8832 відвідувача онлайн
6 327 33

Укладення меморандуму Держспецзв'язку з "Huawei Україна" викликало різку негативну реакцію наших партнерів, - Кулеба

"Державна служба спеціального зв'язку грубо порушила законодавство України, підписуючи цей меморандум, оскільки мала скоординувати свої дії з Міністерством закордонних справ. Вона дуже швидко усвідомила свою грубу помилку і почала зачищати сліди, перебуваючи в стані ганьби, не тільки в очах українського суспільства, але і в очах самих китайців, які побачили рівень партнерства, яке вони намагалися встановити", - сказав Кулеба в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

За його словами, цієї проблеми можна було уникнути, якби Держспецзв'язку просто порадилася з МЗС.

"Не буду приховувати, укладення цього меморандуму викликало різку негативну реакцію наших партнерів, з якими ми працюємо над зміцненням кібербезпеки України. Це не якась примха. Ми з одними партнерами працюємо над зміцненням кібербезпеки, а Держспецзв'язку з іншими - підписує меморандум. Насправді це проблема, якої можна було уникнути в один клік, якби Держспецзв'язку просто порадилася з МЗС і почула наші думки з цього приводу. А коли нізвідки береться меморандум, звичайно, виникає сто тисяч питань. Вони самі собі привезли проблему тільки тому, що вирішили, що їм ніхто не потрібен і вони все самі краще знають", - наголосив міністр.

Водночас Кулеба зазначив, що все, що не стосується військово-технічного співробітництва та кібербезпеки, у відносинах з країнами Азії не має взагалі викликати ніяких емоцій, підозр і критики.

"Але якщо ми розглядаємо можливість взаємодії, наприклад, з Китаєм у цих двох сферах, ми, безумовно, маємо враховувати навіть не позиції наших партнерів, а той рівень взаємодії з нашими західними партнерами, який ми маємо в цих сферах. Тому що є речі, які взаємно доповнюють одна одну, як класична торгівля, а є речі, які взаємно виключають одна одну. І ти мусиш робити вибір, де ти", - додав він.

Глава МЗС України зазначив, що він - проти того, щоб Україна позбавляла себе якихось можливостей у світі тільки тому, що це комусь потенційно може не сподобатися

"Але я абсолютно проти підходу, на кшталт "Який Китай? У нас же Америка стратегічний партнер". Ніхто нікому не забороняє торгувати з ким завгодно. Але є певний вузький перелік питань, де потрібно враховувати широке коло аргументів. Я проти того, щоб Україна позбавляла себе якихось можливостей у світі тільки тому, що це комусь потенційно може не сподобатися", - резюмував Кулеба.

Топ коментарі
+17
Хуавей не стесняясь хорошо даёт на лапу. Я даже не сомневаюсь почему именно за "Добрый путь" вдруг начала топить Госспецсвязь .
показати весь коментар
28.10.2020 13:32 Відповісти
+13
Хуавей під американськими санкціями, за чим хорошим ви туди лізете, довбні? Англію паровозом з Хуавеєм мало не вжарили.
показати весь коментар
28.10.2020 13:25 Відповісти
+9
пздц.. хуавей это мировые шпионы и не только за технологиями !! но я смотрю ЗеДятлам пох..
показати весь коментар
28.10.2020 13:37 Відповісти

Завантаження...