Російське телеком-обладнання для імпортозаміщення на 80% виявилося китайським

Російські оператори зв'язку почали відмовлятися від китайського DWDM-обладнання, яке використовується для прийому та передачі інтернет-трафіку високошвидкісними оптичними мережами. Проте імпортозаміщення виявилося формальним, оскільки російське DWDM-обладнання на 80% складається з китайських компонентів, а російським там є лише софт.
Про це пише The Moscow Times.
За словами представника одного з російських операторів, для цивільного застосування "по-справжньому російського" телеком-обладнання майже не випускають.
Інший співрозповник заявив, що справжня причина "імпортозаміщення" полягає в тому, що китайські вендори без конкурентів і через санкційні ризики підняли ціни в 10 разів, що сильно вдарило по кишені операторів. Таким чином, процес отримання обладнання та послуг із Китаю ускладнився, при цьому раніше встановлені закордонні рішення старіють морально та фізично, вимагаючи заміни.
Також зберігається адміністративний тиск із боку Мінпромторгу РФ, який запровадив бальну систему локалізації та реєстр телекомунікаційного та радіоелектронного обладнання. Компанії, які потрапляють до нього, мають преференції на держзакупівлях.
За оцінками J'son & Partners Consulting, у 2022 залежність російських операторів зв'язку від іноземних DWDM-рішень становила 44,3% при обсязі російського ринку в 9 млрд руб. Даних на 2024 рік немає.
Раніше стало відомо, що іноземні рішення, як і раніше, застосовуються на 95% об'єктів критичної інформаційної інфраструктури Росії. Зокрема, йдеться про російські державні організації, банки, медичні установи, телекомунікаційні та логістичні компанії.
Наприкінці січня цього року стало відомо, що після виходу з Росії міжнародних постачальників програмного забезпечення в російській економіці утворився провал "імпортозаміщених" типів індустріального софту. Так, у галузі нарахували 837 "білих плям" у різних сферах.
Раніше стало відомо, що в Росії компанії з державною участю збільшили закупівлі імпортних серверів та систем зберігання даних, незважаючи на вимогу російської влади переходити на російські розробки.
Наприкінці серпня минулого року повідомлялося, що Міністерство фінансів Росії розробило законопроєкт, який передбачає введення повної заборони на державні закупівлі іноземного програмного забезпечення.
Раніше того ж місяця повідомлялося, що уряд Росії збирається внести до нижньої палати парламенту проєкт закону про спеціальний збір із компаній, які використовують іноземне програмне забезпечення.
У липні російський бізнес поскаржився на провал імпортозаміщення програмного забезпечення.