202 0

Штучний інтелект може зрівнятися з людиною вже за 5-10 років, – Google DeepMind

Штучний інтелект може зрівнятися з людиною вже за 5-10 років, – Google DeepMind

Генеральний директор Google DeepMind Деміс Гассабіс, заявив, що штучний інтелект, здатний зрівнятися з людиною у розв'язанні будь-якого завдання (AGI), з'явиться у найближчі 5-10 років. 

Про це пише CNBC.

Google DeepMind – це британська компанія штучного інтелекту, заснована у 2010 році, яку в 2014 році придбала компанія Google.

"Я вважаю, що сьогоднішні системи дуже пасивні, але все одно є багато речей, які вони не можуть зробити. Але я думаю, що протягом наступних п’яти-десяти років багато з цих можливостей почнуть виходити на перший план, і ми почнемо рухатися до того, що ми називаємо штучним загальним інтелектом", – сказав Гассабіс.

Гассабіс визначив AGI як "систему, яка здатна демонструвати всі складні можливості, доступні людям".

"Ми ще не зовсім досягли мети. Ці системи дуже вражають певними речами. Але є інші речі, які вони ще не можуть зробити, і перед цим у нас ще є чимало дослідницької роботи", – сказав Гассабіс.

Прогноз Хассабіса дещо відсуває часові рамки для досягнення AGI порівняно з думками його колег у галузі, оскільки вони вважають, що AGI з'явиться ще швидше.

Очікується, що штучний суперінтелект, або ASI, з'явиться після AGI і перевершить людський інтелект. Однак "ніхто насправді не знає", коли станеться такий прорив, зазначив Гассабіс.

Гассабіс сказав, що головна проблема з досягненням загального штучного інтелекту полягає в тому, щоб довести сучасні системи ШІ до точки розуміння контексту з реального світу.

Раніше генеральний директор Anthropic Даріо Амодей спрогнозував, що впродовж шести місяців штучний інтелект виконуватиме до 90% роботи з програмування.

Як повідомлялося, уряд України планує впровадити штучний інтелект в усі ключові сфери управління і до 2030 року увійти до трійки країн-лідерів за рівнем інтеграції рішень на базі ШІ.

У листопаді минулого року у звіті Ради з фінансової стабільності – міжнародного органу, який здійснює моніторинг і дає рекомендації щодо глобальної фінансової системи, зазначалося, що штучний інтелект може потенційно посилити певні вразливості фінансового сектора, незважаючи на такі переваги, як покращена операційна ефективність, відповідність нормативним вимогам, персоналізовані фінансові продукти та розширена аналітика даних.

На початку серпня в Європейському Союзі набув чинності закон про штучний інтелект, який називають першим подібним регуляторним документом у світі.

До того директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що розвиток та поширення технологій штучного інтелекту вдарить по світовому ринку праці "як цунамі".

За її словами, штучний інтелект, ймовірно, вплине на 60% робочих місць у країнах з розвиненою економікою та на 40% робочих місць у всьому світі в найближчі два роки.

У травні 2024 року Рада Європи ухвала першу конвенцію щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту.

Коментувати
Сортувати: