5251 посетитель онлайн
8 563 79

Представленный Ираном реактивный БПЛА Shahed-238 является более сложным для обнаружения, - Игнат

шахед,реактивний

Реактивный БПЛА Shahed-238, представленный накануне Ираном, является более сложным для обнаружения.

Об этом заявил спикер Воздушных сил ВСУ Юрий Игнат в эфире телемарафона "Единые новости", информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Укринформ.

"Вот сейчас уже появились новости, что Иран новый шахед выпускает с реактивным двигателем, с разной радиолокационной наводкой. Есть разные варианты. Этот шахед очень реактивен. Он окрашен в черный матовый цвет, что еще может усложнить работу визуального обнаружения. Не знаю , будет ли их получать Россия, но опыт такой у этих государств есть", - сказал Игнат.

Он также обратил внимание на то, что Россия постоянно меняет тактику применения ударных БПЛА. Если раньше их запускали в дневное время, то впоследствии начали это делать именно в темное время суток, чтобы усложнить их визуальное обнаружение.

В то же время, спикер Воздушных сил ВСУ напомнил о том, что в Украине серийно изготавливают аналог крупного иранского беспилотника Shahed-136.

"В Украине уже производят образцы, которые долетают до Москва-сити. Хочется их иметь больше. Хочется, чтобы эффективнее их применяли, чтобы массово, чтобы они были устойчивыми для РЭБ, чтобы они могли лететь на тысячи километров, чтобы России наносить такие же болезненные удары, как она наносит нам", - сказал он.

Отвечая на вопрос ведущего о том, когда эти беспилотники будут активно применяться, Игнат сказал: "Почему вы думаете, что этого не происходит? Воздушные силы не объявляют, потому что дроны сейчас применяют все. У нас в Воздушных силах есть средства, которые нам предоставили партнеры, которые мы используем по оккупированной территории Крыма, Донецкой, Луганской и Херсонской областей".

Топ комментарии
+11
ступіні реактивності по ігнату "....., реактивний, дуже реактивний, найреактивніший,..."
показать весь комментарий
21.11.2023 10:56 Ответить
+10
Країна під санкціями і таке виробляє... А в Україні лишилися великі ракетобудуванні потужності і підтримка цивілізованого світу і що ми маємо?
Україну врятує лише військова Хунта!
показать весь комментарий
21.11.2023 10:53 Ответить
+9
"ігнат" - це не прізвище, а стан душі: пи$диш собі на різні теми, нічим особливо не паришся
показать весь комментарий
21.11.2023 10:49 Ответить
Комментировать
Сортировать:
"ігнат" - це не прізвище, а стан душі: пи$диш собі на різні теми, нічим особливо не паришся
показать весь комментарий
21.11.2023 10:49 Ответить
Ще й бабло за це отримує.
показать весь комментарий
21.11.2023 16:09 Ответить
а що там західні партнери? зі своїми санкціями? занепокоєнні?
показать весь комментарий
21.11.2023 10:49 Ответить
Санкції на предмет чого?
Тобі до плану вкидів не вистачає ?
показать весь комментарий
21.11.2023 11:57 Ответить
Реактивний двигун виділяє досить багато тепла. Незнаю як на рахунок виявлення але для захоплення цілі це добре.
показать весь комментарий
21.11.2023 10:51 Ответить
Це якщо ракета з ІК наведенням. Або хоча би на ЗРК присутня ІК станція виявлення.
показать весь комментарий
21.11.2023 12:29 Ответить
Тепло эт да, генерится куда больше. Ну как и бы что, скорости тоже больше. Скорее всего ему будет чуть проще избегать струй металла от Гепарда. Да, его проще будет сбить ракетами среднего пво, типо ириса. Но ценны ракеты и шахида сопоставьте. Если вы сбили 100 шахедов 100 рекет ириса, это вы проиграли, а не тот, кто пустил шахеды.
показать весь комментарий
21.11.2023 16:35 Ответить
Та насправді не факт що воно літає.
показать весь комментарий
21.11.2023 16:39 Ответить
Країна під санкціями і таке виробляє... А в Україні лишилися великі ракетобудуванні потужності і підтримка цивілізованого світу і що ми маємо?
Україну врятує лише військова Хунта!
показать весь комментарий
21.11.2023 10:53 Ответить
Ракетобудівні.
показать весь комментарий
21.11.2023 10:55 Ответить
Ще не виробляє. Тільки представила
показать весь комментарий
21.11.2023 11:36 Ответить
они были в разработке.
еще полгода-год читал про них, только они были обычной окраски и без всяких модных модулей наведения.

