Кабмін доручив "Нафтогазу" підготувати стратегію імпорту газу, – Шмигаль

Кабінет Міністрів оцінює вплив російських атак на видобуток газу в Україні і доручив НАК "Нафтогаз України" підготувати стратегію імпорту газу.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram за результатами засідання Антикризового енергетичного штабу.
За його словами, однією із тем засідання стали наслідки російських обстрілів газової інфраструктури України.
"Розпочинаємо підготовку до наступного осінньо-зимового періоду вже зараз. Детально зупинилися на ситуації щодо газопостачання та газовидобутку в контексті російських обстрілів. Заслухали інформацію Міненерго та "Нафтогазу". Окрема увага — захисту і відновленню ключових об’єктів критичної інфраструктури газотранспортної системи, сховищ і місць газовидобутку. Тут без подробиць", – написав Шмигаль.
Він повідомив, що на засіданні також розглядалося питання видобутку газу та заповненості сховищ.
"Заслухали доповіді Міненерго, державних та приватних компаній про видобуток українського газу й наповнення сховищ. Зокрема, планові показники на цей рік. Робимо ставку на український газ і маємо послідовно нарощувати власний видобуток. Нафтогазу" доручили підготувати стратегію імпорту газу, у разі додаткової потреби, задля покриття можливого дефіциту в газотранспортній системі", – додав Шмигаль.
Як повідомлялося, вранці 11 лютого російські війська здійснили масовану атаку на об'єкти газової інфраструктури. Зокрема, пошкоджень зазнали виробничі потужності "Нафтогазу" у Полтавській області, про зупинку "об'єкта газовидобутку" внаслідок обстрілу повідомила найбільша приватна нафтогазова компанія в Україні – "ДТЕК Нафтогаз" Ріната Ахметова.
Що відомо про імпорт газу і запаси у сховищах?
Нагадаємо, наприкінці січня група "Нафтогаз" розпочала імпорт газу з Європи, хоча перед початком опалювального сезону на той час голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов обіцяв пройти осінньо-зимовий період 2024-2025 років за рахунок лише українського газу. Він також зауважував, що компанія створила невеликий запас газу, закупленого за кордоном за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), але не розмитнювала його.
Раніше ексголова ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) Сергій Макогон повідомив, що українські підземні сховища газу (ПСГ) поступово підходять до рівня наповненості 10%, коли проєктна можливість відбору газу впаде до 60 млн куб. м на добу, чого буде недостатньо для забезпечення потреб споживачів у випадку похолодання. Це означитиме, що "Нафтогаз" буде змушений екстрено імпортувати газ.
Відтак, "Нафтогаз України" імпортує газ у лютому по $700 за тисячу кубометрів, хоча влітку 2024 року компанія могла купувати газ по $300-350 за тисячу кубометрів.