9187 посетителей онлайн
12 589 49

Комбат отказался вести бойцов в бой за лесополосы: командование бригады подало в суд, но суд поддержал командира

Командир батальйону виграв суд після відмови виконати наказ про бій за лісосмуги, командування намагалося його засудити

В Великоновоселковском районном суде Донецкой области рассмотрели дело о халатном отношении к военной службе командира механизированного батальона, майора Константина К., подразделение которого было прикомандировано к 110-й отдельной механизированной бригаде.

Об этом сообщили в обнародованном постановлении, информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на "Судебно-юридическую газету".

Как отмечает издание, суд решил дело в пользу майора после того, как он отказался выполнить приказ о занятии и удержании лесополос на передовой, чем, фактически, позволил российским войскам захватить важные позиции.

"14 декабря 2024 года майор Константин К. получил боевое распоряжение от командира бригады занять две важные позиции в полосе обороны 110-й бригады, а именно - в лесополосах, усилить их оборону личным составом батальона и удерживать указанные позиции", - говорится в материале.

На момент получения приказа в составе батальона было лишь 41% от необходимой численности. 33 из 314 военнослужащих даже не прошли базовую подготовку, а другие были частично непригодны к службе из-за ранений или ограничений по состоянию здоровья.

Как сообщает "Судебно-юридическая газета", майор также указал, что подразделение не было должным образом слаженным, а для подготовки к боевым действиям у него было всего четыре дня. В то же время батальон понес потери, а пять военнослужащих пропали без вести. Кроме того, существовали проблемы с техникой и боеприпасами. Все это майор докладывал руководству бригады, но не получил поддержки.

Суд решил, что документы не подтверждают вину майора. Служебное расследование не было предоставлено, а также не было четко определено, как командир батальона мог бы компенсировать дефицит личного состава и ресурсов для выполнения приказа.

В результате 2 января 2025 года суд закрыл дело в связи с отсутствием события и состава административного правонарушения.

Топ комментарии
+33
а як наразі нарахунок притягнення керівництва бригади за явно злочинний наказ?
судом юридичним факт цього вже встановлено
показать весь комментарий
08.01.2025 15:16 Ответить
+16
Конституція України

Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.
показать весь комментарий
08.01.2025 15:31 Ответить
+15
Поки бригадами будуть керувати ті хто не був на передку в окопах з 2014 року, доти не буде порядку. Вони в теплих кабінетах грають в "солдатиків" на картах, не усвідомлюючи що керують не бездушними юнітами а живими солдатами, людьми.
показать весь комментарий
08.01.2025 15:19 Ответить
Комментировать
Сортировать:
а як наразі нарахунок притягнення керівництва бригади за явно злочинний наказ?
судом юридичним факт цього вже встановлено
показать весь комментарий
08.01.2025 15:16 Ответить
Поки бригадами будуть керувати ті хто не був на передку в окопах з 2014 року, доти не буде порядку. Вони в теплих кабінетах грають в "солдатиків" на картах, не усвідомлюючи що керують не бездушними юнітами а живими солдатами, людьми.
показать весь комментарий
08.01.2025 15:19 Ответить
Так там був не бойовий наказ, а бойове розпорядження, тобто "бригадири" одразу зняли з себе будь-яку відповідальність за результат
показать весь комментарий
08.01.2025 15:24 Ответить
для адмінки за ст.172-14 та за ст.172-16 КУпАП за вказаних обставин такої бр-ки та показань комбата цілком достатньо
а інакше знов на підлеглих бійців забиватимуть
показать весь комментарий
08.01.2025 15:41 Ответить
На керівництво бригади ніхто позов не подавав - нема провадження - нема діла. Суд розглідає справи тіки по факту - ніяких припущень.
показать весь комментарий
08.01.2025 16:47 Ответить
є рішення суду, у якому встановлено факт
тепер справа за всп та прокурорами у сфері оборони - можуть "проковтнути", а можуть й протоколи скласти, підстави мають
показать весь комментарий
08.01.2025 16:49 Ответить
Так і я про це - поки прокурори справлять нове провадження, тай чи справлять.
показать весь комментарий
08.01.2025 16:53 Ответить
суд їх носом ткнув - закрив складений ними протокол за п.1 ч.1 ст.247 КУпАП (за відсутністю події та складу правопорушення)
за таке з них керівництво запитає, а також за вжиті конкретні заході, у т.ч. стосовно встановлених судом обставин (бездіяльність керівництва бригади, невжиття заходів щодо відновлення боєздатності підрозділу, надання за таких умов бойового наказу за відсутності необхідних сил і засобів)
може щось і почитаємо у майбутньому
показать весь комментарий
08.01.2025 16:56 Ответить
Вони, майже всі інваліди - не можна їх носами десь тикати - ще серце відкаже.
показать весь комментарий
08.01.2025 16:58 Ответить
нічого, переживуть, най працюють, з/п нормальну отримують
показать весь комментарий
08.01.2025 16:59 Ответить
питання в іншому!
а що ж з тим командуванням? продовжує командувати, та посилати солдат на неминучу смерть?
після рішення суду, командування треба зняти з посади, понизити в званні та відправити на саму гарячу позицію на фронті.
нє?
показать весь комментарий
08.01.2025 15:25 Ответить
С каких пор в армии стали исполнять решения гражданских судов?
показать весь комментарий
08.01.2025 16:16 Ответить
показать весь комментарий
08.01.2025 15:36 Ответить
маленька втіха на сьогодні - в країні іще є адекватні судді... хоча, звісно розумію, - просто татаров "нє дасматрєл"...
показать весь комментарий
08.01.2025 15:30 Ответить
Конституція України

Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.
показать весь комментарий
08.01.2025 15:31 Ответить
показать весь комментарий
08.01.2025 15:35 Ответить
Стаття 65 Конституції України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
показать весь комментарий
08.01.2025 15:49 Ответить
Статтю 65 Конституції України обов'язково слід доповнити - є обов'язком всіх громадян України.
показать весь комментарий
08.01.2025 16:44 Ответить
Громадян силовиків, які за сприяння московської агентури у верховній зраді та на узурпованому посту президента масово ухиляються від виконання свого конституційного обов'язку.
показать весь комментарий
09.01.2025 13:12 Ответить
И шо тут злочинного? Што?

14 грудня 2024 року майор Костянтин К. отримав бойове розпорядження від командира бригади зайняти дві важливі позиції у смузі оборони 110 бригади, а саме у лісосмугах, підсилити їх оборону особовим складом батальйону та утримувати вказані позиції" Джерело: https://censor.net/ua/n3529150
показать весь комментарий
08.01.2025 16:18 Ответить
Вкрай цікавий прецедент, коли цивільний суд виправдав невиконання
бойового розпорядження військовим офіцером, аргументовано
спираючись на "цивільну" логіку. Почитати рішення уважно вкрай цікаво.
Недостатність ресурсів у комбата, абстрактне звинувачення, відсутність
розслідування з доведенням саме службової недбалості = "мав змогу, але"
Все виглядає нормально, якби це не була війна.
Суттєво, що рішення прийняв районний суд донецької області,
мотиви суддів якого можуть бути ... дискусійними.
показать весь комментарий
08.01.2025 15:40 Ответить
військові суди скасували ще за овоча, а військову прокуратуру ліквідували у листопаді 2019
ото "піджаки" військовими й займаються у воєнний час
рехформи, млять...
показать весь комментарий
08.01.2025 15:43 Ответить
Дискусій з кожним днем меньше і меньше, скоро буде катастрофа. 73 відсотки не бажають перейматись захистом країни - своєї хати, родини, дітей, це все закінчиться дуже скоро і дуже погано, бо "не навчені і не озброєні" вас не хочуть і не будуть захищати і ту суддю також ...
показать весь комментарий
08.01.2025 16:01 Ответить
Тепер би ще тих виплодків,що усвідомлено відправляли бійців на вірну погибель,відправити у яку небуть "посадку" А комбата на їх місце!
показать весь комментарий
08.01.2025 15:43 Ответить
Тепер цивільна тьотка в мантії буде прикривати військові злочини -дезертирство, невиконання бойових наказів? То може той суд прийме рішення, що вмирати захищаючи свою країни і родину не по Конституції, бо там гарантується життя і розпустить ЗСУ?
показать весь комментарий
08.01.2025 15:46 Ответить
Це коли це злочином стало небажання вірної смерті заради самолюбства генералів? Чи ви типу за те, що це норма, коли людей без зброї і підготовки кидають у бій?
показать весь комментарий
08.01.2025 15:51 Ответить
Без зброї і підготовки.... У вас хатинка в Києві? От так без зброї і підготовки за місяць-два, дякуючи нашим суда і буде в Києві нова Буча, наймайте адвоката, він вам допоможе проти озвірілих кацапів...
показать весь комментарий
08.01.2025 15:56 Ответить
Як щодо відповіді на моє питання, а не закидання патріотизмом? Якщо є дефіцит зброї, людей - це нормально йти вмирати за чергову посадку? А якщо ви такий адепт кордонів 91 року, то цікаво дізнатись - ви на нулі, в окопі сидите?
показать весь комментарий
08.01.2025 16:39 Ответить
Чучело, ти жопою статтю читав чи що? Ти розумієшь різницю між "невиконання бойових наказів" і "виконання злочинних наказів"? Чи ти можливою частиною того недобросовістного командування, яке хотіло заставити комбата виконати злочиний наказ? "На момент отримання наказу в складі батальйону було лише 41% від необхідної чисельності. 33 із 314 військовослужбовців навіть не пройшли базову підготовку, а інші були частково непридатні до служби через поранення чи обмеження за станом здоров'я". "Як повідомляє "Судово-юридична газета", майор також вказав, що підрозділ не був належно злагоджений, а для підготовки до бойових дій він мав всього чотири дні. Водночас батальйон поніс втрати, а п'ять військовослужбовців зникли без вісти. Крім того, існували проблеми з технікою та ************. Усе це майор доповідав керівництву бригади, але не отримав підтримки". То може комбат краще знає, що робиться у нього у батальйоні чим такі "диванні експерти" як ти Slava Holt?
показать весь комментарий
08.01.2025 15:58 Ответить
Результат - позиції здали, села рядом захопили, майже до Дніпра і Запоріжжя дійшли, чекай, до тебе також підійдуть....
показать весь комментарий
08.01.2025 16:03 Ответить
Це називається непряме вбивство підлеглих через використання свого службового становища. Якщо кацапському диверсанту надали такі повноваження і посаду в українському війську, то для нього гріх таким не скористатися для знищення його ворогів українців. Все ж законно, він віддав наказ у найвигідніших для вашого ворога умовах, а ви як вівці йдіть у бій, виконуйте свій обов'язок і захищайте свою країні, але не від нього.
показать весь комментарий
09.01.2025 13:21 Ответить
що коментувати ???