кстати запускали их с движущейся машины.
показать весь комментарий
21.11.2023 12:06 Ответить
Дьявол и дебил кроются в деталях!
О новом Шахеде еще ничего неизвестно, ни о двигателе, ни о схеме взлета, а уже Генитальный вывод Игнатом сделан! На основании чего, каких данных? А вот об самом Игнате вывод уже можно делать - он считает что все, покрашенное в черный является менее заметным!
Игнат, ты умный?
показать весь комментарий
21.11.2023 10:55 Ответить
Це херня не просто пофарбована в чорне - це інноваційне (про яке всі ми багато разів чули, тому нагадувати не буду) анти-радарне покриття! Тому не чіпляйтеся за двигун, а дивіться глибше.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:17 Ответить
це покриття мають тільки штати і воно секретне
до речі не дуже ефективне як очікувалось

на фото звичайна чорна фарба щоб уночі не відсвічувало
показать весь комментарий
21.11.2023 11:40 Ответить
Не тільки штати і зовсім воно вже не секретне! Його ефективність достатня, щоб пройти радари з вірогідністю 70%.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:46 Ответить
Вы работаете в Иранской авиационной академии?
Или просто ла-ла фа-фа?
показать весь комментарий
21.11.2023 12:27 Ответить
А якщо не в іранській академії, то значить можна ла-ла фа-фа-кать? Логіка потужна, не посперечатися . Штурмуйтє бастіони, Валерій, так прощє.
показать весь комментарий
21.11.2023 17:16 Ответить
Він же речник. І виявляє Шахеди з повідомлень колег та ЗМІ. От виявлення матеріалів обмеженого доступу про реактивний Шахед хіба не було складнішим, ніж про Шахеди з ДВЗ?
показать весь комментарий
21.11.2023 12:44 Ответить
ступіні реактивності по ігнату "....., реактивний, дуже реактивний, найреактивніший,..."
показать весь комментарий
21.11.2023 10:56 Ответить
В них це заразне. В одного дуже потужно, в іншого дуже реактивно.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:06 Ответить
"дякую, дуже дякую"
первоисточник
показать весь комментарий
21.11.2023 13:08 Ответить
Шахед буває активним (коли летить) і пасивним, коли не летить.
показать весь комментарий
21.11.2023 13:09 Ответить
А також дуже репасивним
показать весь комментарий
21.11.2023 14:42 Ответить
Іран під санкціями виготовлення БПЛА налагоджає а дехто маючи допомогу Заходу тільки "найпотужніші, найвялічнєйші" відоси...... небулоЙнебуде.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:02 Ответить
Патамушо, еси плоха сделаишь на кране павесят.
показать весь комментарий
21.11.2023 14:16 Ответить
Тоді цей шахед буде коштувати набагато дорожче, значно складніше у виготовленні, і цикл виробництва буде довше. Якщо там як він каже буде РЛГСН встановлено. Відповідно вони будуть в кількості не відчутно більшій, ніж ракет у росіян. В перший рік. А потім, звісно, можуть збільшити виробництво. Але хто заважає робити зброю, яка їх буде збивати. Або закуповувати. Лазерна зброя дуже ефективна проти них зараз. Суудити лазером дуже ефективно шахеди позбивали ось були.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:04 Ответить
Лазерна зброя - це вже не фантастика?
показать весь комментарий
21.11.2023 11:07 Ответить
Ні. В Ізраїля вже є системи лазерна система пво.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:25 Ответить
Израиль уже разорился на "Железном куполе" против ХАМАСовских ракет из канализационных труб...
Гитлер тоже прогорел на поисках Вундер вафли - его танки оказались сложнее, дороже чаще нуждающимися в сложном ремонте чем Т-34 или Шерманы. Во второй мировой количество победило качество, и не только во второй. Чаще всего стая одолевала мамонта!
показать весь комментарий
21.11.2023 12:31 Ответить
В каком месте Израиль разорился, одному вам известно. А железный купол для своих целей идеально работает.

Гитлер погорел на другом.
показать весь комментарий
21.11.2023 12:51 Ответить
Гитлер просто сгорел. Но предварительно застрелился, чтоб не больно было гореть
показать весь комментарий
21.11.2023 14:45 Ответить
Гитлер погорел из-за восточной кампании. Возможно финская война затмила его разум, не знаю. Ведь у него все козыри были на руках. Он оккупировал всю западную, южную и почти всю центральную Европу, а так же северную Африку, плюс имел на руках мирный договор со Сталиным. Ему бы пару лет продержаться было, копить силы для обороны против красных, расправится с Англией и всеми силами развивать ракетную программу. Но решил поспешить.
показать весь комментарий
21.11.2023 16:40 Ответить
Ні не фантастика, вже користуються успіщно. ось на дефенс експерс загловок статті для ознайомлення: Саудівська Аравія має лазер, що збив 100% Shahed-136, а от чи нам таке реально
показать весь комментарий
21.11.2023 14:34 Ответить
вопрос в цене тут такой:
ракета ПВО vs шахед.

