Польщі вдалося уникнути відключень світла завдяки імпорту електроенергії з України

Завдяки імпорту електроенергії з України Польщі 7 листопада, між 11:00 і 14:00, вдалося уникнути відключень світла – у той проміжок часу Польща отримувала близько 900 МВт аварійного імпорту електроенергії з України.
Про це пише Rzeczpospolita, передає LIGA.net.
За повідомленням польського оператора системи передачі електроенергії Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), останніми днями через недостатній вітер вітрові електростанції майже припинили виробництво електроенергії – і це призвело до дефіциту електроенергії в країні.
Щоб компенсувати цей дефіцит, Польща була змушена імпортувати електроенергію з України, Німеччини та Швеції.
6 листопада, вдруге в історії Польщі мережевий оператор закликав подавати до системи додаткову потужність або знижувати її споживання.
Це сталося, зокрема, через високий попит, низькі прогнози вітрової генерації та відсутність електроенергії з традиційних джерел.
Вперше PSE оголошували "період загрози" через занадто низький резерв потужності в енергосистемі у вересні 2022 року.
Як повідомлялося, у жовтні 2024 року Україна скоротила імпорт електроенергії в порівнянні з вереснем на 58% – до 181 тис. МВт-год. Водночас у порівнянні з жовтнем 2023 року імпорт електроенергії до України зріс у 9,5 раза.
До того стало відомо, що Україна та Європейський Союз домовилися про збільшення можливості імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт.
Тим більше що це як ніяк валюта.
Отже, якщо є надлишок, чому не поділитись з партнерами.
Тим більше що взимку нас самим така допомога ох як знадобиться, та не раз.