"Собівартість квитка на потяг в чотири рази більша": Свириденко розповіла про дотації для "Укрзалізниці"

свириденко

Кабінет Міністрів виділив 13 мільярдів гривень з резервного фонду держбюджету на фінансування "Укрзалізниці" у 2025 році. Ще 16 мільярдів компанія отримає від держави наступного року.

Про це розповіла прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, передає Радіо Свобода.

"Всі 16 мільярдів це різниця квитка в касі і його собівартості", – зазначила очільниця уряду.

Свириденко зауважила, що собівартість квитків на потяги в кілька разів вища за актуальні ціни.

"Наприклад, квиток до Херсона коштує приблизно 200 гривень, а його реальна собівартість у чотири рази більша", – уточнила урядовиця.

Вона пояснила, що раніше збитки від пасажирських перевезень "Укрзалізниці" покривали за рахунок доходів від вантажних перевезень, але цьогоріч вперше утворився суттєвий дисбаланс.

Найбільших втрат компанія зазнала у перевезенні металургії та вугілля, додав голова правління "Укрзалізниці" Олександр Перцовський. За його словами, раніше саме ці категорії складали 60% обсягу вантажних перевезень компанії.

"Більше половини обсягів вантажу ми втратили через наближення фронту", – зазначив голова компанії.

Водночас продаж квитків на потяги "Укрзалізниці" дальнього слідування приносить компанії 7 мільярдів гривень доходів, водночас видатки компанії на пасажирський напрямок – 20 млрд грн, зазначив Перцовський.

За його словами, це кошти платників податків, тому у якості соціального зобовʼязання "Укрзалізниця" запропонувала програму підтримки "УЗ-3000". Вона передбачає кожному українцю безкоштовні 3000 кілометрів на поїздки в далекому сполученні на внутрішні рейси по Україні.

"Ця програма розгортається паралельно зі стартом системної компенсації реальної собівартості пасажирських перевезень. Це покращить ситуацію для залізниці, а разом із тим збереже доступність подорожей для всіх українців", – додав голова "Укрзалізниці",

Як повідомлялося, 1 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що доручив розробити програму транспортної підтримки, в межах якої "Укрзалізниця" запропонувала надати українцю можливість безкоштовно проїхати 3 тисячі кілометрів поїздом.

Топ коментарі
+23
"Дорогий наш ЗЄльоний преЗЄдент, дорога премьєр -міністерка Свістуленко, звертаються до вас бійці №-ного підрозділу.
Включіть нас також у програму безкоштовного проїзду на Укрзалізниці, аби ми могли у вагонах підвозити людей та ********** на нуль. Бо на джип скільки не скиглимо на всіх ресурсах ніхто не донатить - скінчились у пенсионерів і решти людей гроші.

ганьба слухати весь час на всіх каналах прохання Воїнів зібрати гроші на джип !!!
у той час коли міліарди викидаються на покатушки в Буковель

.
показати весь коментар
04.11.2025 17:37 Відповісти
+14
Чомусь поки керівником Укрзалізниці був Кирпа залізниця не була збитковою. Може в керівництві повинні бути люди, які розуміють як працює залізниця? І навіщо там наглядова рада? Що вона зробила , щоб залізниця не була збитковою? Просто брала і продовжує брати колосальні зарплати нічого не роблячи?
показати весь коментар
04.11.2025 19:01 Відповісти
+10
А тим часом.... Держборг України перевищив вже 8 трильйонів грн !
Борг Укрзалізниці - 60,6 млрд грн
показати весь коментар
04.11.2025 17:29 Відповісти

Завантаження...