5 995 132

Біженці почнуть повертатися в Україну з 2027 року, доти відтік населення триватиме, – Нацбанк

Нацбанк у 5 разів скоротив очікування щодо повернення українських біженців

Національний банк України очікує, що чистий відплив мігрантів із країни цього року становитиме близько 200 тис. осіб.

Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку, передає ЕП.

Як передбачається, в 2026 році відплив мігрантів триватиме схожими з цьогорічними темпами (близько 200 тис.).

При цьому НБУ очікує, що чисте повернення розпочнеться лише в 2027 році (близько 100 тис., у попередньому прогнозі – 500 тис. осіб).

Серед причин міграції з України – збереження високих безпекових ризиків, зокрема обстріли Росією всієї території України та теракти проти цивільного населення. Зростала й адаптація українців до життя за кордоном.

Окрім того, продовження термінів перебування в Європейському Союзі та/або перехід на сталі режими перебування з великою ймовірністю стримуватиме активне повернення мігрантів.

Нагадаємо, Рада ЄС затвердила офіційне рішення про продовження дії Директиви щодо тимчасового захисту для українців на території Європейського Союзу ще на рік. Таким чином, дію запровадженої у березні 2022 року директиви про тимчасовий захист, яка є чинною до 4 березня 2026 року, продовжено до 4 березня 2027 року.

Як повідомлялося, це останнє продовження дії директиви про тимчасовий захист. Наразі держави-члени ЄС розглядають кілька сценаріїв майбутнього для українських біженців.

Станом на кінець першого кварталу 2025 року статус тимчасового захисту в ЄС мали трохи більше 4,26 млн громадян, які втекли з України внаслідок російської агресії проти України. Порівняно з кінцем лютого, загальна кількість осіб із тимчасовим захистом у ЄС зменшилася на 45 455 осіб.

Топ коментарі
+19
Аби хоч 5% повернулось в цей "пай" пуцелейби.
показати весь коментар
01.08.2025 16:09 Відповісти
+19
при зеленський шоблі слуг та 🤡...не повернуться навіть ті хто за нього ср* ку драв !!!
показати весь коментар
01.08.2025 16:10 Відповісти
+19
Мля... У циганки на вокзалі спитайте. Надійніше буде.
показати весь коментар
01.08.2025 16:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
А скажіть, мені цікаво: обов'язково працювати у промисловості чи на будівництві, щоб заробляти пристойні гроші, чи є ще варіанти?
показати весь коментар
01.08.2025 16:55 Відповісти
Щоб заробити пристойні гроші треба торгувати. Але то для жидів і треба мати громадянство. В промисловості я працював, весь час літав в відрядження по всьому світу, заробляв нормально, але в таких відрядженнях робота 6 днів в тиждень і 10 годин в день, в мене так було. На будові не прауював і не знаю, але думаю що там не густо.
показати весь коментар
01.08.2025 17:00 Відповісти
Дякую.
показати весь коментар
01.08.2025 17:02 Відповісти
У Нацбанку сьогодні день окуітєльних байок.
показати весь коментар
01.08.2025 16:25 Відповісти
Поки в Україні керує найвеличніший із шайкою риго-гумористів, доти буде відтік населення!
показати весь коментар
01.08.2025 16:28 Відповісти
При цьому НБУ очікує, що чисте повернення розпочнеться лише в 2027 році (близько 100 тис., у попередньому прогнозі - 500 тис. осіб). НБУ.а на яку "зелену маліну" 100000 тисяч повернеться.а чи "зеграбіжники можуть запропонувати цим людям ,якісь кращі умови "заробити кусок хліба" як в ЄС?
показати весь коментар
01.08.2025 16:34 Відповісти
вопще прикольно самі собі брехню пишуть як лектори кпсс
навіщо
яка мета таких побрехеньок крім збурити і роздратувати суспільство
показати весь коментар
01.08.2025 16:34 Відповісти
чистий відплив мігрантів із країни цього року становитиме близько 200 тис. осіб.

