8420 посетителей онлайн
2 284 55

45% иностранных студентов в вузах Польши – граждане Украины

україна,польща

В вузы Польши в 2023-2024 учебном году были зачислены 19,9 тысячи студентов из Украины. На конец прошлого учебного года в университетах Польши учились 45 тысяч граждан Украины, или почти 45% от общего количества иностранных студентов.

Об этом сообщили в Министерстве науки и высшего образования Польши, информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Укринформ.

"Количество граждан Украины, принятых на обучение в 2023/2024 учебном году, составило 19,9 тысячи. В том числе 11,9 тысячи учились в частных вузах, 7,8 тысячи - в государственных и 0,2 тысячи - в церковных университетах", - сообщили в министерстве.

Отмечается, что в 2023-2024 учебном году в польских университетах училось всего 102,7 тысячи иностранных студентов, эти данные неполные. Общее количество граждан Украины, которые на конец прошлого учебного года учились в польских университетах, составило 45,5 тысячи, что составляет почти 45% от общего количества иностранных студентов в РП.

В министерстве отметили, что с украинцев, на которых распространяется действие спецзакона о помощи гражданам Украины в связи с вооруженным конфликтом на территории страны и которые являются студентами государственных университетов, не взимается плата за дневное обучение на польском языке. Кроме того, они могут претендовать на социальную стипендию и кредит на обучение на основании декларации о семейном и материальном положении, которая прилагается к заявлению.

Топ комментарии
+15
Вони взагалі нікому не належать, а самі оберуть, де їм жити та навчатися. Вам правильно написали: є міста де навчатися неможливо в принципі. Це совітські генерали вважають, що люди (точніше - ресурс) належать їм. Але це не так
показать весь комментарий
06.11.2024 17:30 Ответить
+9
Потужнот і незламно клоун ЗЕ розвалив країну.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:38 Ответить
+6
Більше всього ******* принижувати українців, як не дивно, самі ж українці. Як оце зараз - коли хтось має шанс на краще життя- їм розказують як там буде погано жити.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:48 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Хай побільшає.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:03 Ответить
а шо мають бути афрополяки?
показать весь комментарий
06.11.2024 17:05 Ответить
де найбільше приймали дітей-біженців, там і навчаються
що поганого у тому, що наші діти будуть освіченими та вчитимуться у нормальних умовах
показать весь комментарий
06.11.2024 17:15 Ответить
Вони вже не ваші а польскі
показать весь комментарий
06.11.2024 17:19 Ответить
багато дітей повернеться до України
під кабами у Харкові, Чернігові, Сумаха та Запоріжжі, під ракетами у Дніпрі сильно не навчися
показать весь комментарий
06.11.2024 17:24 Ответить
Навіщо їм повертатися ?
показать весь комментарий
06.11.2024 17:34 Ответить
в Україні їхній рідний дім
показать весь комментарий
06.11.2024 17:47 Ответить
Ну в багатьох дому вже немає.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:57 Ответить
у них і за кордоном дому немає, вони там в приймах
а як то буде по завершенню навчання - чи вони потрібні там?
показать весь комментарий
06.11.2024 18:00 Ответить
Потрібні, робота там знайдеться всім хто хоче працювати
показать весь комментарий
06.11.2024 18:03 Ответить
якби ж то так
показать весь комментарий
06.11.2024 18:04 Ответить
А шо не так,, роботи нема, чи кордони закриті ?
показать весь комментарий
06.11.2024 18:10 Ответить
є такі, що повертаються - роботи за спеціальним фахом немає, тіко некваліфікована
знаю дітей, які завершили навчання вузькопрофільними технарями у галузі радіофізики, не були затребувані, повернулися, працюють в оборонці
показать весь комментарий
06.11.2024 18:13 Ответить
капець, ти взагалі думаєш, що пишеш? діти після навчання у польських вузах (!!!) повернуться в Україну, бо за кордоном, тобто не тільки в Польщі їх чекає некваліфікована робота...

Ти знаєш таких дітей? я також знаю таких, що виїхали в 18-20 років і забили на вивчення іноземної мови - тому і повернулися... ха-ха-ха... немає потреби у радіофізиках.... капець, ти гуморних чувак.... мабуть від ОП )))
показать весь комментарий
06.11.2024 18:19 Ответить
Скажите. Если начинать с ноля. Зачем учить польский язык и обучаться радиофизика? Почему сразу не получать образование на английском с перспективой?
Может быть в Польше обучение на английском платное?
показать весь комментарий
06.11.2024 19:22 Ответить
я розумію проблему специфічного фаху, однак якщо ти навчаєшся в Польщі, то ринок праці не тільки ця країна. В Польщі потужно навчають англійської мови - це обов'язково і що важливо реально вчать (знаю, бо племінник вчиться в ліцеї в Польщі, а мої діти вчаться в Німеччині і я про освіту тут багато знаю - працюю в цій сфері тут), а там німецька, французька чи іспанська, то вже на вибір. Тому реально можна найти роботу за межами Польщі, але з польським дипломом.

