"Рішення вже прийнято": В уряді не планують скасовувати дозвіл на виїзд за кордон для чоловіків до 23 років

Чи скасують дозвіл на виїзд за кордон для чоловіків до 23 років

Українська влада не веде переговорів із міжнародними партнерами про скасування дозволу на виїзд за кордон для чоловіків віком до 23 років.

Про це міністр соціальної політики Денис Улютін розповів в інтерв’ю українській редакції Forbes.

"Рішення вже прийнято", – сказав Улютін, коментуючи можливість скасування такого дозволу.

За його словами, це питання під час переговорів з міжнародними партнерами не обговорюється.

Водночас Улютін визнав, що за оцінками європейських партнерів, після запровадження такого дозволу до країн ЄС могли виїхати близько 400 тисяч українських чоловіків віком до 23 років. Однак українська сторона такої статистики не веде, зазначив міністр.

"Підтвердити чи спростувати не можу, бо не ведемо статистику", – сказав Улютін.

Дозвіл на виїзд чоловікам за кордон

Як повідомлялося, з 28 серпня 2025 року чоловіків віком від 18 до 22 років включно розпочали випускати за кордон. Відповідні зміни до своєї постанови Кабмін ухвалив на виконання доручення президента Володимира Зеленського.

Вже на початку жовтня минулого року повідомлялося, що 41% роботодавців в Україні відчули вплив на заповнення вакансій від рішення про дозвіл чоловікам 18-22 років безперешкодно перетинати кордон.

Вже в листопаді канцлер ФРН Фрідріх Мерц у розмові з президентом Володимиром Зеленським обговорював питання збільшення кількості виїздів молодих українських чоловіків до Європейського Союзу. А у січні цього року Мерц прямо звертався до Зеленського з проханням обмежити виїзд молодих українських чоловіків.

Топ коментарі
+22
один з найбільших ударів зеленського і його команди, по обороноздатності країни, на роки вперед...
показати весь коментар
10.04.2026 17:20 Відповісти
+16
Водночас Улютін визнав, що за оцінками європейських партнерів, після запровадження такого дозволу до країн ЄС могли виїхати близько 400 тисяч українських чоловіків віком до 23 років. Однак українська сторона такої статистики не веде, зазначив міністр. Джерело: https://censor.net/n3609878, а чому не веде? Чи майбутнє України нікого не цікавить, набити кишені тут й зараз а там будь що буде?
показати весь коментар
10.04.2026 16:05 Відповісти
+14
Дивує вся ця вибірковість у цьому питанні? Це взагалі відповідає Конституції? Наприклад, чому до 23 років можна, а у 24 вже ні? (вже мовчу про всіх інших). Де тут логіка і як це пояснюється?
показати весь коментар
10.04.2026 17:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Водночас Улютін визнав, що за оцінками європейських партнерів, після запровадження такого дозволу до країн ЄС могли виїхати близько 400 тисяч українських чоловіків віком до 23 років. Однак українська сторона такої статистики не веде, зазначив міністр. Джерело: https://censor.net/n3609878, а чому не веде? Чи майбутнє України нікого не цікавить, набити кишені тут й зараз а там будь що буде?
показати весь коментар
10.04.2026 16:05 Відповісти
Смішний ти. Молодь знадобиться і за кордоном, щоб працювала на їхню економіку. А передпенсійні старпери кому потрібні? Правильно, не потрібні ні тим, ні цим. Тому їх і відправляють на фронт. Тут все продумано і домовлено.
показати весь коментар
10.04.2026 22:29 Відповісти
один з найбільших ударів зеленського і його команди, по обороноздатності країни, на роки вперед...
показати весь коментар
10.04.2026 17:20 Відповісти
Більшість з цих хлопців чудово впишуться в генофонд європейських країн і вже ніколи не повернуться в "країну вільних людей". Однозначно, це пабєда зелених виродків...
показати весь коментар
10.04.2026 17:38 Відповісти
Так задумано,українську націю знищать внутрішні вороги!Б'ють в саме слабке демографічне місце!Бачити прогалину 21-24 років?
показати весь коментар
10.04.2026 22:05 Відповісти
Плювати Зеленьський хтів на твої " прогалини". Зеленьському рєйтінги потрібні серед ухилянті і зебілів.
показати весь коментар
10.04.2026 22:53 Відповісти
Дивує вся ця вибірковість у цьому питанні? Це взагалі відповідає Конституції? Наприклад, чому до 23 років можна, а у 24 вже ні? (вже мовчу про всіх інших). Де тут логіка і як це пояснюється?
показати весь коментар
10.04.2026 17:44 Відповісти
подивіться склад населення по віковим групам і вам стане все зрозуміло, Україну "зачищають".
показати весь коментар
10.04.2026 22:10 Відповісти
Більшість українців цього і досі не розуміє.
показати весь коментар
10.04.2026 22:30 Відповісти
Ти менше ту " рпрогалину" розчухуй. У віх війнаї на виживання країни мобілізовували з 18 років.
показати весь коментар
10.04.2026 22:54 Відповісти
Дивує що язик підарів і секту упц мп заборонити це порушення свободи , а ось заборонити чи дозволити виїзд ні ...
показати весь коментар
11.04.2026 00:41 Відповісти
Логіка є. Народ зрозумів цю логіку влади і дезертирством відповідає на заклики урядовців їх захистити
показати весь коментар
10.04.2026 18:13 Відповісти
... не тільки удар по обороноздатності, але і по цілому організму життєдіяльності країни ...
показати весь коментар
10.04.2026 18:23 Відповісти
Жесть, пейсаті зачищають територію від людей! Молодь виїде, ті хто залишився, згодом стануть пенсіонерами та помруть, а на замінити буде ніким
показати весь коментар
10.04.2026 19:27 Відповісти
З точки зору збереження держави таке рішення не має логіки і виправдання.
показати весь коментар
10.04.2026 20:22 Відповісти
геть не зрозуміло влада діе, коли всі розбіглись вони знову закривают двері. навіщо ці дурні дії?
показати весь коментар
10.04.2026 20:59 Відповісти
А коли для всіх інших відкриють кордони? Бо зараз з Країни Мрій, крім 400 тис. хто виїхав, хочуть без перебільшення виїхати МІЛЬЙОНИ людей. Відкрийте ворота концтабору для бідних!
показати весь коментар
10.04.2026 21:19 Відповісти
Всі інші за кордоном не потрібні.
показати весь коментар
10.04.2026 22:33 Відповісти
Наскільки законна така вибірковість кому виїжджати , кому воювати?? Хто сказав що обов'язки не з 18 років в з 25? ригоанальні кідори пварталівці??
показати весь коментар
11.04.2026 00:42 Відповісти