если даже собьют, он должен окупится. если долетит - это уже большой плюс.
показать весь комментарий
21.11.2023 12:08 Ответить
Цена одного выстрела из установки ПВО с HEL ,в среднем 10 долларов США.
https://processer.media/ua/lazerna-zbroya-proti-iranskih-droniv-dosvid-saudivskoi-aravii/
показать весь комментарий
21.11.2023 12:54 Ответить
Китайцы конечно молодцы.

А про установку, малая дальность.
Хотя Саудиты могут себе позволить и перекрестную дальность, на всем периметре обеспечить.

Вопрос в цене установки и её локационных станций.
показать весь комментарий
21.11.2023 13:06 Ответить
IMHO, ориентироваться лучше на американское HEL - оружие. Мобильные установки ПВО уже пошли в войска. 50 кВт, автономные, выстрел очень дешевый. Украина может наладить совместное производство, сделать это оружие серийным и дешевым.

https://defence-ua.com/news/tsej_stryker_z_lazerami_usijav_pole_zbitimi_bpla_ale_poki_je_problemi_z_raketami_ta_artilerijskimi_snarjadami-11298.html https://defence-ua.com/news/tsej_stryker_z_lazerami_usijav_pole_zbitimi_bpla_ale_poki_je_problemi_z_raketami_ta_artilerijskimi_snarjadami-11298.html

показать весь комментарий
21.11.2023 13:19 Ответить
Він пофарбований у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення. Не знаю, чи отримуватиме їх Росія, але досвід такий у цих держав є", - сказав Ігнат. а нинішні іранські "шахеди" .котрі.як правило випускаються у нічний час візуально добре видно,,,бо вони не покрашені у чорний колір....Гігант, придумати куйню ,там де її немає
показать весь комментарий
21.11.2023 11:07 Ответить
На цьому відео добре помітний яскравий світлий "трикутник" Шахеда у промені прожекторів
https://t.me/Tsaplienko/42985
показать весь комментарий
21.11.2023 13:57 Ответить
Стосовно зниження радіолокаційної помітності. Мабуть, якщо чорну фарбу Шахеда трохи зішкрябати і дослідити під мікроскопом, то можна буде виявити у складі фарби кульки дуже малого діаметру... Окрім того, іранці мабуть також вивчають фізику, дізналися про АЧТ і зробили цілком правильний висновок, що чорний, матовий колір краще поглинає і менше відбиває світло у порівнянні з іншими кольорами... Отже, чорний колір поверхні Шахеда дійсно ускладнює візуальне спостереження і виявлення Шахеду вночі.
показать весь комментарий
21.11.2023 14:01 Ответить
Магу точна сказать шо палатенцагаловые про эти "кульки" узнали тока в 2006 гаду. ПС. Нету тама кульков, тама сажа ПУ25.
показать весь комментарий
21.11.2023 14:20 Ответить
На Крі-Крі теж встановили реактивний двигун, але нічого гарного з цього не вийшло. Для надмалої авіації реактивний двигун виявився поганим рішенням, яке може перекреслили основні переваги Шахеда - низьку ціну і велику дальність польоту. Сподіваюсь цей недошахед спіткає участь і реактивного Крі-крі, який так і залишився лише забавним експериментом, який не має практичної цінності
показать весь комментарий
21.11.2023 11:11 Ответить
Ви зрівняли, вибачте, комара та муху .
показать весь комментарий
21.11.2023 11:19 Ответить
Комар леше за муху в сотні разів. А Шахед і Крі-Крі несуть прмірно однакове корисне навантаження. Маса бойової частини Шахеда 50 кг, Крі-крі несе масу пілоту яка не набагато більша
показать весь комментарий
21.11.2023 11:27 Ответить
Та не в масі ж справа, а в аеродинамічній схемі! А відповідно і у двигунній установці! Якому дурню вперло у мізки на Крі-Крі поставити керосинку?
показать весь комментарий
21.11.2023 11:49 Ответить
Як раз маса транспортного засобу перш за все вприває на споживання палива ну і відповідно на дальність дії на одному паливному баці, тому транспортні засоби з економіної доцільності намагаються зробити якомога більшими. Наприклад, мопед який перевозить одну людина споживає 1.5 літра палива на 100 км, автомобіль який перевозить 5 чоловік споживає вже 1 літр на людину, а ось пасажир автобусу лише 200 грамів. Так само на перевезення кг вантажу на однакову відстань фурой буде витрачено менше палива ніж лекговим пікапом і ще менше якщо потягом або морським контейнеровозом. Тому і Крі-крі такий прожерливий навідміну від авіалайнера, який може перевезти пасажирів на 10 тис. км.
показать весь комментарий
21.11.2023 12:06 Ответить
Та до якого тхора тут споживання палива і його кількість?? Подивіться на аеродинаміку вказаних двох апаратів! Який дурень може поставити на Крі-Крі керосиновий турбоджет?? А на Шахєд легко і без проблем!
показать весь комментарий
21.11.2023 17:20 Ответить
Від споживання палива залежить дальність польоту. У Крі-крі вона виявила критично низькою. Такою ж дальність буде і в Шахеда і ніяка аеродинаміка істотно її не змінить, а дальність застосування і собівартість - це основні переваги такого виду зброї, які Шахед втратить з реактивним дивигуном
показать весь комментарий
22.11.2023 09:12 Ответить
"і ніяка аеродинаміка істотно її не змінить" - тоді далі говорити нічого. Ще раз: який дурень збирається поставити турбоджет на Крі-Крі? Гадаю, тричі повторене питання без відповіді подальших розмов не потрубує.
показать весь комментарий
22.11.2023 13:03 Ответить
Що за крі-крі?
показать весь комментарий
21.11.2023 11:27 Ответить
Найменший у світі пілотований літак.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:31 Ответить
Д.б.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:13 Ответить
Цитата : "Если посмотреть украинские каналы, то похоже там война давно закончилась, Русню победили, и вся Украина с интересом следит за войной в Палестине и переживает за "Израиль""
показать весь комментарий
21.11.2023 11:18 Ответить
Хочеш щоб наших ''шахедів'' було більше? Перестаньте падли красти!
І повністю профінансуйте виробництво (без ваших дибільних відкатів і шалених переплат).
показать весь комментарий
21.11.2023 11:19 Ответить
Асфальт теж ЧОРНИЙ, але для Українців він вийшов ще і КРИВАВИМ!
Той хто заробив, на кривавому асфальті, про ЗАХИСТ Українців не думає, бо він СРАТЬєх з відосиками!
показать весь комментарий
21.11.2023 11:19 Ответить
А Ігнат знае що любий реактивний двигун мае тепловий та інверсивний слід?

