Китайська BYD хоче поглинути заводи інших автовиробників у Європі

Китайський автовиробник BYD Co. веде переговори з корпорацією Stellantis NV та іншими європейськими автовиробниками щодо поглинання недозавантажених заводів у регіоні.
Як заявила виконавча віцепрезидентка компанії Стелла Лі, найбільший у світі продавець електромобілів обговорює потенційні угоди щодо придбання заводів у європейських країнах, зокрема в Італії, передає Bloomberg.
"Ми розмовляємо не лише зі Stellantis, ми розмовляємо й з іншими компаніями. Ми шукаємо будь-який доступний завод у Європі, тому що ми хочемо використовувати такі вільні потужності", – сказала Лі.
Партнерство в Європі
Її словам є результатом плану, оприлюдненого Stellantis на початку цього місяця, щодо тіснішої співпраці з партнером Leapmotor у Європі, де два іспанські заводи виробників Fiat та Peugeot планують виробляти електромобілі для китайської компанії.
Інші європейські автовиробники також стикаються з високими витратами та жорсткою конкуренцією і відкриті для аналогічних китайських угод.
Раніше Bloomberg писав, що Stellantis може укласти більше угод з одним або кількома китайськими виробниками для вирішення проблеми надлишкових потужностей у Європі.
Автомобільні заводи
Окрім того, за слоами Лі, BYD хотіла б керувати заводами самостійно, а не через спільні підприємства, оскільки це "простіше".
Лі розповіла, що що Італія входить до "короткого списку" країн, що представляють інтерес для такої угоди. У довгостроковій перспективі такі країни, як Франція, також цікаві через низькі ціни на електроенергію, сказала Лі.
Окремо BYD розглядає можливість придбання традиційних брендів у регіоні, які можуть мати труднощі.
Продажі електромобілів
Як повідомлялося, експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до електрокарів.
До того повідомлялося, що провідний китайський виробник електрокарів BYD зафіксував скорочення чистого прибутку на 38% у четвертому кварталі 2025 року порівняно з аналогічним періодом 2024 року.
У квітні 2026 року український автопарк поповнили 3007 автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Відносно квітня минулого року попит на електромобілі знизився на 48%, а порівняно з березнем 2026 року – зріс на 49%.
До того стало відомо, що високі ціни на бензин у світі підштовхнули попит на електромобілі, що спричинило рекордні березневі продажі в цьому сегменті. У Європі зафіксовано зростання на 37% до рекордного рівня майже 540 тис. реалізованих електромобілів.
У березні в Україні зареєстрували 2021 електромобіль. Порівняно з березнем попереднього року попит на електрокари впав на 63%, проте щодо лютого 2026 року зріс на 88%. Основну частку зареєстрованих електромобілів сформували легкові авто – 1910 одиниць.