Україна та Eurocontrol розробили сценарії швидкого відновлення авіаперельотів

Європейська організація безпеки аеронавігації (Eurocontrol) та державне підприємство обслуговування повітряного руху України "Украерорух" спільно розробили сценарії відновлення авіаперельотів та регулярно адаптують їх із урахуванням реальної ситуації на місцях.
Про це йдеться в повідомленні Eurocontrol, передає LIGA.net.
Втім, як швидко Україна зможе відновити польоти після припинення вогню, залежатиме від "обставин, що складуться на той момент, і наявності інфраструктури й персоналу".
Нагадаємо, напередодні Україна та Eurocontrol домовилися про подовження функціонування Європейського фонду добровільної аеронавігаційної солідарності на 2025 та 2026 роки.
Фонд солідарності Євроконтролю був заснований наприкінці 2022 року та фінансується країнами-учасницями Фонду на основі добровільних внесків.
В Україні Фонд є ключовим джерелом фінансування провайдера аеронавігаційного обслуговування "Украерорух", який залишився без власних доходів після закриття неба над Україною на початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Завдання фонду на наступні два роки – "продовжувати підтримувати Україну для забезпечення оперативної готовності при відновленні повітряного сполучення.
Фонд продовжить фокусуватися на витратах, пов'язаних з управлінням повітряним рухом та аеронавігаційним обслуговуванням". Для цього Україна отримає 36 млн євро, які на добровільній основі надають держави-члени Eurocontrol.
У січні цього року повідомлялося, що міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького вивчає можливість відкриття рейсів цивільної авіації під час воєнного стану за умов забезпечення усіх вимог безпеки для літаків, пасажирів та інфраструктури.
Окрім того, найбільший європейський лоукостер Ryanair готує план, який дозволить відновити польоти в Україну протягом чотирьох-шести тижнів після призупинення війни з РФ.
Разом із ним угорський лоукостер Wizz Air також хоче відновити польоти в Україну протягом шести тижнів після оголошення про припинення вогню з Росією.
Наприкінці листопада минулого року повідомлялося, що Авіаційна служба України готова відновити польоти на 95%, але ключовим фактором для цього залишається гарантування безпеки пасажирів.
Перед тим Міністерство розвитку громад і територій за підтримки посольства США розробило "дорожню карту" відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану.
Пізніше заступник міністра фінансів України Олександр Кава заявив, що авіасполучення в Україні може відновитися до завершення бойових дій, проте все буде залежати від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою.
Раніше старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон заявляв, що один з українських аеропортів відновить обслуговування міжнародних авіарейсів до кінця січня 2025 року, тоді обговорювалися аеропорти "Львів" або "Бориспіль".
До того джерело в уряді також повідомило, що авіасполучення буде відновлено до кінця зими 2025 року, і наразі влада шукає ефективні страхові механізми.