"Собівартість квитка на потяг в чотири рази більша": Свириденко розповіла про дотації для "Укрзалізниці"

свириденко

Кабінет Міністрів виділив 13 мільярдів гривень з резервного фонду держбюджету на фінансування "Укрзалізниці" у 2025 році. Ще 16 мільярдів компанія отримає від держави наступного року.

Про це розповіла прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, передає Радіо Свобода.

"Всі 16 мільярдів це різниця квитка в касі і його собівартості", – зазначила очільниця уряду.

Свириденко зауважила, що собівартість квитків на потяги в кілька разів вища за актуальні ціни.

"Наприклад, квиток до Херсона коштує приблизно 200 гривень, а його реальна собівартість у чотири рази більша", – уточнила урядовиця.

Вона пояснила, що раніше збитки від пасажирських перевезень "Укрзалізниці" покривали за рахунок доходів від вантажних перевезень, але цьогоріч вперше утворився суттєвий дисбаланс.

Найбільших втрат компанія зазнала у перевезенні металургії та вугілля, додав голова правління "Укрзалізниці" Олександр Перцовський. За його словами, раніше саме ці категорії складали 60% обсягу вантажних перевезень компанії.

"Більше половини обсягів вантажу ми втратили через наближення фронту", – зазначив голова компанії.

Водночас продаж квитків на потяги "Укрзалізниці" дальнього слідування приносить компанії 7 мільярдів гривень доходів, водночас видатки компанії на пасажирський напрямок – 20 млрд грн, зазначив Перцовський.

За його словами, це кошти платників податків, тому у якості соціального зобовʼязання "Укрзалізниця" запропонувала програму підтримки "УЗ-3000". Вона передбачає кожному українцю безкоштовні 3000 кілометрів на поїздки в далекому сполученні на внутрішні рейси по Україні.

"Ця програма розгортається паралельно зі стартом системної компенсації реальної собівартості пасажирських перевезень. Це покращить ситуацію для залізниці, а разом із тим збереже доступність подорожей для всіх українців", – додав голова "Укрзалізниці",

Як повідомлялося, 1 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що доручив розробити програму транспортної підтримки, в межах якої "Укрзалізниця" запропонувала надати українцю можливість безкоштовно проїхати 3 тисячі кілометрів поїздом.

Топ коментарі
+23
"Дорогий наш ЗЄльоний преЗЄдент, дорога премьєр -міністерка Свістуленко, звертаються до вас бійці №-ного підрозділу.
Включіть нас також у програму безкоштовного проїзду на Укрзалізниці, аби ми могли у вагонах підвозити людей та ********** на нуль. Бо на джип скільки не скиглимо на всіх ресурсах ніхто не донатить - скінчились у пенсионерів і решти людей гроші.

ганьба слухати весь час на всіх каналах прохання Воїнів зібрати гроші на джип !!!
у той час коли міліарди викидаються на покатушки в Буковель

.
показати весь коментар
04.11.2025 17:37 Відповісти
+14
Чомусь поки керівником Укрзалізниці був Кирпа залізниця не була збитковою. Може в керівництві повинні бути люди, які розуміють як працює залізниця? І навіщо там наглядова рада? Що вона зробила , щоб залізниця не була збитковою? Просто брала і продовжує брати колосальні зарплати нічого не роблячи?
показати весь коментар
04.11.2025 19:01 Відповісти
+10
А тим часом.... Держборг України перевищив вже 8 трильйонів грн !
Борг Укрзалізниці - 60,6 млрд грн
показати весь коментар
04.11.2025 17:29 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А тим часом.... Держборг України перевищив вже 8 трильйонів грн !
Борг Укрзалізниці - 60,6 млрд грн
показати весь коментар
04.11.2025 17:29 Відповісти
Укрзалізниця один із самих корумпованих органів від тендерних закупівель до перевезень вантажів. Це насос для викачки коштів з держбюджету. Потрібно показати західним партнерам куди ідуть їхні кошти. Жахлива історія яка немає кінця!
показати весь коментар
04.11.2025 19:25 Відповісти
у той час коли міліарди викидаються на покатушки в Буковель

.
показати весь коментар
04.11.2025 17:37 Відповісти
Україна почала нове "велике крадівництво" - на залізниці грають баблом партнерів на бюджет України заради популізму бонусів для пасажирських перевезень.НАСПРАВДІ європейців ********^ись поповнювати офшори ригомародеоні та тягти їх на перевибори себе, вони вже дають голоси за партіїї Ху у Європі.

Єврокомісія у звіті оцінює кожну сферу політики за пʼятьма ступенями готовності:

"рання стадія" (early stage);
"певний рівень готовності" (some level of preparation);
"помірна готовність" (moderately prepared);
"хороший рівень готовності" (good level of preparation);
"просунутий рівень" (well advanced).

