Підозрюваний перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.


Юридично точно.
П.с. у мене є мрія щоб тих хто має багато паспортів можно було судити по всім статтям 😁 - і як зрадника і як шпигуна ( по іноземному паспорту ). А ще третя стаття в ідеалі - за рф-паспорт має бути відповідальність як за злочин.
Також мають таскати в суди чиновництво і депутатів хто не декларує закордонне майно. Вважаю що за має бути тяжка відповідальність, навіть конфіскації та позбавлення всіх майнових прав ! ( Це якщо в майбутнєму випливе ще майно , то щоб його конфісковувати без нового судового розгляду )