Китай планує обмежити експорт компонентів для дронів. Це може вдарити й по Україні

Західні посадовці нібито володіють інформацією про плани Китаю з 2025 року розширити експортні обмеження на компоненти, що використовуються для виробництва різних безпілотників, що може ускладнити їхню доступність зокрема для України.
Про це пише Bloomberg на основі спілкування з низкою анонімних співрозмовників, передає Європейська правда.
Нещодавно Китай почав скорочувати продажі до США і Європи основних компонентів, які використовуються у дронах, а з наступного року обмеження планують посилити, кажуть джерела.
Нововведення нібито можуть бути у формі ліцензійного дозволу на підставі запланованого використання компонентів, а китайські компанії повинні будуть повідомляти Пекін про плани постачання.
Читайте також: Китай заборонив експорт до США корисних копалин, які можуть бути використані у військових цілях
Причиною для планів стало загострення торгового конфлікту із США останнім часом – Вашингтон обмежив продаж до Китаю мікросхем з високою пропускною здатністю та напівпровідників, а Пекін у відповідь заборонив продаж до США низки товарів, що можуть використовуватися у військових цілях. Це одразу призвело до зростання цін на деякі компоненти.
Співрозмовники Bloomberg кажуть, що обмеження вже відчутні для компаній у США і ЄС, державні відомства відстежують цю ситуацію, Держдеп та Міністерство торгівлі планують співпрацювати з компаніями, допомагаючи їм знайти альтернативні джерела постачання.
Виробники БПЛА у Європі вже деякий час змінюють постачальників так, щоб менше залежати від Китаю, проте загалом Пекін досі залишається найбільшим виробником дешевих компонентів, і, за деякими оцінками, контролює до 80% ринку.
Раніше стало відомо, що США збираються ввести нові обмеження на поставки вдосконалених напівпровідникових мікросхем та інструментів для виготовлення чипів 140 компаніям Китаю з метою запобігання їх використанню на шкоду нацбезпеці США.
До того влада Китаю оголосила про запровадження з 1 грудня експортного контролю за постачанням продукції, яка може бути використана у військовій промисловості. Це сталося після того, як США оголосили про санкції проти десятків китайських компаній за поставки Росії такої продукції, зокрема компонентів для безпілотників.