Таким чином, у напрямі "боротьба з корупцією" Єврокомісія надала Україні оцінку другого ступеня, тобто "певний рівень готовності".
показати весь коментар
04.11.2025 18:00 Відповісти
ККД маленький через монопольне становище на ринку, ось і втрати.
показати весь коментар
04.11.2025 17:44 Відповісти
їпаць.... на ЗСУ грошей нема, а на якусь х..ню є? 3к кілометрів, це в сибірь зразу їхати????
показати весь коментар
04.11.2025 18:36 Відповісти
Ну це ж логічно, як для стюардеси - якщо люди отримують мало, а квиткі дорогі, почати роздавати людям їхнє ж бабло.

Не розібратися з дотаційною Укрзалізницею та її їбаною наглядовою радою.
Не робити адресну допомогу.
Не підняти рівень життя громадян (це для брехливих блазнів взагалі не досяжно).
показати весь коментар
04.11.2025 18:51 Відповісти
Чомусь поки керівником Укрзалізниці був Кирпа залізниця не була збитковою. Може в керівництві повинні бути люди, які розуміють як працює залізниця? І навіщо там наглядова рада? Що вона зробила , щоб залізниця не була збитковою? Просто брала і продовжує брати колосальні зарплати нічого не роблячи?
показати весь коментар
04.11.2025 19:01 Відповісти
а чого ж той геніальний менеджер застрелився?
га???
мабуть не хотів сидіти за розкрадання?
показати весь коментар
05.11.2025 06:04 Відповісти
Ти статтю не читав, чи просто тупий?
Доход УЗ генерують вантажні перевезення, більшість - це маршрутні перевезення (руда, вугілля, буд матеріали і т.і.). Зараз це все скоротилося і нема грошей. А ще підприємстіа олігархів (Ахметова зокрема) вже років 25 мають пільги на перевезення, а це міл'ярди грн/рік.
показати весь коментар
05.11.2025 09:32 Відповісти
А наглядові ради не скоротилися, і зарплати в них не зменшуються, а зростають
показати весь коментар
05.11.2025 11:11 Відповісти
Хвора людина цей зельцман! Маніяк рейтингів та виборів, і всього чуть-чуть зради країни...
показати весь коментар
04.11.2025 19:11 Відповісти
Якже чомусь не бути збитковим, якщо уряд очолює єрмаковська пройдисвітка, а міністерства очолюють такі ж, як вона, пройдисвіти!
показати весь коментар
04.11.2025 19:13 Відповісти
кажется кто-то хочет прибарахлиться напоследок. не срывать же большую приватизацию из-за какой-то войны. стратегические планы у каждого свои. к тому же лучше делать то что умеешь - мародерь и беги.
показати весь коментар
04.11.2025 19:49 Відповісти
Занадто геніально щоб зрозуміти, як безкоштовний проїзд фінансово підтримає Укрзалізницю?
показати весь коментар
04.11.2025 19:52 Відповісти
Крабельна сосна---чому ЗСУ постійно просять гроші на техніку і амуніцію,а держава проводить піарські виплати? Ти совість маєш???
показати весь коментар
04.11.2025 20:12 Відповісти
Квиток в чотири рази дорожче, за той самий обісцяний унітаз, який смикає в різні боки
показати весь коментар
04.11.2025 20:33 Відповісти
і хто розкрадає гроші УЗ
показати весь коментар
04.11.2025 21:38 Відповісти
А який ККД отих наглядових рад ???
показати весь коментар
04.11.2025 23:23 Відповісти
У Укрзалізниці збитки 16 мільярдів через різницю квитка в касі і його собівартості тому ми вирішили щей безоплатно возити пассажирів 🙄
показати весь коментар
05.11.2025 08:40 Відповісти
Укрзалізниця. Українська залізниця. З назви все зрозуміло.
показати весь коментар
05.11.2025 09:24 Відповісти
дебілка свириденка!
то підніми ціни, до "прибутку", і залізницею взагалі перестануть користуватися.
бо, ідея перестати красти, а краще віддати залізницю у приватні руки, то ж треба попрощатися з дубайськими квартирами та іспанськими хатинками....
показати весь коментар
05.11.2025 09:33 Відповісти
Все йде до приватизації УЗ. В вартість збиткова лише для приміських перевезень і частково плацкартний. Купе та люкс прибуткові. На Хмельниччині колись ходив приватний ************* короткий потяг - квитки захмарні постійно
показати весь коментар
05.11.2025 09:55 Відповісти
Кожного року починається одна і та сама пісня. На скільки Укрзалізниця біднесенька і які в нас збиткові пасажироперевезення. А те, що квитки постійно неможливо купити, що за кордон, що по Україні (взагалі не дешеві доречі), так це прийнято не помічати.
показати весь коментар
05.11.2025 11:20 Відповісти
Стюардеса перекваліфікувалась у провідницю?
показати весь коментар
05.11.2025 12:19 Відповісти