Також знаю деяких молодих (17-21), які приїхали сюди (я про Німеччину), однак вивчати мову (як німецьку, так і англійську) залінилися і дійсно вимушені були повернутися в Україну. і таке буває.
показать весь комментарий
06.11.2024 23:20 Ответить
після війни частина повернеться, під час - ні
є такі, що залишаться. до чого тут гумор? се ля ві
показать весь комментарий
07.11.2024 10:13 Ответить
Можно переспросить?
Выучить язык? Украинцу учиться на польском языке не радиофизика? Вы серьёзно?
Ну зачем? Польша не космическая держава. Смысл вижу один - бесплатное обучение.
"Ядерной физике обучаться? Это, батенька в Харьков. А на зубного техника - в Киев" Ландау.
Не обижайтесь. Но так повернулся прогресс. Есть 3-4 языка которыми общается фундаментальная наука. К сожалению украинский и польский к ним не относятся.
Вы будете осваивать программирование на татарском?
показать весь комментарий
06.11.2024 19:17 Ответить
згадані діти вчилися у Бундесі (хто казав за Польщу?), після закінчення бакалаврату у політесі в Україні - мова навчання та спілкування німецька (переважно) та англійська. По закінченню - за фахом конкретні пропозиції відсутні, тому вибір йти до компаній в Україні, яка надає роботу за фахом. У чому проблема?
показать весь комментарий
07.11.2024 10:12 Ответить
їхний дім - де комфортно. а з українськи забобонними і малорозвинутими не комфортно.
то твій рідний дім, і то мантра ця совоком викохана саме в твоїй голові.
показать весь комментарий
09.11.2024 08:20 Ответить
хер вони повернуться у вашу 73%номозглу країну, де замість того, щоб думать, їм скажуть "а чого ти сюди командувать приперся, жив у Європі - живи ідалі".
показать весь комментарий
09.11.2024 08:18 Ответить
нема вже 73% - хто сам звалив, кого забили, у кого у голові таргани порозбігалися
показать весь комментарий
13.11.2024 17:20 Ответить
ти не допер, що 73% вони мають і без вибору Зе. вони вибрали Зе, бо вони мають 73% в черепушкі.
показать весь комментарий
14.11.2024 08:34 Ответить
Вони взагалі нікому не належать, а самі оберуть, де їм жити та навчатися. Вам правильно написали: є міста де навчатися неможливо в принципі. Це совітські генерали вважають, що люди (точніше - ресурс) належать їм. Але це не так
показать весь комментарий
06.11.2024 17:30 Ответить
а де там про то, що це пагано? констотація факту. а що це погата, малює тоб твій хворий мозок..
показать весь комментарий
09.11.2024 08:16 Ответить
"погата"?
це ти про мозок?
"констотація"?
писати навчися спочатку
показать весь комментарий
13.11.2024 17:21 Ответить
дятлику, це хибодрук. чув про таке в своєму сєлі?
показать весь комментарий
14.11.2024 08:31 Ответить
хибодупе, навчися писати та перевіряти шо пишеш
то у разі як не кривий та не косий, містянине обдовбаний
показать весь комментарий
14.11.2024 09:57 Ответить
ой, хибодупе, то тебе так мамка ніжно кличе? рідко хто признається - ти сила!
показать весь комментарий
14.11.2024 18:55 Ответить
Потужнот і незламно клоун ЗЕ розвалив країну.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:38 Ответить
Я розповім Вам про Україну своєї мрії.
Україну, де стріляють лише салюти на весіллях та днях народження.
Україну, де відкрити бізнес можна за годину, отримати закордонний паспорт - за 15 хвилин, а проголосувати на виборах - за одну секунду, в Інтернеті.
Де немає оголошень «Робота в Польщі». А в Польщі є оголошення «Робота в Україні».
Де в молодої сім'ї є один клопіт - обрати квартиру в місті чи заміський будинок.
Де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату, а корупціонери - реальні строки.
Де недоторканими є Карпатські ліси, а не депутати.
Де бабця отримує гідну пенсію, а не інфаркт від рахунку за комуналку.
Де підставою призначення на посаду є розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей.
Де дороги є, а дурнів - немає.
Це - Україна реальної та здійсненної мрії. Україна найближчого майбутнього.
Україна, в яку повертаються.
Україна, якою ми будемо пишатися та цінувати, а решта - знати і поважати.
Україна, з якої не поїдуть наші діти.

