У "смотрящого за Києвом" Комарницького знайшли $2,6 мільйона готівкою. Суд їх арештував

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт на готівкові кошти на загальну суму $2,58 млн, вилучені в індивідуальних банківських сейфах у межах справи ексдепутата Київської міської ради та бізнесмена Дениса Комарницького.
Таке рішення ВАКС ухвалив 12 березня, повідомляє "Слово і діло".
У матеріалах суду зазначається, що детективи НАБУ провели обшук у банківських сейфах і виявили там $1,05 млн, $480 тисяч і ще $1,05 млн. На думку слідства, ці кошти належать саме Комарницькому, тому суд наклав на них арешт.
Адвокати Комарницького та третьої особи у справі Ксенії Чабан, яка стверджує, що ці кошти належать їй, подали скаргу на це рішення. Суд мав її розглянути 18 березня, проте результати розгляду наразі невідомі.
Операція "Чисте місто"
6 лютого НАБУ провело масштабну операцію "Чисте місто" у межах справи про корупцію у земельній та бюджетній сфері Києва.
Тоді про підозри у справі повідомили 10 осіб, серед них – керівник злочинної організації, ексдепутат Київради і бізнесмен Денис Комарницький, а також заступник голови КМДА Петро Оленич, голова постійної комісії Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв. Затримати вдалося лише 7 з них, самого Комарницького НАБУ оголосило у розшук 10 лютого. У березні стало відомо, що Комарницький зміг виїхати з України за кордон вже після оголошення йому підозри.
Правоохоронці повідомляли, що під час обшуків у фігурантів справи загалом виявили $6,4 млн, 630 тисяч євро та 800 тисяч грн готівкою.
За даними слідства, у результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн. Водночас, завдяки діям правоохоронців, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.
У НАБУ додали, що також викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство у столиці припинити діяльність з торгівлі та надання в оренду приміщень з метою заволодіння його земельною ділянкою для подальшої забудови. Також зафіксовано пропозицію хабара у розмірі $100 000 члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради.
Хто такий Денис Комарницький?
Денис Комарницький – лідер фракції "Блоку Леоніда Черновецького" у Київраді 2008-2010 років і має давні інтереси у будівельній сфері. У 2020 році народний депутат Гео Лерос передав журналістам Bihus.Info флешку із скопійованим вмістом одного з робочих комп’ютерів Комарницького, який учили співробітники СБУ вилучили під час попередніх обшуків. На комп’ютері містилися так звані "понятійки", що стосувалися функціонування будівельного ринку міста.
З опублікованих матеріалів стало відомо, що останніми роками Комарницький був головним "смотрящим" за сферами будівництва та комунального господарства в Києві. Зокрема, компанії, пов'язані з Комарницьким, регулярно отримували від комунальних підприємств Києва великі підряди на будівництва та реконструкції.
У тому числі, він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу в Києві, кошторисна вартість якого за рішенням Київради зросла з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн.
Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах вплив Комарницького в Києві суттєво виріс, а журналісти Bihus.Info називали Комарницького "смотрящим за Києвом від Офісу президента".
Зокрема, журналісти виявили зв’язки Комарницького і народного депутата Миколи Тищенка, які у 2020-му призвели до того, що в список "Слуги народу" на місцевих виборах в Києві потрапили близькі до Комарницького люди. Це спричинило конфлікт в самій політсилі.
У 2020 році в мережі з’явився аудіозапис телефонної розмови між заступником київського міського голови Вячеславом Непопом і Комарницьким. В розмові Комарницький ображає і принижує Непопа, а також погрожує йому.