930 10

Імпорт електроенергії в Україну за тиждень зріс на 64%. ІНФОГРАФІКА

Імпорт електроенергії в Україну за тиждень зріс на 64%

За робочий тиждень 13-17 жовтня до енергосистеми України було імпортовано 56,5 тис. МВт-год, що на 64% більше, ніж тижнем раніше (34 тис. МВт-год).

Як пише ExPro, попит на електроенергію з Європейського Союзу стабільно зростає, проте використання доступних перетинів залишається далеким від максимального.

Як зазначається, такі тенденції можуть посилитися після запровадження обмежень споживання для промисловості.

Імпорт електроенергії в Україну за тиждень зріс на 64%

На початку жовтня повідомлялося, що імпорт електроенергії в Україну за вересень цього року знизився на 47% порівняно з попереднім місяцем – до майже 140 тис. МВт-год. Порівняно з вереснем минулого року імпорт електроенергії скоротився майже на 70%. При цьому у вересні 2025 року Україна експортувала 635 тис. МВт-год електроенергії, що на 41% більше за обсяги серпня. Показник є рекордним з початку інтеграції з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

Як повідомлялося, Україна за перше півріччя 2025 року імпортувала енергоресурсів на суму $4,86 млрд, тоді як доходи від експорту склали лише $0,12 млрд. Порівняно з аналогічним періодом 2024 року витрати на імпорт зросли на 14,4%, а доходи від експорту – на 20,6%.

Нагадаємо, в п'ятницю, 17 жовтня, "Укренерго" вперше з лютого ввело обмеження для промисловості протягом усього дня.

У четвер, 16 жовтня, через складну ситуацію в енергосистемі у Києві, Київській, Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській та частині Хмельницької і Черкаської областей запроваджені аварійні відключення світла.

Топ коментарі
+6
Посил зрозумілий - завтра або післязавтра побачимо "новину" про підвищення цін на еленергію.
показати весь коментар
20.10.2025 16:42 Відповісти
+1
Потрібно розвивати власну генерацію, Україна щороку може спалювати 1 трлн тон відходів агро та деревообробної сфери, це гроші які лежать під ногами. В Україні виробляється обладнання для спалювання цих відходів і перетворення їх на пар, який може рухати парові двигуни та турбіни і виробляти електроенергію. Потрібно розбудовувати малу генерацію, акумуляторні станції які можуть акумулювати електроенергію і сглажувати пікові навантаження! Влада має працювати над цим а не робити ідіотські заяви про невідворотність блекаутів!
показати весь коментар
20.10.2025 16:54 Відповісти
+1
Сьогодні на цей час закачили з Польщі і Угорщини >460 МГВ і стільки ж викачали в Молдову і Румунію.- https://censor.net/biz/news/3580667/import-***************-v-********-za-tyjden-zris-na-64
показати весь коментар
20.10.2025 16:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Посил зрозумілий - завтра або післязавтра побачимо "новину" про підвищення цін на еленергію.
показати весь коментар
20.10.2025 16:42 Відповісти
Потрібно розвивати власну генерацію, Україна щороку може спалювати 1 трлн тон відходів агро та деревообробної сфери, це гроші які лежать під ногами. В Україні виробляється обладнання для спалювання цих відходів і перетворення їх на пар, який може рухати парові двигуни та турбіни і виробляти електроенергію. Потрібно розбудовувати малу генерацію, акумуляторні станції які можуть акумулювати електроенергію і сглажувати пікові навантаження! Влада має працювати над цим а не робити ідіотські заяви про невідворотність блекаутів!
показати весь коментар
20.10.2025 16:54 Відповісти
Звернення до Кабінету Міністрів України можна надіслати поштою на адресу: вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008. Також можна подати електронне звернення через електронну форму на сайті Урядового контактного центру або надіслати на електронну адресу [email protected]. Для отримання усної консультації або подання звернення можна зателефонувати на Урядову гарячу лінію за номером 1545 (дзвінки безкоштовні з мобільних та стаціонарних мереж).

Я думаю, що до Ваших вельми слушних пропозицій там дослухаються, приймуть до уваги і почнуть виконувати.
показати весь коментар
20.10.2025 17:06 Відповісти
Ігорьок! Захоплюй владу в країні - і розбудовуй малу генерацію! Ми тебе підтримаємо!
показати весь коментар
21.10.2025 00:23 Відповісти
я розумію проблему, тому хоч і не комфортно, обігрівач не включаю, сподіваюсь на розуміння і інших громадян, звичайно це не стосуються молодих батьків, у яких першолітки "пісяють" і "какають".
показати весь коментар
20.10.2025 16:47 Відповісти
на зайобуй себе! включай обігрівач! але не в пікові години! АЕС же ж не прикрутиш, з них електрику ж треба споживати!
показати весь коментар
21.10.2025 00:21 Відповісти
Сьогодні на цей час закачили з Польщі і Угорщини >460 МГВ і стільки ж викачали в Молдову і Румунію.- https://censor.net/biz/news/3580667/import-***************-v-********-za-tyjden-zris-na-64