3 742 20

Китайська BYD хоче поглинути заводи інших автовиробників у Європі

BYD хоче поглинути заводи інших автовиробників у Європі

Китайський автовиробник BYD Co. веде переговори з корпорацією Stellantis NV та іншими європейськими автовиробниками щодо поглинання недозавантажених заводів у регіоні.

Як заявила виконавча віцепрезидентка компанії Стелла Лі, найбільший у світі продавець електромобілів обговорює потенційні угоди щодо придбання заводів у європейських країнах, зокрема в Італії, передає Bloomberg.

"Ми розмовляємо не лише зі Stellantis, ми розмовляємо й з іншими компаніями. Ми шукаємо будь-який доступний завод у Європі, тому що ми хочемо використовувати такі вільні потужності", – сказала Лі.

Партнерство в Європі

Її словам є результатом плану, оприлюдненого Stellantis на початку цього місяця, щодо тіснішої співпраці з партнером Leapmotor у Європі, де два іспанські заводи виробників Fiat та Peugeot планують виробляти електромобілі для китайської компанії.

Інші європейські автовиробники також стикаються з високими витратами та жорсткою конкуренцією і відкриті для аналогічних китайських угод.

Раніше Bloomberg писав, що Stellantis може укласти більше угод з одним або кількома китайськими виробниками для вирішення проблеми надлишкових потужностей у Європі.

Автомобільні заводи

Окрім того, за слоами Лі, BYD хотіла б керувати заводами самостійно, а не через спільні підприємства, оскільки це "простіше".

Лі розповіла, що що Італія входить до "короткого списку" країн, що представляють інтерес для такої угоди. У довгостроковій перспективі такі країни, як Франція, також цікаві через низькі ціни на електроенергію, сказала Лі.

Окремо BYD розглядає можливість придбання традиційних брендів у регіоні, які можуть мати труднощі.

Продажі електромобілів

Як повідомлялося, експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до електрокарів.

До того повідомлялося, що провідний китайський виробник електрокарів BYD зафіксував скорочення чистого прибутку на 38% у четвертому кварталі 2025 року порівняно з аналогічним періодом 2024 року.

У квітні 2026 року український автопарк поповнили 3007 автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Відносно квітня минулого року попит на електромобілі знизився на 48%, а порівняно з березнем 2026 року – зріс на 49%.

До того стало відомо, що високі ціни на бензин у світі підштовхнули попит на електромобілі, що спричинило рекордні березневі продажі в цьому сегменті. У Європі зафіксовано зростання на 37% до рекордного рівня майже 540 тис. реалізованих електромобілів.

У березні в Україні зареєстрували 2021 електромобіль. Порівняно з березнем попереднього року попит на електрокари впав на 63%, проте щодо лютого 2026 року зріс на 88%. Основну частку зареєстрованих електромобілів сформували легкові авто – 1910 одиниць.

Топ коментарі
+12
Були часи, коли європейці відкривали заводи в Китаї, бо там дешевша робоча сила. Ці часи, схоже, закінчуються. Тут помилка європейців (ми теж європейці) схожа на помилку з російською нафтою. Спочатку ти купуєш дешеву нафту (авто), а потім вони відіжруться і попруть тебе завойовувати...
показати весь коментар
14.05.2026 09:10 Відповісти
+7
В Заходу є така фішка "вирощувати монстрів" . Кацапів - молода демократія , китайців -дешева рабсила . Корейців- відгодували ООНівським хлібом-рисом щоб було їм з чого ракети клепати . І так усіх падлюк по світу
показати весь коментар
14.05.2026 10:10 Відповісти
+6
В ЕС уже є китайські авто але поки не значна кількість, я взвгвлі не розумію чим думають уряди країн допускаючи китайські авто на ринок ЕС, це і дурню зрозуміло що в тому становищі в якому знаходиться ЕС це просто смерть для усього що зв'ано з авто виробництвом.
показати весь коментар
14.05.2026 10:19 Відповісти

Завантаження...