СБУ викрила схему на 8 мільйонів гривень під час будівництва Зміївської ТЕС. ФОТО

Служба безпеки України та Національна поліція заблокували масштабну схему привласнення бюджетних коштів, виділених на зміцнення енергетичної інфраструктури Харківщини. Організатори оборудки наживалися на будівництві захисних споруд для стратегічно важливого об'єкта – Зміївської ТЕС.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомляє Служба безпеки України.
Деталі злочинної схеми
За даними слідства, у грудні 2024 року теплоелектростанція уклала договір із підрядною організацією на виконання захисних робіт вартістю понад 245 млн грн. Проте під час реалізації проєкту будівництва зловмисники вирішили зекономити на безпеці.
Учасники схеми вносили неправдиві дані до технічної документації та використовували під час робіт неякісну бетонну суміш, яка категорично не відповідала встановленим проєктним і технічним вимогам.
У результаті таких махінацій державному бюджету було завдано збитків на 8,1 млн грн. Факт підробки та точну суму збитків уже офіційно підтвердила судова будівельно-технічна експертиза.
Хто перебуває під підозрою
Наразі правоохоронці висунули звинувачення двом ключовим фігурантам:
-
54-річному начальнику дільниці одного з промислових підприємств енергосектору;
-
60-річному директору приватної компанії-підрядника.
У межах розслідування силовики провели 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання підозрюваних та в офісах підприємств. Під час слідчих дій вилучено фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші беззаперечні докази злочинної діяльності.
Діям фігурантів надано правову кваліфікацію за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). За скоєне їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слідчо-оперативні дії тривають. Правоохоронці встановлюють інших посадових осіб, які могли бути причетними до розкрадання стратегічних коштів.
Більше новин у Telegram-каналі Бізнес Цензор
Як повідомлялося раніше, адвокат Євген Солодко розкрив схему тиску на підрядника Трипільської ТЕС – компанії ТОВ "ЗТЕП" напередодні приватизації "Центренерго" та розповів про кримінальне провадження щодо підрядника, яка виконувала монтаж обладнання на станції.
Солодко нагадав, що Трипільська ТЕС – це один із ключових енергетичних об'єктів країни, яка до повномасштабного вторгнення забезпечувала електроенергією та поставляла тепло до Києва та кількох областей.
Під час ракетних атак станція зазнавала значних пошкоджень, але керівництво докладало зусиль для відновлення обладнання та підтримки енергопостачання для мільйонів споживачів.

