Метро Києва купує нові вагони на 150 мільйонів євро – це може ще більше підвищити ціни на проїзд

Київська підземка отримає масштабне фінансування для модернізації свого рухомого складу. Європейський банк реконструкції та розвитку затвердив виділення кредиту обсягом до 150 млн євро для комунального підприємства "Київський метрополітен".
Майже одразу, 19 червня, відповідне рішення підтримали й депутати Київської міської ради, погодивши залучення позики на купівлю нових вагонів.
Про це повідомляється в звіті на порталі ЄБРР.
Як виділяли кошти
Рада директорів міжнародної фінансової інституції схвалила це рішення 17 червня 2026 року.
Перші домовленості щодо фінансування з'явилися ще влітку 2025 року в Римі. Саме тоді, під час Міжнародної конференції з відновлення України, керівництво КМДА провело стартові переговори з представниками банку.
Тоді очільник Києва Віталій Кличко підкреслив, що фінальні домовленості стали результатом серйозного перегляду попередніх планів: початково банк планував виділити на цей проєкт лише 50 млн євро, проте суму вдалося потроїти.
Більше новин у Telegram-каналі Бізнес Цензор
Як це вплине на ціни на проїзд
Як повідомлялося, раніше голова фракції "Слуга народу" в Київраді Андрій Вітренко заявив, що Київська міська рада підтримала рішення про залучення кредиту обсягом 150 млн євро, які планують спрямувати на модернізацію інфраструктури метро та закупівлю 50 нових вагонів, – і нові боргові зобов'язання міста можуть бути закладені в тариф, через що вартість проїзду для киян зросте навіть вище запланованих 30 грн.
Що відомо про підвищення цін на проїзд
Раніше в Київській міській державній адміністрації заявили, що громадяни, які регулярно користуються пасажирським транспортом Києва, зможуть придбати місячні проїзні квитки зі знижками – у межах такого проїзного вартість однієї поїздки в Києві становитиме до 24 грн.
До того стало відомо, що в Києві розглядають можливість встановлення вартості разової поїздки в комунальному громадському транспорті на рівні 30 грн.
У КМДА нагадали, що останній перегляд тарифів відбувся у 2018 році. Необхідність оновлення пояснюють наближенням вартості проїзду до економічно обґрунтованого рівня, зростанням витрат транспортних підприємств на електроенергію, пальне, зарплати, утримання інфраструктури, а також зменшенням пасажиропотоку.
За розрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтована вартість поїздки в 2026 році може становити 64,60 грн у метро та 44,14 грн – у наземному комунальному транспорті.
Також у КМДА зазначили, що в новий тариф на проїзд у комунальному транспорті Києва закладено витрати на енергоносії, паливо, ремонт рухомого складу та конкурентний рівень оплати праці працівників.
Водночас приватні перевізники в Києві поки не збираються підвищувати вартість проїзду в маршрутках, оскільки проєкт Київської міської державної адміністрації стосовно зростання тарифів у муніципальному транспорті ще перебуває на обговоренні до 1 червня.
На початку квітня мер Києва Віталій Кличко доручив Департаментам економіки та транспорту підготувати розрахунки для можливого перегляду тарифів на проїзд у столичному громадському транспорті, спираючись на економічне обґрунтування.
У червні стало відомо, що електронна петиція з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті Києва до завершення воєнного стану не отримала підтримки міської влади. Звернення киян набрало понад 10,6 тис. підписів, хоча для розгляду було достатньо 6 тис.
Якщо за годину знайдеться пару таких - все окупиться!
Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ) виграв конкурс, запропонувавши 10 поїздів за 79,2 млн євро, що виявилося вигіднішим за пропозицію компанії Skoda
Hаприкінці 2023 року КП «Київський метрополітен» анулювало результати через спробу заводу змінити постачальника обладнання, що порушувало умови тендеру. Судові позови заводу з цього приводу були остаточно відхилені наприкінці 2024 року.
Повторний міжнародний конкурс оголосили у березні 2025 року. Наразі його офіційні результати та ім'я нового постачальника вагонів ще не оприлюднені.