6784 відвідувача онлайн

Росія сприйняла програш "Газпрому" "Нафтогазу" як ляпас, - Зеркаль. ВIДЕО

Про це заявила в прямому ефірі "Свободи слова" на ICTV заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"18 березня в Росії мають відбутися вибори. І програш "Газпрому" українській компанії сприймається як ляпас, тому відразу була дуже емоційна реакція", - сказала вона, коментуючи питання, чому "Газпром" саме зараз вирішив розірвати контракт щодо постачання і транзиту газу з "Нафтогазом".

За словами Зеркаль, процедура нового арбітражу триватиме щонайменше до закінчення контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом": "Навіть якщо зараз порахувати за часом, скільки триватиме процедура нового арбітражу, то зрозуміло, що вона займе стільки часу, скільки займе до закінчення контракту, як мінімум".

Нагадаємо, "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.  

Топ коментарі
+41
Россия восприняла проигрыш "Газпрома" "Нафтогазу" как пощечину, - Зеркаль - Цензор.НЕТ 7177
показати весь коментар
06.03.2018 08:25 Відповісти
+29
" Мало кто уходил из Стокгольмского арбитража с таким горьким чувством " (с)

Росія сприйняла програш "Газпрому" "Нафтогазу" як ляпас, - Зеркаль - Цензор.НЕТ 6200
показати весь коментар
06.03.2018 09:01 Відповісти
+27
Россия восприняла проигрыш "Газпрома" "Нафтогазу" как пощечину, - Зеркаль - Цензор.НЕТ 3767
показати весь коментар
06.03.2018 08:36 Відповісти

Завантаження...