5760 відвідувачів онлайн
7 768 98

Генасамблея ООН не може примусити РФ дотримуватися Статуту Організації, - голова Асамблеї Френсіс

ООН не може змусити Росію виконувати статут організації

Генеральна Асамблея ООН немає можливості примусити Росію дотримуватись Статуту організації та вимог міжнародного права.

Про це на пресконференції у понеділок заявив голова Генасамблеї ООН Денніс Френсіс, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи Генасамблея зробила все від неї залежне, аби змусити Росію припинити війну й дотримуватися Статуту ООН і міжнародного права, Френсіс зазначив, що ГА не має можливості примушувати країни виконувати свої зобов’язання.

"Ми діємо за переконанням, заснованим на наших цінностях і принципах, і сподіваємося, що всі держави-члени Організації Об'єднаних Націй дотримуватимуться зобов'язань, які вони взяли на себе при вступі в ООН, одним з яких, звичайно, є повага до територіальної цілісності інших держав", - пояснив він.

Та додав, що в ООН і надалі сподіваються й очікують, "що росіяни виконають свої зобов'язання".

"Але я не думаю, що в нас є можливості й повноваження, аби примусити росіян", - сказав Френсіс.

Очільник Асамблеї нагадав, що ГА ухвалила "низку рішучих резолюцій, які закликають Російську Федерацію поважати закон і негайно вивести свої війська" з території України.

"Я пам'ятаю, що сам вставив у резолюцію слово "негайно", - додав він. - Це (російська агресія, - Ред.) є фундаментальним і кричущим порушенням міжнародного права, з яким ми не можемо миритися. Росіяни створили поганий прецедент, якщо інші країни вирішать наслідувати їхній приклад", - резюмував Френсіс.

Топ коментарі
+41
Тобто це клуб за інтересами в якому хто як хоче так і дроче? А чому тоді журналіст не запитав,який сенс в існуванні оцих всіх Деннісів Френсисів?
показати весь коментар
09.09.2024 21:43 Відповісти
+30
Бггг, так росія нікуди й не вступала, ні в яку ООН…, може тільки в гівно багато разів…
показати весь коментар
09.09.2024 21:42 Відповісти
+29
Так. Міжнародне право мертве. Тому немає причини для України не розробляти власну ЯЗ.
показати весь коментар
09.09.2024 21:46 Відповісти

Завантаження...