Комбат - чий штаб від фронта на відстані 30км, відмовився вести бійців в бій за лісосмуги: за наказом командування бригади - чий штаб від фронта на відстані 80км, подало до суду Великоновосілківського районного суду Донецької області - чий суд знаходится за 400км від Донецької області ......
показать весь комментарий
08.01.2025 15:57 Ответить
цивільний районний суд Донецької області - такий собі авторитет (в Україні насправді існує хоча б один авторитетний, шанований, суд?)..
сподіваймося, що рішення-таки було максимально об'єктивне, справедливе і цивільний суд реально розібрався у військовій ситуації...
показать весь комментарий
08.01.2025 15:58 Ответить
В таких справах проводиться екпертиза, військовими.
показать весь комментарий
08.01.2025 16:22 Ответить
А за розмінований Чонгар винуватці вже знайшлися ?
показать весь комментарий
08.01.2025 16:03 Ответить
Як на мене то це злочин, і має рослідуватись ДБР "33 із 314 військовослужбовців навіть не пройшли базову підготовку"

Я колись мав справи з військовими, давно правда 20 років, але скажу, що якщо деякі командири, зараз десь при ділі, то для частини з них головне не справа, а скласти хорошу картинку для керівництва, створити видимість успішного руху, не важливо куди.

І їм головний сам процес, спробу зайняти ці позиції, показати що вони зробили все що могли, ще можливо б дали звіт, що там багато орків лягло при штурмі посадок, бачу що постійно на цьому наголошують, значить є такий план зверху, по максиму наносити втрати, але скільки реально, загинуло орків не можливо перевірити, і військові на низах кажуть в своїх інтервю, що те все відносно, та пишеться приблизно.

а сам результат утримати ті позиції був маубть не важливий, раз посилали підрозділ, що фізично був не готовий виконати задачу.

показать весь комментарий
08.01.2025 16:21 Ответить
Що, реально у Великій Новосілці засідав суд? Чи це в якому році?
показать весь комментарий
08.01.2025 16:50 Ответить
Ну так "Верховный Главнокомандующий" говорил же, что они "ценят" жизнь каждого военного... Вот суд и следовал этой логике.
показать весь комментарий
08.01.2025 17:13 Ответить
До чого тут суд?!!
Військова служба регламентується Статутом, а не витребеньками з цивільного вжитку.
Сидить суддя, який поняття не має про військову службу і породжує ґрунт для дезертирів і відмовників.
То некомплект, то досвіду немає, то мотивації немає... А що, в Статуті це вказано, як причина не виконувати бойові накази?!!
Правильно, нехай полк "Азов" та пара-трійка підрозділів десантників і морпіхів за всіх віддувається, бо вони бач, мотивовані, а всі інші "...не народжені для війни".
А кацапський командир розстріляв би декількох "немотивованих" і всі інші пішли б без зайвих балачок.
І кацап знає, що ніякий суд його не стосується, бо він на війні і його завдання - виконувати накази і організовувати підлеглих.
І вони ідуть вперед, а ми відступаємо. А відмазки можна придумати. Тисячі відмазок.
показать весь комментарий
08.01.2025 17:19 Ответить
А що до того "загадкового" комадира бригади, що віддавав цей їб*нутий наказ, незабеспечивши підрозділ як належить, буде судове рішення?
Чи там по погонам "невинуватий"?
показать весь комментарий
08.01.2025 17:19 Ответить
Так батальйон був ПРИДАНИЙ до бригади,яке забезпечення,таких,як пишуть,і посилають в саму...