По друге, реактивний ударний дрон, це так. Реактивний дрони-камікадзе, таке. Це ускладнює конструкцію, збільшує вартість чим нівелює основні переваги дронів-камікедзе Плюсів не дає ніяких.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:29 Ответить
показать весь комментарий
21.11.2023 11:37 Ответить
Заміна в шахіді, поршневого двигуна з пропелером на реактивний, перетворює його на дозвукову крилату ракету, що не є проблемою для ППО. Проте, використання реактивного двигла, окрім інших недоліків, має додати проблем у виробництві та збільшити вартість.
показать весь комментарий
21.11.2023 11:38 Ответить
Недоракету
показать весь комментарий
21.11.2023 12:47 Ответить
Так, стане ще однією "крилатою ракетою", якщо ціну реактивного Шахеда іранці задеруть, як за відомі яйця по 17
показать весь комментарий
21.11.2023 12:59 Ответить
У мене склалося враження що хлопці з рушниками на голові, показали чи прототипи чи передсерійні зразки техніки, а налагодження серійного виробництва це окрема олімпійська дисципліна...
показать весь комментарий
21.11.2023 13:24 Ответить
Що означає фраз: Цей шахед є дуже реактивним.
Бувають різні ступені реактивності? Чи знову журналісти щось не так перевели?
показать весь комментарий
21.11.2023 12:28 Ответить
Похоже иранцы таки дошли до точки "Лучшее - враг хорошего!"
показать весь комментарий
21.11.2023 12:35 Ответить
на вышках сотовой связи нужно размещать ИК-видеокамеры с автоматическим распознаванием движущихся объектов. такое оборудование существует, его нужно закупить и установить. из можно связать со станциями помех, которые бы автоматически включались при обнаружении цели в воздухе и роняли бы эти дроны.
показать весь комментарий
21.11.2023 12:35 Ответить
якщо обєдкі піднімуться вище хмар?
показать весь комментарий
21.11.2023 13:25 Ответить
размещать такие камеры на привязных аэростатах
показать весь комментарий
21.11.2023 13:31 Ответить
я здаюся
показать весь комментарий
21.11.2023 13:42 Ответить
не сдавайся, ищи решение возникающих задач и проблем. всё будет хорошо.
показать весь комментарий
21.11.2023 13:46 Ответить
Это может только против стоковых гражданских фпв дронов с заводскими модулями. Война уже давно повлияла на эволюцию. Кацевские шахеды и лансеты используют постоянно меняющиеся зашифрованные каналы, а последние еще и имеют за собой ретранслятор, который висит сильно выше.
показать весь комментарий
21.11.2023 16:45 Ответить