А тепер про те, як це зробити.
Те, що я презентую, - це не просто моя програма. Це мої цінності. Це те, у що я вірю і чому готовий служити.

Ржемо зебіли, ви зробили це разом, прикро, що насолоджуватися вашим дебілізмом змушені всі.
показать весь комментарий
06.11.2024 18:23 Ответить
нам міністр освіти категорично проти!
вимагає, не надавати безкоштовну общагу та стягувати оплату за навчання.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:43 Ответить
Більше всього ******* принижувати українців, як не дивно, самі ж українці. Як оце зараз - коли хтось має шанс на краще життя- їм розказують як там буде погано жити.
показать весь комментарий
06.11.2024 17:48 Ответить
Життя вже показало хто й куди їде
показать весь комментарий
06.11.2024 18:11 Ответить
Зараз мова просувається виключно через інтернет і контент. Це прекрасно розуміла раша і вбухувала мільйони в блогерів, музику, шоу, фільми, ігри і т.д. Це називається ПАСИВНЕ ВИВЧЕННЯ МОВИ, якщо вона скрізь.

А що зробила влада України, щоб розділити Україну від раші та ввести розділення того ж Ютуб? Ввели податок на Гугл, все. Зараз заходите в тренди Ютуб і дивитеся. А центральний офіс Ютуб був в москві і там нормально підкручували за бабло і там алгоритми на просування потрібного контенту.

Багато хто хотіли, але проти величезної махіни не вистояти без допомоги держави. А податок на Гугл ввели швидко.

Українські блогери багато разів просили ввести закони на локалізацію україномовного і відділення від раші, що зробила влада? заходите зараз в тренди України Ютуб і дивитеся результат.

Тут поїхав в Європу на два тижні і все англійська прилипає, а що говорити коли російська була ну скрізь.

Дитині гру на ПК шукав, то багато ігор не мають української, хто винний, прості люди напевно, чи відсутність законів, які б казали, що хочеш продавати ігри в Україні, то локалізація українською обов"язкова, А НЕМА !!!!
показать весь комментарий
06.11.2024 18:32 Ответить
всі мої знайомі, хто виїхав, живуть дуже достойно. тобі на твоїй ботофермі стільки не заплатять навіть якщо 24\7 будеш писати.
показать весь комментарий
06.11.2024 18:34 Ответить
добровільне ополячення
показать весь комментарий
06.11.2024 17:46 Ответить
І русськоязичні щелепи дивним чином швидко пристосувалися
показать весь комментарий
06.11.2024 18:21 Ответить
якщо мають можливість та мізки - то нехай вчаться..
показать весь комментарий
06.11.2024 18:25 Ответить
Дело такое. Украинских студентов и до войны там хватало. Есть знакомые, родственники кто учился. Это небыло проблемой и 10 лет назад. Тем боле по деньгам было почти аналогично с киевскими вышами. Другое дело что как правило возвращались. В мирное время конечно. Обычно думают что уж с высшим то образованием работу точно можно найти и точно квалифицированную и с нормальной зп. Вот только на такие вакансии и среди местных огромный спрос. Пробиться сложно. А на стройку идти вроде как гордость не позволяет. А вот те кто уехал сразу с целью заработать, на стройку, водителем, на завод, большинство как раз прижилось и в итоге еще и не плохо зарабатывают. У кого-то бизнес небольшой, кто-то и на стройке неплохую квалификацию сварщика имеет. Жизнь она такая.
показать весь комментарий
06.11.2024 18:29 Ответить
Варто ще підняти тему - на кого ж саме навчаються українці за кордоном?
Дехто розказує, що це ж нормально - отримати якісну освіту за кодоном, та повернутись в Україну. Але.... реальний приклад, один небідний українець, ще до 22р. відправив сина на навчання в Польщу, а після повернення намагався втиснути на солодку посаду в держслужбу. І втиснув. От тільки освіта в хлопця цікава - точно не сформулюю, але щось типу "польська філологія". І зараз знаю приклад, коли втікаючи від військового обліку син поступив на викладача історії та польської мови. Так це хоч трохи важливо для України? На користь країні такі випускники з Заходу?
А ті хто закінчить такі і подібні спеціальності, вони легко знайдуть роботу по фаху в Польщі? Чи приїдуть колись в Україну і будуть тут розвивати польську культуру та працювати агентами впливу?
Нам мало таких агентів впливу від росії? Колись це буде суттєвою проблемою, бо зараз усім на це плювати.
показать весь комментарий
06.11.2024 20:38 Ответить