я думаю що в цьому році тільки форсувальників Тиси і втікачів через кордони буде не менше 200 тис. А щодо легальних то ще більше
показати весь коментар
01.08.2025 16:38 Відповісти
Відкривайте кордон поширше. Щоб всі бажаючі повернутися змогли протиснутися.
показати весь коментар
01.08.2025 16:51 Відповісти
Так кажуть карти Таро...
показати весь коментар
01.08.2025 16:57 Відповісти
ну хначить вже з 2026 року в європі, і не тільки, почненься масовий дефіцит чемоданів!
показати весь коментар
01.08.2025 16:59 Відповісти
Причім "жорсткий" дефіцит...почнуть варета купляти )))) ...і авоськи
показати весь коментар
03.08.2025 16:08 Відповісти
Повернутись у резервацію з закритими кордонами....це треба бути повним дебілом!!!
показати весь коментар
01.08.2025 17:03 Відповісти
На підставі чого "НБУ очікує"? Житло знищене регенерується за два роки? Відросте новий Донбас у Львівській області?
показати весь коментар
01.08.2025 17:16 Відповісти
Яким чином
Біженці почнуть повертатися в Україну з 2027 року =
Ціни на харчі в Україні - вже європейські: У Нацбанку пояснили, чому деякі продукти дорожчі, ніж у ЄС,
Нацбанк спрогнозував поступове підвищення тарифів на комуналку для населення з наступного року,
Нацбанк спрогнозував уповільнення темпів зростання зарплат
????????????
показати весь коментар
01.08.2025 17:26 Відповісти
А що такого трапиться у 2027 році, що біженці раптом стануть повертатися? Якщо війна на роки, як кажуть усі експерти, військові спікери та політики?
показати весь коментар
01.08.2025 17:47 Відповісти
з чого це раптом люди почнуть повертатися? і чому саме в 2027 році? враження що на стелю подивилися і аби щось бовкнути. я такі прогнози можу видавати пачками в день.
показати весь коментар
01.08.2025 17:59 Відповісти
давай пышный про ППО ещё нассы в ухи
показати весь коментар
01.08.2025 18:06 Відповісти
Що станеться у тому році 27,щоб почали повертатися? Потічуть ріки з молока?
показати весь коментар
02.08.2025 04:38 Відповісти
.....Рада ЄС вирішила продовжити тимчасовий захист для українських біженців до весни 2027 року ,Після закінчення цього періоду країни ЄС повинні самостійно визначитися, як українцям перейти до іншого правового статусу. Зараз ЄС повинен розробити стратегію переходу від тимчасового захисту як для тих, хто бажає залишитися, так і для тих, хто хоче повернутися .....
показати весь коментар
02.08.2025 14:12 Відповісти
дык читати треба поміж рядків
тіпа повернуться 100 тис ажжж із 5 млн що зараз тама
показати весь коментар
02.08.2025 13:18 Відповісти
Повернуться 😅😅😅?? Ви ******* коли люди почнуть з цієї " країни мрії" від зеленського виїзжати.
показати весь коментар
02.08.2025 15:33 Відповісти
повертатись, щоб усіяким хапугам та нікчемам типа НБУшного шниря пишного готувати ухи та профітролі?
та пішов ти пишний накуй! Просто прибрати нбу, як непотрібне зборисько контролюючих ідіотів, разом з гривеню дозволити ходження крипти, Євро та Долара, а пишного писком повазюкати в рибному желе

показати весь коментар
02.08.2025 16:21 Відповісти
>близько 100 тис
Это из скольки миллионов?
показати весь коментар
02.08.2025 17:04 Відповісти
Це навіть не "оптимізм", а скоріше, кретинізм...
показати весь коментар
03.08.2025 09:09 Відповісти
в НБУ завезли білий порошок з ОПи
показати весь коментар
04.08.2025 08:24 Відповісти
А біженці про це знають?

Пс дурень думкую багатіє
показати весь коментар
04.08.2025 09:11 Відповісти
Сторінка 2 з 2