17 512 30

Бюджет України втрачає $900 валютного виторгу на кожній тонні експортованого металобрухту, – "Метінвест"

Бюджет України втрачає $900 валютного виторгу на кожній тонні експортованого металобрухту

Безконтрольний експорт брухту перетворився у справжню проблему для української економіки, адже якщо на початку війни обсяги експорту становили 4 тисячі тонн на місяць, то зараз вони зросли до 50 тисяч.

Про це операційний директор компанії "Метінвест" Олександр Мироненко розповів на Форумі промисловців від Forbes Ukraine, передає пресслужба компанії.

"З кожною тонною вивезеного брухту Україна втрачає близько $800-900 валютного виторгу. Ці кошти могли б залишатися в економіці країни, якби брухт перероблявся на українських підприємствах і йшов на внутрішній ринок або експортувався вже як готова продукція, створюючи нові можливості для розвитку національного виробника", – зауважив Мироненко.

Як повідомлялося, зараз українських металургам бракує щонайменше 300 тис. тонн брухту. При цьому обсяг експорту металобрухту лише зростає: у 2024 році він склав близько 500 тис. тонн.

Через вивезення металобрухту, яке іноді відбувається за "сірими" схемами, бюджет України вже втратив 3 мільярди гривень.

Нагадаємо, наразі Єврокомісія розглядає обмеження на вивезення брухту з ЄС, бо це стратегічна сировина в межах "зеленого курсу".

Топ коментарі
+6
що заважає меткомбінатам викупити весь брухт у трейдерів??? якщо не вистачає тим паче
показати весь коментар
17.09.2025 15:00 Відповісти
+6
Треба просто платити за металобрухт справедливу ціну, а не 4 грн за 1кг - у той час коли новий метал на металобазах доходить до 60грн за 1 кг.
показати весь коментар
17.09.2025 15:21 Відповісти
+5
Во власне нормальні ринкові умови - платіть більше - і металобрухт поволочуть до вас "Метінвест" хоче замінити адмінзаборонами - вивозити не можна , усе нам за безцін
показати весь коментар
17.09.2025 16:09 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ахмєтов на коні!
показати весь коментар
17.09.2025 14:48 Відповісти
Треба просто платити за металобрухт справедливу ціну, а не 4 грн за 1кг - у той час коли новий метал на металобазах доходить до 60грн за 1 кг.
показати весь коментар
17.09.2025 15:21 Відповісти
Схоже, що влада банально не бажає навести лад. Та ж сама ситуація з лісом, деревину вивозять хто як хоче, видобуток бурштину. всі роблять що хочуть. немає контролю і адекватних правил
показати весь коментар
18.09.2025 13:32 Відповісти
Та він же патріот ! Усі вже забули про його бойовнічу молодість у Северодонецьку.
показати весь коментар
17.09.2025 16:20 Відповісти
ахметка придивився до нової яхти.
терміново, все закрити! заборонити!
все бабло мітінвесту!
і державні дотації!
агов, дебілка свириденка, тебе навіщо туди посадили?
показати весь коментар
17.09.2025 14:57 Відповісти
сірі схеми показують, що держава не регулює як слід, створює правила які не зручні і не задовольняють потреб
показати весь коментар
18.09.2025 13:30 Відповісти
що заважає меткомбінатам викупити весь брухт у трейдерів??? якщо не вистачає тим паче
показати весь коментар
17.09.2025 15:00 Відповісти
Ціна.
Вона завжди заважає. Вони хочуть безкоштовно. А краще з компенсацією з бюджету.
Як було (а може і є) з вугіллям.
показати весь коментар
17.09.2025 16:55 Відповісти
Як так , при такій кількості контролюючих органів??? Корупція , чи москалі винні ?
показати весь коментар
17.09.2025 15:06 Відповісти
Во власне нормальні ринкові умови - платіть більше - і металобрухт поволочуть до вас "Метінвест" хоче замінити адмінзаборонами - вивозити не можна , усе нам за безцін
показати весь коментар
17.09.2025 16:09 Відповісти
Тупость глаголите.))) Тут не в рынке и не в цене дело, а в валюте. За доллары лом вывозится, а доллары назад не ввозят.))) Обьясню популярно на электричестве. Его сейчас начнут продавать в Европу, устроив в Украине очередной блекаут, хоть в Европе електричество уже дешевле. Так-же было и с подсолнечным маслов в 2023-м, когда его пихали в Китай, а нам хрен оставляли. Но эти прописные истины не для интеллекта улитки.
показати весь коментар
18.09.2025 19:37 Відповісти
Це фантазії Регата Ахметова. Його за кордоном приймають за патріота !
показати весь коментар
17.09.2025 16:17 Відповісти
"З кожною тонною вивезеного брухту Україна втрачає близько $800-900 валютного виторгу"

по-моему какой-то бред. сколько тогда стоит 1 тонна металлолома, если на ней теряют такие суммы?
показати весь коментар
17.09.2025 15:06 Відповісти
Втрачають на нереалізованій переробці втраченого металобрухту.
показати весь коментар
17.09.2025 19:40 Відповісти
"Втрачають на нереалізованій переробці втраченого металобрухту"

от перестановки слагаемых сумма не меняется. сколько тогда стоит переработка одной тонны металлолома, чтобы потерять на ней такие суммы?
показати весь коментар
18.09.2025 00:35 Відповісти
Якщо Ахмєткині яхти поздавати на металобрухт, то втрати від експорту можна перекрити.
показати весь коментар
17.09.2025 15:31 Відповісти
а он разве не выставил их на продажу? была же инфа, что и самолеты продает, и яхту
показати весь коментар
18.09.2025 09:10 Відповісти
Ну, якщо він дійсно продав свій дорогий металобрухт нехай підвищує закупівельну ціну металобрухту і тоді народ щось нашкрябає і здасть.
показати весь коментар
18.09.2025 12:19 Відповісти
Уся країна повинна працювати на збагачення Регата Ахметова ! Які можуть бути поставки металобрухту в обход Метінвесту !
показати весь коментар
17.09.2025 16:16 Відповісти
підіймати питання треба і шукати легальне рішення, щоб не розпорошувати потік металобрухту
показати весь коментар
18.09.2025 13:33 Відповісти
...махмут має сидіти в тюрмі, заводи повернути у власність держави, а вже потім продати на аукціоні, так, як це відбувається у цивілізованому світі.
показати весь коментар
17.09.2025 17:40 Відповісти
а когда это государство у нас стало эффективным собственником? или очередной Ермак захотел себе еще и металлургический заводик?
показати весь коментар
18.09.2025 09:08 Відповісти
Очисні не примушуйте врубати - грошей нема, по ринковій ціні металобрухт не примушуйте покупати - грошей нема.
показати весь коментар
17.09.2025 17:51 Відповісти
с таким подходом государства скоро убьем свою металлургию и будем турков, или индусов выручать
показати весь коментар
18.09.2025 09:07 Відповісти
Щось я не бачу убитого горем металурга Ахметку,що не рік,то пару-трійку мільярдів до авляє в карман,так що співайте цю пісеньку для лохів
показати весь коментар
18.09.2025 16:19 Відповісти
Не забувайте про тарифи на електроенергію. Вони вбивають металургію. Тарифи на залізничні перевезення вбивають металургію. Дороге вугілля не з окупованих територій вбиває металургію. А ще правовий тиск, демпінг з боку конкурентів, відсутність державної підтримки, несправедливі тарифи країн - імпортерів... Але ми віримо в нашого Рінатика! Він все подолає. Що б не сталося: війни, епідемії, а його статки ростуть з року в рік.
показати весь коментар
18.09.2025 11:41 Відповісти
Пишіть правильно-втрачає 800 доларів на тоні Ахметка,вічногололна мразота не хоче давати народу нормальну ціну,а хоче в свої бездонні кармани ще мільярд.
показати весь коментар
18.09.2025 16:14 Відповісти
Не тупи. Тебе сказали что бюджет теряет, значит так и есть. Ахметов заработает и без дебилов при власти. А вот государство хрен где деньги возмёт, кроме как с тебя налогами содрать.
показати весь коментар
18.09.2025 19:30 Відповісти
Мне аж интересно кто там уселся на потоках металлолома, что столько лет ему ничего не сделают. А ведь проблема лома тянется уже десятилетиями. Может это Пинчука золотая жила?
показати весь коментар
18.09.2025 19:32 Відповісти